Дієта при артриті — особливості раціону, рекомендовані продукти

Дієта при артриті - особливості раціону, рекомендовані продукти

На жаль, однією чітко розробленої системи харчування при артриті не існує. Багато в чому це залежить від того, що викликати цю хворобу можуть різні причини, а посилювати, втім, як і покращувати її протягом можуть різні продукти.

В першу чергу, дієта при артриті повинна бути спрямована на зниження або контроль маси тіла і поліпшення обміну речовин. У цьому допоможе здорове, дробове харчування і помірна фізична активність. Позбавлення від зайвих кілограмів дозволить знизити навантаження на уражені суглоби, а нормалізація метаболізму призведе до поліпшення їх харчування. Ну а фізичні навантаження сприятимуть збільшенню рухливості суглобів. Крім цього, існує ряд рекомендацій по харчуванню, яких слід дотримуватися людям, що страждають від артриту.

Особливості раціону при артриті

Харчування при артриті обов’язково має бути різноманітним. Занадто суворі або очищаючі дієти здатні привести до виснаження і, як наслідок, до погіршення стану. Тому необхідно потурбуватись про те, щоб в організм надходила достатня кількість мінералів і вітамінів. Також фахівці виділили ряд продуктів, які здатні полегшувати перебіг хвороби.Корисні продукти при артриті:

Однак крім корисних продуктів при артриті, існують і такі, які можуть Погіршити перебіг хвороби. Медики рекомендують, в першу чергу, відмовитися від сала, жирного м’яса, кукурудзяної олії, цільного молока, алкоголю, копченостей і продуктів, що містять транс жири. Звести до мінімуму слід споживання солі, кави, цукру, смажених страв, бобових і ковбасних виробів.

З обережністю рекомендується ставитися до яєчних жовтків, субпродуктів і червоного м’яса, оскільки в них присутня арахідонової кислоти, яка стимулює формування біологічно активних сполук, що призводять до виникнення запальних процесів і руйнування хрящових і кісткових тканин.

Деякі фахівці стверджують, що погіршити перебіг артриту можуть рослини, що належать до сімейства пасльонових, однак цей факт не отримав наукового підтвердження. Тому слідувати цій рекомендації чи ні, хворий повинен вирішувати самостійно.


Автор: Валентина Мальгіна.

Зараз ви знаходитесь тут:


Схожі записи:

Рисова дієта для схуднення і очищення організму

Зміст: Дія рисової дієти Рисова монодієта Рисова дієта на тиждень Рисова солі дієта Очищаюча рисова дієта Будь-яка людина, цікавився різними методиками схуднення, напевно, чув про рисовій дієті. Цей спосіб позбавлення…

Дієта при гіпертонії

Дієта є однією з невід’ємних складових лікування гіпертонії. У деяких випадках, правильного харчування в сукупності зі збільшенням фізичної активності буває достатньо щоб встановити контроль над тиском. Часом дієта буває настільки…

Одноденне голодування — користь для організму і особливості проведення

Зміст: Чим корисно одноденне голодування Як правильно проводити одноденне голодування Вихід з одноденного голодування Для оздоровлення організму та лікування хвороб голодування люди почали використовувати дуже давно. У наш час дана…