Дієта при гіпертонії

Дієта при гіпертонії

Дієта є однією з невід’ємних складових лікування гіпертонії. У деяких випадках, правильного харчування в сукупності зі збільшенням фізичної активності буває достатньо щоб встановити контроль над тиском. Часом дієта буває настільки дієвою, що відпадає необхідність приймати всілякі хімічні препарати.

Дія дієти при гіпертонії

Найчастіше тиск підвищується внаслідок зміни тонусу судин, набряків, наявності надлишкової ваги і порушень в роботі нирок. Тому дієта при гіпертонії, перш за все, спрямована на нормалізацію ваги і водно-сольового балансу, поліпшення обмінних процесів, зниження навантаження на серцево-судинну систему, зменшення рівня «поганого» холестерину, контроль роботи нирок і надниркових залоз.

Такий ефект досягається за рахунок:

Раціон при гіпертонії

Людям, що страждають від високого тиску, суворі дієти протипоказані. Харчування при гіпертонії повинне бути різноманітним і збалансованим. У раціоні має бути присутнім достатня кількість вітамінів, особливо Е, А, В і С, йоду, магнію, калію і інших корисних речовин. В меню гіпертоніків обов’язково повинні входити:

Однак, Деякі продукти при гіпертонії протипоказані. В першу чергу це:

В обмежених кількостях варто споживати бобові, картопля, пару раз в тиждень можна готувати супи на некрепком м’ясному бульйоні. З напоїв варто віддавати перевагу сокам, мінеральній воді, відвару шипшини. Помірно дозволяється пити молочні коктейлі, кавові напої, неміцний чай.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: