Дієта при захворюванні жовчного міхура

Дієта при захворюванні жовчного міхура

Зміст:

Ритм сучасного життя, як правило, не залишає можливостей для контролю за повноцінним харчуванням, тому на сьогоднішній день, хвороби пов’язані з травною системою одні з найпоширеніших.

Жовчний міхур є своєрідним резервуаром для жовчі, яка просто необхідна для нормального перетравлення їжі. Він повністю складається з м’язової тканини, здатної скорочуватися, що дозволяє йому просувати, вироблену печінкою, жовч в кишечник. При збої в його роботі виникає дискінезія, наслідками якої можуть стати захворювання жовчного міхура. Їх існує кілька видів, найбільш поширеним є холецистит, який протікає в хронічній, а також в гострій формі. Для успішного позбавлення від хвороб пов’язаних з жовчним міхуром, поряд з іншими процедурами, призначається Обов’язкове дотримання дієти.

Оскільки всі процеси травлення тісно пов’язані з печінкою, дієта при захворюванні жовчного міхура зобов’язана зменшити навантаження на обидва ці органи. При цьому харчування зорієнтоване на відновлення функцій не тільки жовчного міхура, але ще печінки і жовчовивідних шляхів.

Основні правила харчування:

Особливості харчування при гострому холециститі

При виникненні гострого холециститу або при загостренні хронічних форм хвороб, пов’язаних з жовчним міхуром, краще Протягом перших двох діб повністю відмовитися від вживання їжі. У цей період дозволяється тільки тепле пиття у вигляді чаїв, відварів шипшини і розлучених соків. На третій день можна починати прийом їжі, за один раз бажано з’їдати коло 150 грам. У раціон дозволяється включати Легкі овочеві супи та каші, зварені на воді і з невеликим додаванням нежирного сиру або молока. Їду необхідно добре проварювати і ретельно перетирати.

Дієта для людей, з видаленим жовчним міхуром

Дієта при віддаленому жовчному міхурі досить сувора. При її дотриманні передбачається практично повна відмова від будь-яких жирів і Рекомендується вегетаріанське харчування. З м’яса допускається тільки вживання нежирної яловичини і курки, в вареному вигляді і без бульйонів. Також дозволяється включати в раціон нежирну варену рибу, кисломолочні продукти і сири малої жирності. З перших страв можна споживати овочеві і круп’яні супи, приготовлені без використання м’ясних бульйонів і поджарок. Хліб краще їсти тільки несвіжий або підсушений. В меню після видаленого жовчного міхура рекомендується введення макаронних виробів, каш, особливо вівсяної і гречаної, а також овочів і фруктів, за винятком тих, що багаті ефірними маслами. При цьому необхідно Споживати багато рідини (2-3 л. В день), розбавлені соки і неміцний чай.

Заборонені продукти:

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: