Гречана дієта — суть, особливості та протипоказання

Гречана дієта - суть, особливості та протипоказання

Зміст:

На думку фахівців, дієта на гречці є однією з найбільш безпечних і простих, але в той же час і однією з найбільш ефективних. До того ж, за допомогою даної дієти можна не тільки досить швидко розлучитися із зайвими кілограмами, але ще і очистити організм від, що нагромадилися в ньому за багато років, шлаків.

Так як до складу гречки входить досить багато вуглеводів, вага почне знижуватися не відразу, а лише після декількох днів з початку дієти. При цьому на швидкість схуднення сильно впливає і те, скільки важить людина. Чим початкову вагу більше, тим швидше йдуть ненависні кілограми. Дотримуючись гречаної дієти, в середньому можна втратити близько 8 кг. за тиждень.

Суть гречаної дієти

Оскільки це монодієта, то меню гречаної дієти не відрізняється різноманітністю. Вона передбачає споживання гречки, причому в необмежених кількостях. Але існують і більш полегшені версії даної дієти, при яких в раціон дозволяється включати інші продукти.

Як в першому так і в другому варіанті в режимі харчування немає ніяких особливостей, все особливості дієти ховаються в самій гречці.

Вона має безліч корисних властивостей, тому часто застосовується в народній медицині і косметології, а також використовується для чищення організму.

Гречка цінний компонент здорового харчування. До її складу входять кальцій, фосфор, залізо, цинк, йод, бор і безліч інших корисних речовин. Вона насичена легко засвоюваними білками, амінокислотами і вітамінами, а вміст у ній вуглеводів значно менше, ніж в інших крупах. До того ж, гречану кашу вважають відмінним замінником картоплі, хліба і навіть м’яса, прекрасно вгамовує голод. Ну а чимала калорійність гречки полегшить типові для монодієт: запаморочення, млявість і слабкість.

При вживанні однієї лише гречки, для забезпечення необхідної кількості поживних речовин, організм змушений виснажувати запаси жирових відкладень. Це призводить до прискорення метаболізму і, як наслідок, до швидкого спалюванню жиру. Щоб результати гречаної дієти були максимальними, її необхідно дотримуватися не менше двох тижнів.

Також можливі варіанти меншою тривалості дієти або застосування такого харчування для розвантажувальних днів.

Система харчування

Головний секрет гречаної дієти для схуднення в приготуванні каші. Гречка готуватися шляхом настоювання, це дозволяє зберегти максимальну кількість корисних речовин. Для цього склянку крупи заливається двома склянками окропу. Потім каша накривається кришкою, закутується махровим рушником і залишається в такому вигляді на цілу ніч. До ранку гречка буде готова. При цьому кашу не можна нічим заправляти, забороняється навіть сіль.

Є її можна в необмежених кількостях, не дотримуючись особливого графіка. Існує тільки одне обмеження — останній раз можна їсти не менше ніж за три години до сну. Також дозволяється вживання наслідках чаїв та мінеральної води без газу. При цьому рідини необхідно випивати не менше півтора літрів.

Рекомендації:

Існують і інші, полегшені, варіанти гречаної дієти. Одіна з найпопулярніших, це гречана дієта доповнена кефіром. При ній, крім гречки, дозволяється вживати ще і кефір, якого рекомендується випивати 1 літр в день. При цьому він повинен бути або знежиреним, або з жирністю 1%.

Протипоказання до гречаної дієти

Як і у багатьох дієт, у гречаної дієти є протипоказання. Так, її не можна використовувати людям, страждаючим від виразок, гіпертонії і діабету. Також вона не рекомендується вагітним і годуючим.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: