Голодування — користь і шкода

Голодування - користь і шкода

Не дивлячись на те, що практика голодування застосовується з давніх часів, і до цього дня, немає єдиної думки про те наскільки воно корисно. У цього методу оздоровлення є як свої прихильники, так і противники, причому і у тих і у інших досить аргументів, що підтверджують їх точку зору.

У чому користь голодування

Як головний аргумент прихильники голодування використовую те, що під час серйозних захворювань як у людей, так і у тварин пропадає апетит, а його повернення свідчить про початок одужання. Ніби сама природа підказує, що для позбавлення від недуги необхідно утриматися від їжі. Головний мозок притуплює відчуття голоду при захворюванні, оскільки організму необхідно направити всю енергію на боротьбу з його збудником, і не витрачати зайві сили на перетравлення обіду.

Прихильники даного методу оздоровлення вважають, що практично всі захворювання виникають через надмірну зашлакованості організму, позбавити від якої допоможе тільки голодування, під час якого Виводяться, що накопичилися за все життя, токсини, отрути, шлаки та інші шкідливі речовини.

Також користь лікувального голодування полягає в Мобілізації резервних сил організму. Це веде до поліпшення роботи всіх систем і органів, а також зменшення в крові цукру і холестерину. Але основний лікувальний ефект досягається за рахунок використання гриз організмом для поповнення енергії жирів і кетонових тіл. Це підсилює вироблення гормонів кори надниркових залоз — кортикостероїдів, які мають протизапальну дію, що Дозволяє зцілитися від безлічі захворювань.

Крім цього організм, в стані голоду, для підтримки життєдіяльності, змушений витрачати свої запаси, насамперед, він приймається за «поїдання» шкідливих тканин, неповноцінних клітин, пухлин, спайок, набряків і т. д., як би, самостійно себе оперуючи. Також він розщеплює і жирові відкладення, що веде до швидкої втрати зайвих кілограмів.

У чому шкода голодування

На відміну від прихильників, противники даного методу оздоровлення впевнені, що при голодуванні організм починає відчувати брак інсуліну, через це відбувається неповне спалювання жиру і утворення кетонових тіл, що викликає не очищення, а, навпаки, Отруєння.

На думку багатьох вчених, без шкоди для здоров’я можна На хліб не більше однієї доби, а деякі впевнені, що даний метод оздоровлення, в більшості випадків, і зовсім не виправданий. Згідно з дослідженнями основна шкода лікувального голодування полягає в наступному:

Також вельми Сумнівна користь голодування для схуднення. При тривалому утриманні від їжі відбувається уповільнення обміну речовин, оскільки в цей період для організму цінна кожна калорія. При такому метаболізмі, після виходу з голодування, існує велика ймовірність повернути все кілограми, від яких вдалося позбутися або навіть придбати нові.

У будь-якому випадку, голодування є Великим стресом для організму і його можна проводити далеко не всім. Особливої шкоди голодування може принести людям, що страждають від туберкульозу, хронічного гепатиту, цирозу печінки, цукрового діабету, серцевої недостатності, аритмії, захворювань нирок, атрофованості м’язів. Будь-який вид утримання від їжі слід проводити після повного обстеження організму і під наглядом лікаря, строго дотримуючись всіх правил.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: