Шпинат — користь, шкода і протипоказання

Шпинат - користь, шкода і протипоказання

Зміст:

Хто б міг подумати, що найближчий родич бур’яну — лободи, корисний і цінний. Шпинат — рослина, що вирощується як овочева культура. Це джерело корисних і потрібних речовин. Шпинат використовується в європейській і східній кухні, як смачний, поживний і корисний продукт.

Склад шпинату

До складу входять вітаміни В1, В2, D, С, Р, РР, К, мікроелементи, органічні кислоти, білки і каротин. За вмістом білка зелень поступається тільки гороху і квасолі.

100 гр. шпинату містять:

Енергетична цінність продукту — 23 кКал на 100 гр. Завдяки мінімальній кількості калорій і корисного хімічним складом, шпинат входить в основну масу дієт і вважається ідеальним продуктом для того, хто стежить за фігурою і хоче скинути вагу.

Зелень багата фолієвою кислотою і токоферолом, які допомагають організму боротися з передчасним старінням, запобігають неправильний розвиток плода і викидні. Кальцій, що міститься в шпинаті, зміцнює кісткову систему і зуби. Хлорофіл і залізо благотворно впливають на стан крові. Залізо — це профілактичний засіб проти анемії. З його допомогою підвищується гемоглобін і збільшується кількість червоних тілець у крові.

Шпинат — рекордсмен за вмістом йоду. Елемент допомагає засвоюватися поживним речовинам.

Завдяки вітаміну А, зелень включають в дитяче харчування. Шпинат рекомендується давати дітям, які відстають у розвитку. Він показаний до вживання при виснаженнях і людям, що перенесли важкі хвороби. Свіжий, перероблений або заморожений шпинат робить позитивний вплив на ясна зуби і рекомендується до вживання при туберкульозі.

Листя шпинату містять сапоніни, що покращують роботу кишечника. Вживання овоча активізує перистальтику кишечника, нормалізує роботу травної системи, виводить шлаки і токсини.

Шпинат при регулярному вживанні загальмовує розвиток онкології. Ще листя виводять з організму радіонукліди.

Шпинат активізує вуглеводний обмін, заспокійливо впливає на нервову систему, стимулює вироблення гормонів і допомагає впоратися зі стресом. Він повинен входити в раціон тих, хто працює в умовах нервового напруження.

Вплив шпинату на організм

Шпинат унікальний тим, що після кулінарної обробки, заморожування і консервації, зберігає корисні властивості.

Потрапляючи в організм, овоч може:

Шкода і протипоказання шпинату

Єдиний недолік шпинату — підвищений вміст щавлевої кислоти. Її надлишок призводить до утворення каменів.

Шпинат протипоказаний людям з ревматизмом, подагрою, захворюваннями нирок і сечового міхура.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: