Черемша — користь і корисні властивості черемші

Черемша - користь і корисні властивості черемші

Черемша дивна рослина, за зовнішнім виглядом вона нагадує конвалія, на смак схожа на молодий часник, а біологічно відноситься до роду Цибулеві. Справжня назва черемші — цибуля Переможний, іноді її називають Ведмежий цибулю (це два дуже близьких по спорідненості дикорослих види цибулі), також черемша відома як левурда, дикий лук, колба. Але як би не називали цю рослину, найважливіше те, що черемша — користь для організму. Корисні властивості черемші настільки величезні і великі, що її включають в раціон і дорослим, і дітям.

Склад черемші

У черемше міститься велика кількість вітамінів, мікроелементів і біологічно активних речовин:

Харчова цінність (на 100 г продукту):

Енергетична цінність черемші — 36 кКал на 100 г, це зовсім не багато, проте це і не означає, що черемшу можна їсти кілограмами, надмірне захоплення цією рослиною може викликати подразнення слизової травних органів.

Багато фармакологічні властивості черемші схожі з лікувальними якостями часнику. Так само, як і часник, черемша посилює виділення травних соків, що сприяє посиленню апетиту і стимулює роботу шлунково-кишкового тракту.

Завдяки високому вмісту вітамінів і багатому мінеральному складу черемшу використовують як профілактичний і лікарський засіб при авітамінозах і як протицинготний ліки. У минулі століття багато народів використовували цю рослину для захисту від таких небезпечних захворювань, як чума і холера.

Вплив черемші на організм

Включення в раціон черемші не дозволяє накопичуватися в крові холестерину, стимулює серцево-судинну систему, зміцнює коронарні судини. Зелень черемші в сирому вигляді нормалізує роботу обміну речовин: вона показана при проблемах щитовидною залозою, гіпер — і гіпотиреозу.

Фітонциди і біологічно активні речовини надають черемше наступні властивості: бактерицидну, тонізуючу, противопаразитарное, сечогінний і тонізуючий. За вмістом аскорбінової кислоти (вітаміну С), черемша перегнала більшу частину цитрусових культур (апельсини, лимони, мандарини), кілька стебел цієї корисної зелені з лишком покривають добову потребу організму в аскорбинке.

Велике полегшення продукт тим, хто страждає від гіпертонії, це відбувається завдяки серосодержащим з’єднанням, що надає яке надсилає дію на стінки судин. Вживання черемші позбавляє від безсоння, пригноблених станів, запаморочень, полегшує задишку, що виникла при надлишку мокроти в бронхах і легенях. Ця рослина допомагає впоратися навіть з застарілим кашлем, важко піддається лікуванню медикаментозними препаратами.

Вживання черемші категорично протипоказано людям, що страждають такими захворюваннями: виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрити в стадії загострення, панкреатити, гепатити, холецистит, запальні процеси в шлунково-кишковому тракті. Актуальним залишається питання: чи можна вагітним черемшу? З одного боку — це багате джерело вітамінів і мікроелементів, з іншого боку, вживання цієї рослини під час вагітності може бути небезпечно. Тому вживати її майбутнім мамам слід з особливою обережністю і в малих дозах.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: