Розторопша — корисні властивості звичайного бур’яну

Розторопша - корисні властивості звичайного бур'яну

Зміст:

Розторопша відома як звичайна бур’ян, проте її корисні властивості настільки великі, що вона використовується як лікарський засіб в народній і традиційній медицині. Людство вже більше 1000 років знає, чим корисна розторопша, корисні властивості цієї трави укладені в її унікальному складі.

Склад розторопші

У насінні розторопші міститься більше двохсот різних компонентів, що надають потужний оздоровчий ефект на організм людини, це: макро — і мікроелементи, унікальне за своїми цілющим властивостям речовина силімарин, вітаміни D, A, E, F, K, вітаміни групи B, особливо корисні для нервової системи.

В одному грамі розторопші містяться такі хімічні елементи:

Розторопша — найсильніший гепатопротектор

Силімарин, який міститься в рослині, є ефективним лікувальним і профілактичним засобом при захворюваннях печінки і жовчного міхура. Силімарин нейтралізує дію отруйних речовин, що надають згубний вплив на печінку. Завдяки цій речовині, розторопшу можна використовувати для лікування варикозного розширення вен, а також постгепатитних синдромі, хронічних холецистопатії, поліартритів. Силімарин відновлює клітинну структуру печінки — попереджає пошкодження клітинної мембрани і підсилює її захисні функції.

Насіння розторопші в сухому вигляді рекомендують приймати для лікування гепатитів, цирозів, жовчнокам’яної хвороби, дистрофії печінки, при алкоголізмі і його наслідки, при отруєнні отруйними речовинами, і наслідками їх впливу на роботу печінки.

Вплив розторопші на організм

Відвар насіння розторопші використовують при зубних болях, діареї, варикозному розширенні вен, для виведення шлаків з крові і при цукровому діабеті. Він також полегшує стан вагітних при токсикозі. Расторопшу можна застосовувати і для лікування багатьох шкірних захворювань, а саме: вугрової висипки, псоріазі, облисінні, вітіліго.

Масою цілющих властивостей володіє масло і шрот з розторопші. В олії міститься багато жиророзчинних вітамінів D, A, F, E, і велика кількість вітаміну C, який є потужним антиоксидантом. Цей вітамін нейтралізує руйнівну дію вільних радикалів, які ламають ферментативні реакції, і тим самим завдають шкоди організму. Вітамін Е, що також входить до складу олії розторопші нормалізує роботу статевих залоз, як у чоловіків, так і у жінок, зміцнює стінки капілярних судин, подовжує період ремісії при псоріазі, а також лікує безліч інших захворювань. Масло цієї рослини надає ранозагоювальну, протиопіковий і гепатопротекторну дію.

Шрот (стовчене в порошкоподібну масу насіння) крім уже перерахованих вітамінів містить практично весь ряд вітаміну B, необхідного для нормалізації жирового обміну, живлення нервової системи, серцевого м’яза, органів зору і шкіри.

Шрот і масло розторопші надають на організм антисклеротичну ефект, але різними способами: шрот — завдяки підвищеному вмісту клітковини, що вбирає жирні кислоти, а масло — за допомогою вітаміну F. Шрот це незамінний засіб при запорах, так як він стимулює перистальтику кишечника.

Розторопша цінна ще й тим, що її застосування не викликає ніяких побічних ефектів, і не має протипоказань.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: