Корисні властивості любистку

Корисні властивості любистку

Зміст:

Любисток — найближчий родич селери, це багаторічна рослина з тонким ніжним селеровим ароматом і цілим спектром потужних корисних властивостей. Ще кілька століть тому люди помітили, що любисток не тільки надає багатьом стравам вишуканий прекрасний аромат і присмак, але і допомагає вилікувати деякі захворювання, також цієї траві стали приписувати і чудодійні властивості. Новонароджених малюків купали у воді з настоєм любистку — щоб дитину все любили, нареченої вшивали суху траву в поділ весільного плаття — щоб чоловік любив. Сьогодні, це дії навряд чи можна назвати забобонами, оскільки доведено, що любисток не тільки цінна лікарська рослина, це ще й сильною афродизіак. Корисні властивості любистку пояснюються його багатим вітамінно-мінеральним складом.

Склад любистку:

Любисток і всі його частини (трава, насіння, корінь) містять ефірні масла (в насінні — 1,5%, в коренях — 0,5%, в свіжих листочках — 0,25). Крім ефірних масел, до складу любистку входить велика кількість вітамінів і мінеральних речовин, а також крохмаль, моно-і дисахариди, органічні кислоти, кумарин, смоли, камедь.

Любисток допомагає позбутися від недокрів’я, заспокоює нерви, полегшує мігрені. Ця рослина має сечогінну та протизапальну дію на організм, отже, його можна використовувати для усунення набряків. Любисток підсилює перистальтику кишечника і має м’який проносний ефект.

Вплив любистку на організм

Найбільш корисний корінь рослини, він має жовчогінні, антибактеріальні, протисудомними, сечогінними і знеболюючими якостями. Порошок з сухого кореня любистку допомагає при поганому апетиті, подагрі, затримках сечовипускання, набряках різної локалізації.

Відвар з кореня рослини використовують для лікування затяжного кашлю, при зайвої нервозності, безсонні і серцевих болях. Корінь рекомендують застосовувати для позбавлення від захворювань репродуктивної системи, як чоловічий, так і жіночої — настоянки і відвари стимулюють кровообіг в органах тазу і перешкоджають передчасному сім’явипорскування. Любисток — це потужний природний афродизіак — свіже листя, додані в овочеві салати, відчутно посилюють сексуальний потяг за рахунок посилення припливу крові до статевих органів. Рослина нормалізує менструальний цикл, знімає спазми і зменшує больовий синдром. Ще любисток допомагає позбутися від ниркової недостатності, окремих урогенітальних запалень і окремих інфекцій.

Завдяки високому вмісту ферментів і різних органічних кислот, любисток рекомендують використовувати для боротьби з розладами травної системи, а також для знищення паразитів в кишечнику.

У листі рослини міститься велика кількість аскорбінової кислоти (вітаміну С). Аскорбінова кислота забезпечує імунний захист організму і стабілізує роботу нервової системи. Вітамін С — це найлютіший ворог будь-яких збудників хвороб, в тому числі і вільних радикалів, що відповідають за передчасне старіння організму, і за виникнення онкологічних захворювань.

Любисток — користь для зору

За змістом каротину любисток не поступається навіть моркви. Тому його рекомендують додавати в їжу для активізації роботи імунної та нервової системи організму, збереження і відновлення зорових функцій. Брак каротину в організмі викликає курячу сліпоту, ранні зморшки сухість шкіри, вразливість зубної емалі, крихкість кісткової системи, а також часті інфекційні захворювання (особливо ГРЗ).

Вживання любистку обмежена наступними показаннями: індивідуальна непереносимість, гострий пієлонефрит та гломерулонефрит, а також вагітність (підвищений приплив крові до репродуктивних органів може викликати викидень).

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: