Бузина — корисні властивості для продовження життя
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Лікування бузиною
- Застосування бузини
- Протипоказання до вживання бузини
Бузина — найближча родичка жимолості, це чагарник, плодом якого є ароматна ягода темно-фіолетового або чорного кольору. Існує також червона бузина, проте це отруйна ягода, що не придатна для лікарського або харчового застосування. Корисні властивості бузини чорної відомі з давніх-давен. Згідно з легендою, бузина є священною рослиною і має унікальну властивість дарувати довголіття. І сьогодні фітотерапевти і травники цінують цей чагарник за його потужну цілющу силу і багатий вітамінно-мінеральний склад.
Лікування бузиною
Для лікування використовують ягоди, квіти, квіткові бруньки, а іноді і коріння рослини. У квітках бузини міститься рутин, глюкоза і фруктоза, органічні кислоти, ефірну олію, а в ягодах присутня велика кількість аскорбінової кислоти, вітамін C і Р, каротин, дубильні і інші корисні речовини.
Квіти і плоди бузини чорної використовують для лікування набряків, панкреатитів, проблем зі шлунком, для посилення лактації у годуючих матерів. Що входять до складу рослини фенолкарбонові кислоти, мають сечогінну дію на організм, що дозволяє застосовувати бузину для позбавлення від набряклості і для очищення нирок.
Бузину рекомендують приймати при простудних захворюваннях як потогінний, відхаркувальний і жарознижуючий засіб. При цукровому діабеті корисно пити відвар коріння бузини, він не тільки знизить рівень цукру в крові, але допоможе позбутися від ускладнень викликаних хворобою (нефропатії, фурункульозів, порушень шлунково-кишкового тракту).
Застосування бузини
Відвар всіх частин рослини (коріння, квітів і листя) використовують для нормалізації обміну речовин. Ягоди у свіжому вигляді і чай із суцвіть рослини надають полегшує дію при ревматизмі. Настої з висушених плодів використовують для посилення жовчовиділення, очищення кишечника, як сечогінний засіб. Відвари з квіток бузини корисні при бронхітах, ангінах, грипі, ларингіті, невралгіях, подагрі, для лікування нирок і сечового міхура.
Відвари з молодих листочків бузини вважаються ефективним болезаспокійливим і зупиняють кров засобом, також їх приймають при головних болях, безсонні, атеросклерозі і хворобах шлунка. Сік зі свіжих ягід рослини м’яко очищає організм, виганяє зайву рідину, покращує роботу печінки і нирок.
Ягоди і сік рослини діють подібно чорниці — зміцнюють судини сітківки, загострюють зір, позбавляють від курячої сліпоти, запобігають виникненню катаракти. Сік багатий антиоксидантами, які надають протипухлинну і омолоджуючу дію на організм. Бузина входить до складу протиракових зборів, вона допомагає позбутися від онкології, міоми, мастопатії, ендометріозу.
Бузина — це відмінне загальнозміцнюючий засіб, свіжі ягоди, сік і з них, а також чай із суцвіть рослини бажано приймати під час інфекційних епідемій і в сезон простудних захворювань для активізації імунної системи і захисту організму від вірусних інфекцій. Бузина допомагає при різних шкірних захворюваннях: фурункульозі, подразненнях і особливо псоріазі. Для лікування цього захворювання використовують настої і відвари з квітів і ягід рослини, при регулярному прийомі настає полегшення і значно подовжується період ремісії (в окремих випадках до декількох років).
Протипоказання до вживання бузини
Бузину чорну не рекомендують вживати при хронічних хворобах шлунково-кишкового тракту, вагітності та індивідуальної непереносимості. Надмірне вживання ягід і соку рослини може спровокувати нудоту і блювоту.