Чистотіл — склад, користь і протипоказання

Чистотіл - склад, користь і протипоказання

Зміст:

Чистотіл — рослина, яка росте в будь-яких умовах. Рослина застосовували у вигляді настоїв і відварів. Зараз використовують навіть сік і масло чистотілу. Суху подрібнену траву застосовують як присипку для ран, а змішуючи порошок зі свинячим салом, отримують лікувальну мазь.

Чистотіл може вирости на мізерних і кам’янистих грунтах, але його склад багатий і корисний.

Склад чистотілу

У рослині міститься більше 20 алкалоїдів, ефірну олію, вітаміни A і C, лимонна, бурштинова, яблучна і хелідоновую кислоти. А також флавоноїди і сапоніни, яким властива висока біологічна активність.

Флавоноїди надають на організм противірусну та протизапальну дію, перешкоджають появі алергії і зупиняють зростання пухлин. Антиоксидантна активність флавоноїдів вище, ніж у цинку, селену, вітамінів B і C.

Сапоніни славляться відхаркувальну та сечогінну дію. Нещодавно виявили ще одну цінну якість — речовини запобігають появі склерозу. Наявність компонентів пояснює корисні властивості чистотілу.

Лікувальні властивості чистотілу

Найбільш активні речовини — алкалоїди. Гомохелидонин надає збудливу дію. Хелідонін полегшує болі і знімає спазми, заспокоює, приводить в норму тиск і серцебиття. Протопін тонізує гладку мускулатуру. Інші алкалоїди покращують нервово-м’язову провідність, мають антимікробну та протипухлинну дію.

Всі ці якості дозволяють використовувати рослину при хворобах шлунка, проблеми з печінкою і жовчним міхуром, подагрі, ревматизмі, грибкових і венеричних захворюваннях.

Користь чистотілу

Дієву допомогу в очищенні чистотіл здатний надати тільки на ранніх етапах зашлакованості, тому його рекомендують використовувати як профілактичний засіб.

Нервова система швидко заспокоюється завдяки гіпотензивному і спазмолітичній впливу чистотілу. Рослина застосовують в комплексному лікуванні для позбавлення від неврозів, а також для зменшення судомної активності головного мозку.

Гомеопати стверджують, що чистотіл не тільки перешкоджає появі ракових клітин, але здатний зруйнувати їх на початкових стадіях хвороби. Позбутися від метастазів рослина навряд чи допоможе, але чистотіл застосовують, сподіваючись зупинити їх розростання.

Чистотіл використовують для лікування порушень в роботі печінки і жовчного міхура, проблем зі шлунком і кишечником. Рослина застосовують для лікування запальних процесів в нирках і сечовивідних шляхах, запаленнях в носоглотці і ротової порожнини, алергіях і гіпертонії.

Неоціненна користь чистотілу в боротьбі з шкірними хворобами. Соком трави позбавляються від бородавок, папілом, лікують псоріаз, лишай і коросту.

Чистотіл для жінок

Він дозволяє полегшити стан при болісних менструаціях і в клімактеричний період — бореться з приливами. Годуючим мамам чистотіл допоможе посилити лактацію і збільшити кількість молока.

Протипоказання чистотілу

Чистотіл є отруйною рослиною і потрібно дотримуватися точного дозування. Передозування настою з чистотілу може викликати пригнічення нервової системи і навіть параліч, а також судоми, підвищення тонусу матки і кишечника.

Препарати з чистотілу протипоказані вагітним, людям з хронічними хворобами серця, психічними захворюваннями та гіпотонією.

Лікування чистотілом вимагає консультації з лікарем. Трава уповільнює серцеву активність і знижує тиск.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: