Женьшень — користь і корисні властивості

Женьшень - користь і корисні властивості

Навряд чи можливо знайти хоч одну дорослу людину, не чула про таку рослину, як женьшень. Його унікальні властивості визнані не тільки народної, а й навіть офіційною медициною. Тому сьогодні можна зустріти безліч лікувальних препаратів і косметичних засобів, ключовим інгредієнтом яких є женьшень.

Чим корисний женьшень

Дослідженням женьшеню вчені займаються і до цього дня. Дія на організм більшості речовин, що містяться в ньому, вже добре вивчені, проте вплив деяких сполук на людину ще до кінця не ясно. В основному це стосується пептидів і полісахаридів, що мають Дуже високу біологічну активність. Крім них до складу женьшеню входять ефірні масла, поліацетілени, алкалоїди, дубильні і пектинові речовини, смоли, тритерпенові сапоніни, вітаміни і макро-і мікроелементи. При цьому головною діючою речовиною рослини визнані глікозиди, що містяться в його листі, стеблах, черешках і коренях. Саме вони в сукупності зі складними поєднаннями речовин і обумовлюють унікальні властивості женьшеню.

Використовувати женьшень на благо людського здоров’я, початок населення Кореї і Китаю ще більше чотирьох тисяч років тому. Люди, даному рослині, а особливо його корені, приписували просто чудодійні властивості, можливо, саме, тому впродовж довгого часу його цінували дорожче золота.

І дійсно, користь женьшеню для людського організму просто неоціненна. Він надає стимулюючу, протизапальну, Тонізуючу і загальнозміцнюючу дію. Рослина найкращим чином впливає на центральну нервову систему — знижує розумову втому, підвищує працездатність, поліпшує пам’ять, позбавляє від безсоння, депресій і неврастенії, при цьому він абсолютно не викликає звикання. Має женьшень корисні властивості, що дозволяють його використовувати для попередження старіння і налагодження роботи серцево-судинної системи. Він допомагає зменшити в крові вміст цукру, підвищує в ній гемоглобін і нормалізує тиск.

Дуже корисний женьшень для чоловіків, оскільки здатний підсилювати їх сексуальну активність. Беручи корінь рослини, можна всього за два місяці поліпшити статеву функцію і збільшити рухливість сперматозоїдів. Крім цього регулярне споживання настоянки з женьшеню допоможе поліпшити зір, підвищити імунітет, збільшити секрецію жовчі і гормональний рівень.

Користь женьшеню полягає і в тому, що він найкращим чином впливає на обмінні процеси і Сприяє розщепленню жирів, тому його нерідко включають до складу препаратів для зниження ваги.

Сьогодні в медичних цілях використовується не тільки корінь женьшеню, а й все його наземні частини. Так настоянка, приготована з його листя, застосовується для лікування діабету, відновлення після сильних стресів, позбавлення від хронічної втоми, нейропсихічних хвороб, гіпотрофії і трофічних виразок.

Женьшень в косметології

Завдяки тому, що має женьшень властивості прискорювати обмінні процеси, покращувати в капілярах циркуляцію крові і оновлювати клітини, він найкращим чином позначається на стані шкірних покривів. Вміщені в рослині ефірні масла, пантотенова кислота, фенолкарбонові кислоти, пігменти, азотні сполуки, мінерали і вітаміни, благотворно діють на чутливу, мляву і старіючу шкіру. Засоби, виготовлені на його основі, здатні рятувати від зморшок, продовжувати молодість, робити шкірні покриви більш пружними і еластичними.

Непоганий ефект на шкіру обличчя робить наступна маска з женьшенем:

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: