Що означає Коловрат — таємниця слов’янського символу

Що означає Коловрат - таємниця слов'янського символу

Що означає Коловрат? Знаменитий слов’янський символ, що нагадує свастику, кожна людина бачила хоч один раз в житті. Для того, щоб цей сильний оберіг дійсно допомагав і рятував від усіх напастей, необхідно правильно з ним поводитися.

Зміст:

Що означає Коловрат?

Це сильний оберіг, який використовували стародавні слов’яни. На сьогоднішній день такий символ стає все більш поширеним. Використовувався Коловрат древніми людьми для того, щоб вони могли звернутися до свого роду. Всі слов’яни дуже почитали своїх предків і вважали, що в єдності з ними і закладена найбільша сила. Коловрат — це солярний оберіг. Зовні його часто плутають з фашистською свастикою. Однак значення коловрата ніяк не перетинається з фашизмом. Цей символ розкриває нам таємницю ходу сонця по небу, а також розповідає про взаємодію таких богів, як Сварог, Дажбог, Перун.

Зображувався знаменитий символ на різних предметах побуту і одязі. Найчастіше сорочки забезпечувалися вишивкою, за допомогою якої зображувався Коловрат.

Коловрат — особливість символу

Назва «Коловрат» містить давнє слово «коло», що в перекладі означає «коло». Саме тому знаменитий символ зображений у вигляді колеса, яке має кілька спиць.

Це знаменитий символ постійного обертання сонця, безперервного руху, життя, яка дається і забирається богами, неосяжність і нескінченності космосу.

У давнину вважали, що саме завдяки нескінченному руху і обертанню триває життя. В такому талісман, як Коловрат, укладені всі чотири стихії: земля, вода, вогонь і повітря. Також знак символізує чотири пори року.

Саме ці настільки важливі явища в житті наших предків були відображені в Коловрате.

Посолонь або протисолонь?

Для нашого часу це досить незвичайні слова. Але саме так наші предки називали рух по ходу сонця і проти його шляху. Попросту — за годинниковою стрілкою або проти неї.

Якщо промені в Коловрате були спрямовані по ходу сонця (за годинниковою стрілкою), то це означало:

Якщо промені коловрата були спрямовані в зворотну сторону (проти годинникової стрілки), то вони символізували:

Зазвичай саме коловрат з променями, спрямованими проти годинникової стрілки, носили відають матері (відьми). Вважалося, що якщо жінка носить такий оберіг, то вона надійно захищена від усякої напасті і володіє магічними здібностями, які дозволяють їй захищати весь свій рід. Існує кілька видів Коловратов:

Восьмипроменевою оберіг

Особливою магічною силою наділяли наші предки Коловрат, у якого було рівно 8 променів. Такі талісмани обов’язково носили волхви, відьми і воїни. Але чому саме вісім? Крім того, що восьмипроменевою Коловрат — це знак єдності всього сущого, пір року і стихій, йому приписують ще чимало значень.

Наприклад, наші предки були впевнені, що такий талісман символізує відродження. Саме тому на кожному прапора, під яким військо язичників відправлялося на війну або в похід, обов’язково був такий символ. Вважалося, що військо, що охороняється Коловрат, непереможне. А навіть якщо хто-небудь і впаде в бою, то буде відроджений.

Богом, який тісно пов’язаний саме з Восьмипромінні Коловрат, є Сварог. Це божество, що, за старовинними переказами, створило весь світ. Саме Сварог творець, що своєю рукою створив весь існуючий світ і людей.

Восьмипроменевою Коловрат — символ не тільки Сварога, а й справедливості. І той, хто носить його і шанує Бога, наділений мудрістю, справедливістю і розсудливістю.

Талісман з вісьмома променями — священний символ нескінченності і Всесвіту. Колесо Сварога — дуже загадкова і складна конструкція. Центр колеса знаходиться на осі — Стожари. Це справжнісінький центр Всесвіту. Завдання Сварожого кола — повернутися навколо цієї осі. Також Коловрат робить коло навколо свого центру.

Що означає Коловрат для сучасної людини?

Сучасне значення оберега небагато чим відрізняється від того, що було раніше. Як і наші предки, Ми віримо в те, що Коловрат — символ світобудови. Адже все, що існує нині, підпорядковується сонця.

Даний оберіг здатний наділити людини:

Також оберіг захищає від сил темряви, не дає згубним думкам завоювати свідомість людини, оберігає від негативних програм. Вся сонячна енергія, зосереджена в талісман, привертає успіх і багатство. Амулет варто носити творчим натурам.

Татуювання Коловрат

Але пам’ятайте, оберігає Коловрат лише того, чиї помисли чисті. Якщо будете бажати іншим зла, то дія оберега не відчуєте, так як він відмовляється співпрацювати з тими, у кого зле серце.

Серед захоплюються слов’янською культурою і традиціями наших давніх предків вкрай популярна тату Коловрат. Більшість власників таких татуювань — чоловіки, адже вважається, що нанесений на тіло символ збільшує чоловічу силу і дарує додаткову життєву енергію.

Звертаючись до майстра за ескізом коловрата, не забувайте про те, що це все ж магічний символ, і витатуював його зображення буде впливати на ваше життя. Як тату Коловрат означає додержання слов’янській культурі, націленість на її відродження, а також силу сонця і захист слов’янських богів.

Як зробити і носити талісман?

Коловрат делется з будь-якого матеріалу, буває вишито на одязі або намальовано на папері — спосіб нанесення і розмір не мають значення.

Важливо, щоб був накреслений символ правильно. Лінії не повинні бути викривлені, мати різну довжину або бути намальовані некоректно. Тільки в цьому випадку талісман збереже свою магічну силу. Будьте обережні у поводженні з Коловрат. Тільки тоді отримаєте божественний захист.

Деякі носять символ не знімаючи, подібно натільний хреста. В іншому випадку важливо заздалегідь підготувати місце, де буде розташовуватися оберіг будинку. Підготуйте спеціальну скриньку або мішечок, де буде лежати тільки цей оберіг. З іншими прикрасами контактувати він не повинен.

У поєднанні з іншими язичницькими прикрасами-оберегами або артефактами Коловрат підпорядковує їх енергетику собі, і тому допускається носити його з будь-яким талісманом (боротися один з одним вони не будуть).

Єдина умова: носити Коловрат забороняється разом з оберегами-символами християнства. Це талісмани, які означають поклоніння різним богам, виключають існування один одного. Тому, перш ніж купувати талісман, визначитеся з тим, якого божества мають намір поклонятися.

Носіть Коловрат якомога частіше. Якщо між власником і оберегом не буде сильної енергетичної зв’язку, то він не тільки не буде визнавати в носії господаря, але і не стане захищати від різних напастей. Іноді, при неправильній шкарпетці, воно приймає господаря за чужинця, завдає шкоди.

Поставтеся уважно до вибору ланцюжка, на якій носять прикраса. Бажано, щоб вона була виконана з таких металів, як:

Оберіг з дерева носять на лляному або бавовняному шнурі. Уникайте носіння талісмана на шнурі зі шкіри. Негативна енергетика вбитої тварини може нейтралізувати силу оберега. За старих часів, щоб уникнути подібної колізії, над твариною виробляли спеціальний миючий обряд.

Очищення і заговір талісмана

Щойно придбаний або виготовлений оберіг не можна відразу надягати на себе. Попередньо його потрібно заговорити і очистити від сторонньої енергетики.

Очищаються всі обереги за допомогою води і вогню. Спочатку готовий виріб необхідно помістити в воду на кілька годин. Бажано занурити коловрат в струмок, але якщо у немає такої можливості, то просто залишають талісман під проточною водою.

Через кілька годин можна приступати до очищення за допомогою вогню. Для цього візьміть велику воскову свічку (не церковними) і потримайте амулет над нею протягом декількох хвилин. Це простий спосіб очищення в домашніх умовах.

Наші предки вважали, що найкращий спосіб очистити і зарядити талісман — тричі провести їм над багаттям, що був розлучений з використанням гілок дерева, в яке влучила блискавка.

Коли ця половина ритуалу буде проведена, можна бути впевненим, що на обереге тепер немає ніякої сторонньої енергетики, і він чистий, як білий аркуш паперу. Після цього слід передати Коловрат власну енергетику. Для цього візьміть його і стисніть в долонях.

Залежно від того, скільки променів у вашого талісмана (4, 6 або 8), зверніться до того божеству, що його символізує (Дажбог, Перун, Сварог). Попросіть божество накрити захисним покривом, оберігати від неприємностей і заздрісників, дарувати здоров’я і удачу.

Наскільки сильним буде талісман, залежить тільки від того, наскільки ретельно будуть дотримуватися умови:

Пам’ятайте, регулярно (раз на пів року) слід проводити обряд очищення. Адже за цей час на артефакті накопичується більше кількість негативної інформації, і без очищення талісман втратить захисні функції.

Як визначити, що талісман використовувати більше не можна?

Кожен магічний атрибут має свій «термін придатності», і не можна використовувати його більш, ніж потрібно. Зазвичай такі амулети НЕ служать людині протягом усього його життя. Час від часу оберіг потрібно очищати. Зазвичай це робиться раз на місяць, на спадної Місяці або в повний місяць.

Спочатку слід помістити свій магічний атрибут в грунт. Цей етап можна назвати легким, але пропускати його небажано. Підберіть місце, де оберіг не знайде ніхто, крім вас. Не буде зайвим відзначити це місце так, щоб згодом знайти. Тримати в землі покладається не менше доби. Тільки після цього проводиться очищення проточною водою і вогнем.

Зверніть увагу на стан амулета. Якщо останній пошкоджений (тріснув, погнувся), значить власник схильний дуже сильною атаці, і талісман взяв її на себе, але більш захищати господаря він не зможе. Очищати його так, як описано вище, не має сенсу — це не допоможе.

Звичайно, Коловрат, як і будь-який магічний предмет не можна просто викинути. Езотеріческте атрибути утилізують особливим чином:

 • Дерев’яний амулет кидають в священний вогонь, попередньо попрощавшись з ним і подякувати за тривалу справну службу.
 • Металевий талісман закопують в землю на пустирі якнайдалі від свого будинку.
 • Тільки після цього можна купувати новий талісман.

  Коловрат — сильний солярний оберіг, який здатний протистояти будь-якому злу і надійно захистити свого господаря. Використовуйте магічну силу талісмана з розумом і тільки на благо.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: