Що не можна дарувати — прикмети
Автор: Валентина Мальгіна
Якщо ви не хочете накликати біду на своїх близьких і не знаєте про те, що не можна дарувати — прикмети наших предків допоможуть уникнути незручностей і заподіяти зло дорогому для вас людині через незнання.
Зміст:
- Що не можна дарувати — прикмети
- Чому не можна передаровуватимемо подарунки — прикмета
- Чи можна дарувати натільний хрестик
- Весільні подарунки і прикмети
- Що не можна дарувати чоловікові — прикмети
- Які подарунки не можна дарувати жінці — прикмети
Що не можна дарувати — прикмети
Існують прикмети, які говорять про те, що не можна дарувати і брати в дар, щоб не накликати біду на себе або на того, кому призначений подарунок. Зараз мало хто їх дотримуються, але є у цих прикмет особливість. Вважається, що анулювати негативне значення можна, якщо дати чисто символічну суму грошей за подарунок. У більшості регіонів прийнято давати монету за ножі, тварин і багато інших подарунки, які намагаються не дарувати через прикмет.
На першому місці серед того, що не можна дарувати за прикметами, стоять гострі предмети. Це набори вилок і ножів, сувенірна зброя, бритви і подібні речі. Вважається, що якщо не викупити символічної монеткою такий подарунок, він призведе до сварки.
Не можна дарувати також годинник. Прикмета свідчить, що вони будуть відміряти час до розлуки з дарувальником. Особливо неприємне значення вона набуває, якщо це подарунок для закоханої пари або коханої людини. Але є і ще одна прикмета, яка забороняє обмінюватися годинником в подарунок тільки закоханим, а дарування таких подарунків родичам і друзям допускає. У Китаї вважають їх запрошенням на похорони, а наші предки вірили, що годинник вкорочують життя.
Не прийнято дарувати тапочки. Вважається, що купують їх перед тим, як надовго лягати в лікарню. Тому такий подарунок віщує важку хворобу або травму, яка призведе до тривалого лікарняним. У селах поширена інша марновірство. Якщо вірити йому, то отримання такого подарунка загрожує смертю, особливо, якщо тапочки будуть білого кольору, адже саме таке взуття раніше купували для покійних.
Не варто дарувати рушники, і прикмет про такі подарунки багато. Одна з них обіцяє хвороба. За старих часів дарували рушники тим, хто проводжав покійного в останню путь, тому друга прикмета каже про швидку смерть або присутності на чиїхось похоронах. І ще одне марновірство пророкує далеку дорогу і розлуку з близькими, що далеко не завжди можна назвати поганою прикметою.
Не можна дарувати порожній гаманець, це до бідності. Якщо все ж збираєтеся зробити такий подарунок, покладіть всередину гроші, чим більше — тим краще. Не обмежуйтеся монетами, кладіть купюри, а ще можна прочитати на нашому сайті про гаманцеві обереги і вибрати один з них. Так ви зробите дійсно цінний подарунок, який принесе добробут майбутньому власнику гаманця. Ніколи не дарують гаманці тим, хто має більший дохід, ніж дарувальник.
Прикмети про гаманцях стосуються і сумок, валіз, шкатулок та інших предметів, які призначені для зберігання чого-небудь. У них завжди кладуть гроші, щоб не нашкодити фінансовому становищу людини, якій призначений подарунок.
Про дзеркалах складено чимало легенд і забобонів, їх використовують в магічних практиках. Існує безліч історій про ці предмети інтер’єру. На нашому сайті ви можете знайти статті про дзеркала, які більш детально описують пов’язані з ними моменти. Дзеркало в подарунок — не найкраща ідея. Беручи його, можна залучити в будинок негативну енергію і навіть нечисту силу. Особливо це стосується антикварних дзеркал, які, можливо, бачили чимало поганого і можуть зберігати в собі негативну енергію.
Закохані пари не повинні дарувати один одному кілець, тільки якщо це не помолвочноє або обручку. Це прикмета до сварки і розставання. Це ж стосується і фотографій і рамок для них.
Носовичок в дар — до сварки або сльозам, за деякими повір’ями він віщує сварку.
Чому не можна передаровуватимемо подарунки — прикмета
Прикмета, яка пояснює, чому не можна передаровуватимемо подарунки, з’явилася не одну сотню років тому. Справа в тому, що за старих часів подарунки довго і ретельно готували. Люди вірили, що будь-який предмет, подарований з чистими помислами, може приносити удачу і благополуччя. Дарувальник вкладав частину своєї енергії в добре побажання, тому передаровування було ганебним заняттям.
Зараз теж вірять, що передарівая непотрібні речі, можна втратити удачу. Але в наш час складно знайти людину, яка приділяв би стільки сил і часу подарункам, як це було прийнято в минулому. Тому прикмета частково втратила свою актуальність і практично не дотримується.
Існує сучасне марновірство, яке приписує таким речам наявність енергетики заперечення. Це негативна енергія, яка є наслідком неприємних емоцій і вражень під час отримання непотрібної речі в дар. Тому багато хто вірить, що приймати такі подарунки не можна, вони приносять відчуття дискомфорту.
Чи можна дарувати натільний хрестик
Про даруванні натільних хрестиків існують дві точки зору. Перше говорить про те, що приймати такі подарунки небажано. В першу чергу, хрестик — це захисний оберіг. Якщо він подарований з нечистими помислами, може не тільки не захищати людину від поганого чаклунства і бід, але і приносити неприємності і невдачі. Деякі вважають, що робити такі подарунки можуть тільки хрещені. Іноді кажуть, що такі подарунки — до смерті.
Існує й інша думка. Ті, хто схиляється до нього, вважають, що освячений в церкві предмет не може нести в собі ніякого зла. Тому подарований натільний хрестик слід освятити в церкві, і це буде найкращим варіантом при отриманні його в дар. Церква схвально ставиться до таких подарунків.
Ікони зазвичай дарують матері своїм дітям або хресні батьки — хрещеників. Але бувають і виключення. На нашому сайті ви можете знайти статтю про прикмети про ікони, в яких є відповідь чи можна дарувати ікони і кому. Не можна ні в якому разі дарувати ікону невіруючому людині, своєї думки він не змінить, а подарунок призведе до сварки.
Весільні подарунки і прикмети
Існує безліч весільних прикмет. Велика частина повір’їв про подарунки стосується даного торжества, наприклад, не дарують молодятам годинник, гострі предмети та інші речі, описані вище. Але є і окремі забобони, які стосуються саме весільних подарунків.
Якщо наречена вагітна, не варто дарувати речей для її майбутньої дитини. Вважається дуже поганою прикметою для вагітних, якщо дитина ще не народився, а його вже чекають іграшки та інші необхідні предмети. Зараз все частіше порушують цю заборону. За старих часів вірили, що під час відсутності того, хто буде користуватися дитячими речами, вони будуть використані нечистою силою. Це може стати причиною хвороб у дитини.
Не можна дарувати на весілля предметів, якими вже хтось користувався. Навіть якщо мова йде не про спробу заощадити, що ще і неетично, а про антикварних предметах, які передаються з покоління в покоління. Для цих речей краще знайти інший привід, а можна і просто віддати після торжества, а на весілля подарувати щось інше. Вважається, що молодята починають нове життя, тому і старі речі їм не потрібні.
Що не можна дарувати чоловікові — прикмети
Не можна дарувати чоловікові або хлопцю шкарпетки, інакше, якщо вірити прикметам, він вас покине. Шкарпетки — це один з таких подарунків, які призводять до сварок в сім’ї, аж до розлучення. Цим іноді користуються невістки для того, щоб позбавитися від зайвої впливу свекрухи, радячи їй подарувати своєму синові шкарпетки.
- Вважається, що якщо дружина подарує своєму чоловікові труси, він буде їй змінювати. Чи не роблять таких подарунків ні до весілля, ні після неї.
- Є така думка, що дорогий алкоголь дарують начальству і колегам, а от чоловікові або коханій людині немає. Це вважається прикметою до алкоголізму.
Якщо чоловік є для вас другом і любовних відносин між вами немає, не даруйте йому краватку. Це символ влади над людиною, його залежності від вас. Відомі випадки, коли такий подарунок діяв як приворот.
Які подарунки не можна дарувати жінці — прикмети
Не можна дарувати дівчатам перли і будь-які прикраси з нього. Це погана прикмета, до сліз і неприємностей. Якщо ваша подруга просить у вас саме такий подарунок, попросіть її дати монету за нього, а ще краще — подаруйте гроші на це прикраса. У Греції перли вважали символом вдівства і сирітства.
- Гребінця НЕ дарують тому, що за старих часів вірили, що вони здатні розповісти про всі таємниці дарувальника.
- Не слід дарувати косметику, яка призначена для душа, ванни або умовно. Вважається, що завдяки цим предметам людина «змиється» з вашого життя.
В цілому, знаючи ці правила ви зможете не тільки краще розуміти, чого не можна робити ні в якому разі, але і значно полегшите собі вибір подарунка для ваших друзів, рідних і знайомих.