Шафран — користь і корисні властивості шафрану

Шафран - користь і корисні властивості шафрану

Крокус — не тільки гарний садовий квітка, це ще й джерело цінного ароматичної речовини, однією з найдорожчих в світі приправ — шафрану, який є подрібненим рильцем квіток крокусу. Шафран дуже поширений на сході, це дуже ароматна приправа і славиться не тільки своїм пікантним смаком, але і численними лікарськими властивостями. Користь шафрану для здоров’я величезна, цю приправу вивчали вчені на всіх континентах і все однозначно дійшли висновку, що шафран володіє потужними цілющими властивостями.

Завдяки використанню цієї чудової спеції стає можливим позбавлення людини від таких недуг, як: захворювання серцево-судинної системи, запальні процеси ясен, втома. Шафран, подібно легкому варіанту тонізуючий засіб, допомагає домогтися свого роду «ясності» розуму.

Не менш корисна дія надає спеція і на шкіру, особливо якщо шкіра суха, потріскана, треба змастити її кашкою з шафрану, змішаного з водою, такий вітамінний коктейль заповнить вітамінно-мінеральні запаси шкіри, омолодить, оздоровить колір. Комбінуючи золотисту спецію з іншими травами, можна отримати засіб від кашлю, розлади шлунка, здуття кишечника, облисіння, безсоння.

Склад шафрану і його вплив на організм

Шафран, зважаючи на свій багатого хімічного складу, має потогінний і антіспазматіческім дією. Ефірна олія, що міститься в шафрані — шафранал — має властивість цитотоксичності по відношенню до ракових клітин.

Шафран — справжнє джерело мінеральних речовин, він містить: марганець, мідь, кальцій, калій, залізо, цинк, селен, магній. Кожне з речовин виконує свою функцію для організму. Мідь і марганець забезпечують синтез антиокисних ферментів. Залізо пов’язують з відтворенням еритроцитів. Роботою серцевого м’яза і кров’яним тиском управляє калій.

У складі шафрану можна виявити велику кількість вітамінів групи В: фолієву кислоту (В9), ніацин (В3), рибофлавін (В2), тіамін (В1), вітамін С, вітамін А.

Вживання спеції в їжу сприяє відновленню клітин мозку і тіла. Шафран постачає дітородні органи вологою, є ефективним засобом для лікування жіночої сечостатевої системи, підвищує статевий потяг з боку жінки.

На думку деяких вчених, шафран запобігає в окремих випадках неминучий процес втрати зору в літньому віці. Ця незвичайна приправа надає омолоджуючий ефект на клітини органів зору. Внаслідок цього, зорові клітини починають прекрасно функціонувати, вони стають сильнішими.

Шафран застосовують як болеутояющего, антисептичний, загальнозміцнюючий засіб. За допомогою цієї спеції досягається зміцнення нервової системи, нормалізація менструального циклу, очищення нирок, сечового міхура, крові.

Приправа використовується при захворюваннях судин. Вживання шафрану в їжу сприяє регулюванню жирового (ліпідного) обміну, підвищенню стійкості організму до будь-яких стресових ситуацій, зниження артеріального тиску. Золотисту спецію рекомендується вживати на початкових стадіях атеросклерозу, стенокардії, ішемічної хвороби серця, гіпертонії.

Не дивлячись на свою високу ціну і масу корисних властивостей, шафран в деяких випадках не можна вживати, він може бути небезпечний для здоров’я.

Шкідливі властивості шафрану

Заборонено вживати в їжу шафран під час вагітності, він підвищує тонус матки. Надлишкові дози спеції можуть викликати не тільки отруєння, а й привести до летального результату. Тому шафран використовують в мінімальній кількості і довго не зберігають.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: