Риб’ячий жир — користь, протипоказання і склад

Риб'ячий жир - користь, протипоказання і склад

У риб’ячого жиру специфічний смак. Справжнім порятунком для багатьох став випуск продукту в капсулах, які приховують смак і запах, і зберігають корисні властивості риб’ячого жиру.

Склад риб’ячого жиру

Риб’ячий жир — це «рекордсмен» за змістом ретинолу і вітаміну D. Продукт приблизно на 70% складається з олеїнової кислоти, і на 1/4 з пальмітинової. Ще один цінний компонент входить в риб’ячий жир — омега-3, що представляє поліненасичену жирну кислоту.

Чим корисний риб’ячий жир

Риб’ячий жир володіє антиканцерогенну дію. Він не тільки зменшує ймовірність розвитку онкозахворювань, а й дозволяє запобігти патологічне падіння маси тіла у хворих на рак. Продукт мінімізує ризик виникнення серцево-судинних хвороб, і є профілактичним засобом від аритмії — порушення серцевого ритму. Щоденний прийом риб’ячого жиру дозволяє знизити рівень артеріального тиску, покращує шкіру і приносить полегшення при псоріазі.

Необхідно вживати продукт людям, хворим артритом, щоб збільшити рухливість суглобів і пом’якшити біль. Омега-3 — один з компонентів, що сприяють виробленню серотоніну — гормону, що знижує рівень тривожності і агресії, тому риб’ячий жир призначають тим, хто страждає депресією. Ще омега-3 — незамінний продукт для головного мозку. Кислота уповільнює процеси дегенерації мозку, захищаючи від старечого недоумства і маразму.

Вагітним жінкам наказують приймати не тільки вітаміни, але і риб’ячий жир, оскільки він допомагає правильно розвиватися нервовій системі дитини. Риб’ячий жир є і імуномодулятором. Його вживання допомагає продукувати простагландини — речовини, які мають сильну протизапальну властивість.

Протипоказання

Незважаючи на такий широкий спектр корисної дії, риб’ячий жир можна вживати не всім і не завжди.

Не можна приймати риб’ячий жир, якщо:

Як вживати риб’ячий жир

Ще недавно риб’ячий жир продавався в рідкому вигляді, але фармацевтична промисловість пропонує спеціальні вітаміни — риб’ячий жир в желатинових капсулах. Їх легко ковтати, можна носити в сумці і не боятися пролити. Якщо ви п’єте рідкий жир, не варто вживати його натщесерце, інакше може виникнути розлад кишечника.

Джерелом риб’ячого жиру є риба. Вживаючи лосось, форель, тунець і макрель, ви збагатите організм корисними елементами.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: