Пухлина на шиї: що це може бути?

Пухлина на шиї: що це може бути?

Пухлина на шиї може з’явитися з різних причин. Якісь новоутворення зароджуються як наслідок закупорки сальних залоз, інші — прояви небезпечного онкологічного захворювання. Щоб не переживати даремно і вчасно розпочати лікування, при виявленні пухлини на шиї варто негайно звернутися до лікаря.

Зміст:

 • Різновиди новоутворень на шиї
 • Клінічна картина
 • Причини появи пухлини на шиї
 • Діагностика та способи лікування
 • Профілактика ускладнень
 • Різновиди новоутворень на шиї

  Медична класифікація новоутворень ділить їх по клінічному прояву:

  Пухлини голови та шиї по локалізації можуть розташовуватися в епітелії, в сполучної або нервової тканини, в органах (гортань, лімфовузли).

  Освіта може проявитися внаслідок патології щитовидної залози. Дисфункція органу виникає, коли порушується вироблення гормонів. Зростання щитовидки може проявиться у дітей і дорослих. Збільшення розмірів визначається візуально і на дотик. У нормальному стані орган відчувається.

  До доброякісних новоутворень на шиї відносять:

  Злоякісні пухлини на шиї в залежності від вогнища ураження можуть свідчити про декілька видів раку:

  Патологія вражає мову, порожнину рота, стінки глотки, метастази розповсюджуються і на інші органи.

  Клінічна картина

  Зовнішні прояви і супутні симптоми освіти на шиї залежать від його природи.

  До явищ, які супроводжують рак, належать:

  Пухлина лімфовузлів на шиї проявляється наступними симптомами:

  При огляді лікар деталізує прояви виникла патології. Для постановки діагнозу важливі кілька аспектів:

  Причини появи пухлини на шиї

  Первинну діагностику патології можна провести, визначивши локалізацію новоутворення.

  Ущільнення внизу шиї над ключицею — це збільшення лімфовузлів, яке може бути реакцією на бактеріальну або вірусну інфекцію в організмі. Симптоми запалення і зростання лімфовузлів в цій області вказує на наявність паразитів або онкологічних хвороб крові: лейкемію, лімфому.

  Рак може вразити і сам орган. Це онкологія лімфовузлів — лімфосаркома, що вимагає комплексного лікування.

  Пухлина шиї справа викликають різні патології, вона може бути симптомом:

  Однією з головних причин раку шийки лікарі називають канцерогенний вплив тютюнового диму при палінні або пасивному вдиханні.

  Серед інших чинників:

  Діагностика та способи лікування

  Визначити природу пухлини можливо лише при проведенні серйозного дослідження. Пацієнтам призначається:

  Лікар ретельно аналізує симптоми і клінічну картину захворювання. Якщо пухлина лімфовузлів на шиї викликана запальним процесом в організмі, то призначаються антибактеріальні препарати, це може бути Амоксицилін або Ципролет.

  Запалення лімфовузлів часто відбувається у дітей, його причиною стають застуди та ГРВІ. У такій ситуації педіатр призначає препарати, які зміцнюють імунітет.

  Доброякісні новоутворення не лікуються консервативно, їх поява вимагає оперативного втручання.

  До основних методів лікування злоякісних пухлин шиї відносяться:

  Методи лікування раку залежать від його стадії. Використання радіаційної терапії сповільнює розвиток метастазів, скорочує кількість рецидивів, зменшує відсоток смертей від раку.

  Для маленьких утворень ТI-T2 можна використовувати високу дозу опромінення з мінімальним ризиком функціональних порушень в тканинах. При лікуванні помірних пухлин 2-3 стадії доза опромінення знижується через необхідність опромінювати великі обсяги.

  Злоякісна пухлина, яка росте назовні, лікується краще за інших форм. При локалізації раку в кістки, м’яза або хрящової тканини відсоток видужали пацієнтів вкрай малий.

  Якщо новоутворення зачіпає нерв, то ситуацію ускладнює параліч хворого. На 1-2 стадії найбільшою ефективністю відрізняється променева терапія пухлин голови та шиї. У складних випадках не обійтися без хірургічної операції. При запущеній формі раку призначається хіміотерапія.

  Будь-яка терапія проти раку дає багато побічних ефектів. У пацієнтів погіршується самопочуття, порушується процес ковтання, випадає волосся, спостерігається зниження імунітету. Після закінчення курсу лікування ці неприємні наслідки проходять.

  Профілактика ускладнень

  Однозначні рекомендацій з профілактики злоякісної пухлини шиї не дасть жоден фахівець. Про механізм виникнення раку в цьому відділі тіла немає чітких уявлень. Щоб не допустити запущеної форми пухлини, необхідно своєчасно звертатися до лікаря при виявленні навіть маленької шишки або припухлості на шиї.

  В якості профілактики пропонується:

  При появі пухлини на шиї, неважливо зліва чи справа, не варто чекати, коли вона сама зникне. Перевірте її природу для безпеки власного здоров’я.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: