Підвищена чутливість сосків

Підвищена чутливість сосків

Область молочних залоз — одна з найбільш чутливих на жіночому тілі через скупчення великої кількості нервових закінчень. Сприйнятливість до зовнішніх подразників в цій області вважається нормою і мало кого турбує, адже груди — головна ерогенна зона. Однак, надмірне збільшення чутливості сосків може свідчити про патологіях в жіночому організмі.

Зміст:

  • Клінічна картина
  • Причини підвищеної Чутливості сосків
  • Що робити, якщо підвищилася чутливість
  • Профілактика
  • Клінічна картина

    Підвищена чутливість сосків, як правило, супроводжується ще рядом симптомів:

    Ці ознаки не завжди пов’язані із захворюваннями грудей, часто вони пояснюються природними причинами. Однак важливо зрозуміти, чому залежить чутливість сосків грудей, щоб не пропустити симптоми серйозних патологій.

    Причини підвищеної Чутливості сосків

    Явище можна пояснити причинами двох видів: природними, тобто тими, що не сигналізують про розвиток хвороби, і патологічними — пов’язаними з наявністю відхилень.

    Природне посилення чутливості відбувається в наступних випадках:

  • Зміни гормонального фону при менструації: в другій фазі циклу змінюється рівень прогестерону — гормону, що виробляється в яєчниках і надниркових залозах. Через це зростає чутливість сосків в середині циклу, але після менструації дискомфорт зникає.
  • Вагітність на ранніх термінах. Це пояснюється збільшенням вмісту багатьох гормонів, в результаті чого в самій грудей відбуваються важливі перестроювання, що готують її до можливості годування малюка.
  • Період лактації, так як грудне вигодовування супроводжується регулярним механічним впливом. Часто в області сосків виникають тріщини і запалення.
  • Неправильно підібрані протизаплідні препарати провокують відчуття болю в грудях. При появі такої реакції на таблетки необхідно звернутися до гінеколога для зміни контрацептиву.
  • Якщо, крім зазначених вище симптомів, спостерігаються додаткові зміни сосків — це може говорити про патологію.

    Необхідно терміново звернутися за консультацією до лікаря, якщо з’являються:

    Такі симптоми притаманні відразу декількох захворювань:

  • Різновид раку грудної залози — хвороба Педжета. Найчастіше вражає жінок після п’ятдесяти років. Початкові ознаки схожі з тими, які легко пояснюються гормональними збоями, але з плином часу стан хворої погіршується, починається кровоточивість сосків, гострий біль.
  • Містить — запалення молочних залоз через інфекцію, зниження імунітету або травми грудей. При цьому захворюванні спостерігається її сильна опухлість і деформація.
  • Фіброзно-кістозна хвороба (мастопатія) — патологія грудної залози, що носить доброякісний характер, викликана гормональним дисбалансом. При мастопатії відзначається почервоніння, ущільнення грудей, а також наявність виділень різного кольору, крім кров’яних.
  • Лікування перерахованих захворювань може наказати тільки лікар після ретельної діагностики. Для випадків, коли збільшилася чутливість сосків через природних причин, існує ряд рекомендацій щодо полегшення спостерігається симптоматики.

    Що робити, якщо підвищилася чутливість

    Передменструальний синдром, який характеризується зміною рівня найважливіших для жіночого організму гормонів — прогестерону і естрогену — супроводжується комплексом фізіологічних і психологічних розладів. Одним з них є підвищена чутливість сосків перед місячними (за два-три дні), а також в середині циклу. Залози в цей період помітно збільшуються, навколо них з’являється ущільнення, що відчувається при пальпації. Крім того, дівчата часто скаржаться на біль і свербіж в цій області.

    Якщо ці симптоми проходять разом з менструацією, турбуватися нема про що. Гінекологи радять проводити комплекс заходів, що допомагає впоратися з дискомфортом:

  • З лікарських засобів потрібно приймати анальгетики, нестероїдні гормони, а також вітамінні комплекси. В середині циклу особливо важливо вживати добавки, що містять магній.
  • Краще дотримуватися дієти не тільки під час місячних, але і протягом усього циклу: виключити будь-які солодощі, кава, алкоголь. Якщо молочні залози сильно болять, потрібно збільшити кількість випивається за день рідини, всю шкідливу або важку їжу замінити свіжими фруктами і овочами.
  • Уникати стресових ситуацій, можливий прийом заспокійливих засобів на початку циклу.
  • При вагітності ніякого спеціального лікування сприйнятливості грудей до зовнішніх подразників не призначають, оскільки це невід’ємна частина підготовки організму до материнства.

    З особливою обережністю потрібно ставитися до будь-яких приймається медикаментів: їх можна використовувати тільки з дозволу спостерігає вагітність доктора. Багато хто вважає, що полегшити біль допомагають повітряні ванни. Це так, але важливо стежити за тим, щоб не переохолоджувати і не перегрівати молочні залози.

    При грудному вигодовуванні основні причини, якими пояснюється підвищена чутливість сосків, пов’язані з механічним пошкодженням їх поверхні, виникненням тріщин.

    Існує безліч методів боротьби з цією проблемою:

  • Медикаментозне лікування за допомогою спеціальних мазей або кремів від тріщин. Добре зарекомендували себе вважаються засоби на основі ланоліну — тваринного жиру, що володіє зволожуючими властивостями: PureLan, Nipple cream. Можна також використовувати мазі з ретинолом. Завдяки вмісту вітаміну А вони добре відновлюють шкіру, загоюють ранки: Відестім, Ретиноєва мазь.
  • Народні методи також ефективні при боротьбі з тріщинами на грудях. Часто радять прикладати на ніч свіжий капустяний лист — це полегшить біль (у тому числі при вагітності). Загоюють властивості має сік алое: його потрібно капнути прямо на ранку. Якщо є можливість, можна приготувати відновлює компрес. Яблуко труть на тертці, перетворюючи його в пюре, змішують порівну з вершковим маслом. Додають морквяний сік так, щоб склад не був дуже рідким. Суміш прикладають до тріщин на грудях на дві-три години. Процедуру проводять щодня.
  • Профілактика

    Важливо регулярно проводити профілактичні заходи, що запобігають виникненню дискомфорту в області грудей:

  • Зміна системи харчування: менше солодощів, солоного, гострого. Краще віддавати перевагу продуктам з високим вмістом волокон.
  • Правильний підбір білизни. Воно повинно бути зшите з натуральних матеріалів без декоративних елементів, які тиснуть або натирають груди. При вагітності потрібно вибирати якомога простіші моделі з м’якої чашкою.
  • Засоби для тіла, втирають в груди, повинні складатися з природних компонентів.
  • Особливу увагу слід приділяти гігієні сосків: приймати душ потрібно щодня двічі на добу. Мило краще не використовувати, так як воно пересушує шкіру. Важливо використовувати зволожуючі креми. При вагітності радять змащувати молочні залози виділяється з них молозивом.
  • Чутливість сосків — природна властивість жіночого організму. Її збільшення може бути пов’язано з різними обставинами, далеко не всі з яких мають патологічне походження. Однак ніколи не варто забувати, що регулярні обстеження грудей — важлива умова здоров’я будь-якої жінки.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: