Про що сигналізує біль в грудній клітці при вдиху?

Про що сигналізує біль в грудній клітці при вдиху?

Біль у грудній клітці при вдиху може бути сигналом серйозної патології в організмі. Така ситуація виникає в будь-якому віці і є підставою для занепокоєння про власне здоров’я. Щоб встановити точну причину, доведеться пройти діагностику та лабораторні дослідження.

Зміст:

 • Клінічна картина
 • Можливі причини болю в грудях при вдиху
 • Діагностика і методи лікування
 • Клінічна картина

  Хворобливі відчуття, що виникають при глибокому вдиху, можуть мати різну локалізацію: справа, зліва або посередині грудини. Важливо правильно описати лікаря ділянку, де відчувається проблема. Це допоможе у встановленні правильного діагнозу. Характер і інтенсивність болю проявляється по-різному.

  Іноді вона виникає під дією фізичного навантаження, при ходьбі, русі тулуба або дуже глибокому вдиху.

  Як правило, больові відчуття супроводжуються і іншими симптомами:

  Значущим для лікаря показником буде точне визначення характеру больових відчуттів: ниючий, гостра або тягне, постійна або з’являється при певних діях.

  Можливі причини болю в грудях при вдиху

  З захворюваннями серця традиційно пов’язують біль при вдиху в грудній клітці зліва. Це може бути напад стенокардії на фоні ішемічної хвороби. Виникає спазм, стискувати грудину і віддає в лопатку, шию і руку. Ситуацію ускладнює запаморочення і прискорене серцебиття. Провокують стенокардію фізичні вправи, стрес, холод, вітряна погода.

  Перикардит — запалення серцевого оболонки. Патологія виникає як ускладнення після інфекційних захворювань. Через дискомфорту зліва в грудній клітці хворий намагається не робити глибокий вдих, його дихання стає поверхневим.

  Захворювання, пов’язані з органами дихання, супроводжуються важким виснажливим кашлем, задишкою, слабкістю, нестачею повітря.

  Біль при вдиху в грудній клітці посередині — одна з ознак пневмонії, плевриту або онкології легенів. Пневмонія — це виникнення патологічного запального процесу в легенях. Часта причина нездужання — негативну дію грибків, вірусів або мікробів. Вразливі до хвороби люди зі слабким імунітетом, особливо перенесли грип, які зазнали переохолодження або сильного стресу. Для складного комплексного лікування пацієнти поміщаються в стаціонар.

  Плеврит — запалення оболонки легенів. Патологія виникає в декількох випадках:

  Запалення супроводжується скупченням рідини між шарами плеври, кашлем, печіння в грудній клітці.

  Біль буває гострою і різкою, вона посилюється при глибокому вдиху. Для діагностики потрібно рентген і біопсія плеври.

  Легенева емболія — ​​патологія виникає при закупорці тромбом однієї або декількох артерій, що постачають орган кров’ю. Перекрити кровотік може:

  Емболія — ​​небезпечне захворювання, часто приводить до смерті, тому не можна ігнорувати такі симптоми, як нестача повітря, хрипи в грудях і біль при глибокому вдиху.

  Дискомфорт при глибокому диханні з’являється через пухлину в бронхах або легені. До цього захворювання супроводжує постійний кашель і вихід мокротиння з кров’ю. При наявності таких ознак не можна затягувати з візитом до онколога.

  Больові відчуття в грудях — це наслідок розтягнення м’язів і крепатура після надмірних фізичних навантажень в процесі занять спортом. Пошкодження м’язової тканини і велике скупчення молочної кислоти створюють дискомфорт при глибокому вдиху.

  У такій ситуації кращий вихід — перерва в тренуваннях і зниження їх інтенсивності.

  Травми або пошкодження ребер виникають в побуті і на виробництві. Вони супроводжуються гематомами, припухлістю, дискомфортом при пальпації і глибокому диханні. При серйозних травм слід виключити внутрішню кровотечу і розрив легеневої тканини.

  Біль при глибокому зітханні, кашлі або зміні пози виникає внаслідок защемлення нервових корінців. Напад може з’явитися в будь-який момент, віддаючи пронизливим болем під лопатку. Часто такий стан списують на серцеві патології, які не призначаючи потрібного лікування.

  Біль при міжреберної невралгії буває гострим чи тупим. Вона з’являється так і триває тривалий час.

  Порушення в роботі шлунка, жовчного міхура і печінки призводять до того, що людина відчуває різкий біль при глибокому диханні. Локалізація неприємних відчуттів спостерігається справа.

  Причиною дискомфорту стає:

  Діагностика і методи лікування

  Щоб визначити причину появи симптому, проводиться комплексне обстеження, що включає:

  Сучасне лабораторне та діагностичне обладнання дозволяє з великою точністю виявити патологію в грудній клітці. Лікування залежить від встановленого діагнозу.

  При захворюваннях легенів пацієнтові призначають:

  Виявлення тромбу в артеріях зажадає введення коагулянту. При запальних процесах призначаються кортикостероїди і знеболюючі засоби.

  Консервативне лікування плевриту проводиться:

  Переломи в грудній клітці вимагають носіння фіксуючої пов’язки, поки не зростуться кістки. Якщо проблема пов’язана зі спазмом судин (стенокардія), то перший крок — це блокада нападу. Після лікар призначає препарати, які нормалізують роботу серця.

  При міжреберної невралгії і остеохондрозі призначають загальнозміцнюючі препарати і вітаміни. Проблеми з боку житлово-комунального господарства вимагають в першу чергу дотримання дієти.

  Є біль в грудній клітці супроводжується одним з перерахованих нижче симптомів або явищ, ситуація вимагає невідкладного звернення до лікаря:

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: