Прополіс — користь, шкода і застосування

Прополіс - користь, шкода і застосування

Зміст:

Користь бджолиних продуктів для здоров’я була помічена ще в давні часи. Перга, пилок, прополіс, мед — будь-який продукт, який виробляється бджолами, має дивовижні корисними і цілющими властивостями. Про користь меду для здоров’я знають всі, а от про корисні властивості прополісу чув не кожен.

Що таке прополіс

Прополіс або бджолиний клей являє собою клейку субстанцію, яку формують бджоли з рослинних соків листяних, хвойних і інших рослин. Змішуючи клейкий сік з власною слиною і пилком рослин, бджоли отримують в’язку, пластіліноподобную масу темного кольору. У вулику прополіс використовується як матеріал для ізоляції щілин, а також як захисний засіб від будь-яких сторонніх предметів, що потрапляють у вулик. Миша, яка заповзає в вулик, щоб поласувати медом, бджоли вбивають отрутою, а потім покривають шаром прополісу, після чого тушка не розкладається, а муміфікується, і атмосфера в вулику залишається стерильною.

Корисні властивості прополісу

Прополіс — природний антибіотик. Спектр його дії настільки широкий, що все дослідження так і не виявили фактів звикання бактерій і вірусів до його дії. Бактерії швидко адаптуються до антибіотиків і можуть вживати їх в їжу після придбання генетичного коду стійкості до них. А ось бактерій, які б змогли пристосуватися до прополісу, вчені так і не виявили. Бджолиний клей здатний вбивати не тільки бактерії, але і віруси і грибки.

До складу прополісу входять флавоноїди, які мають потужну протизапальну дію при захворюваннях суглобів, слизових оболонок і шкіри. Речовини сприяють зміцненню стінок судин, роблять сполучну тканину більш міцною, перешкоджають розпаду аскорбінової кислоти, і знижують активність ензимів, що викликають розпад хрящів і міжклітинної тканини.

Прополіс володіє іншими властивостями:

Антиоксидантні властивості прополісу важливі при наявності онкозахворювань. Бджолиний клей пригнічує ріст ракових клітин, не надаючи токсичного дії на організм.

Антитоксичні властивості прополісу дозволяють використовувати його як ефективний засіб при дифтерії, туберкульозу і скарлатини.

Застосування прополісу

Спиртова настоянка прополісу використовується при лікуванні хвороб:

Жувати прополіс рекомендують при наявності хвороб верхній частині дихальних шляхів: гаймориті, фарингіті і ларингіті. Будь-які запальні хвороби при вживанні прополісу лікуються швидше і не дають ускладнень.

Шкода і протипоказання прополісу

Алергія на бджолині продукти — мед, пилок рослин і бджолину отруту. Шкода може проявитися при надмірному вживанні.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: