Прикмети про пташкаів

Прикмети про пташкаів

Прикмети про пташкаів — це цікава тема, якій присвячено безліч міркувань. Більшість людей вважають, що пташкаи — це провісники різних подій і необхідно звертати увагу на ті знаки, які подає доля за допомогою цих гінців.

Зміст:

Прикмети про пташкаів — чого чекати?

Найбільше налічується прикмет про білих голубів. У цій же статті розповімо повір’я про інших пташкаів. Це дивні створіння, які завжди здавалися людям посланниками Богів. Більшість шаманів схильні вважати, що пташкаи, це не хто інші, як злі чи добрі духи, які приходять до нас для того, щоб попередити про важливі події, які незабаром стануться в нашому житті.

У кожного народу світу є свої прикмети пов’язані з пташкаами. Стародавні греки перетворили ворожіння по польоту пташкаів в справжню науку, які практикували спеціально навчені люди.

Стародавні римляни також вважали, що роль птиці в житті людини дуже важлива, і в більшості випадків прислухалися до поширених забобонів.

Існує безліч прикмет про пташкаів. Люди навчилися не просто визначати майбутнє за тим, яку птицю вам довелося побачити, а й за тим, з якого боку пролетіла зграя, як довго сиділа пташка на вікні, стукала вона в скло, залетіла чи в будинок, одна вона була чи ні.

Народні прикмети про пташкаів — зозуля

Те, що зозуля — це важливий вісник богів, знали не тільки наші предки. В Уельсі люди були впевнені, що якщо дівчина почує кування птиці після 6 квітня, то для неї це дуже хороший знак. Швидше за все в житті скоро трапиться радісна подія. Але якщо кування людина почула до цього дня, то це був не дуже хороший знак.

Англійці впевнені, що коли ви перший раз в році почуєте крик зозулі, то краще мати при собі монети в гаманці. Вважалося, що якщо в цей момент гаманець буде сповнений, то і весь рік у вас не буде проблем з матеріальним благополуччям.

У стародавній Англії дівчата ворожили на улюбленого за допомогою зозулі. Рано вранці вони виходили на вулицю і як тільки чули кування, заглядали в лівий черевичок. Легенда свідчить, що в черевичку обов’язково виявиться чоловічий волосся. Залежно від того, якого кольору він буде, такого кольору буде шевелюра у судженого.

Жителі Норфолка впевнені, що весь рік ви будете зайняті тим заняттям, за яким вас застав крик зозулі.

У наших предків теж були свої повір’я про зозулю. Як і англійці, вони вважали, що почути перше кування, обов’язково потрібно потрясти повним гаманцем монет. В такому випадку ви привернете багатство. Якщо пташка буде кувати зліва, то вас чекає удача.

Сама поширене повір’я — це вважати, скільки разів прокукует зозуля. З пернатим другом пов’язано також погане марновірство. Наші предки вірили, що якщо пташка буде кувати за спиною, то варто чекати великих неприємностей або сильної хвороби близьких.

Народні прикмети про пташкаів — ворон

Ворон — зловісна птиця у всіх народів світу. З ним пов’язано дуже багато повір’їв. Більшість з них віщує невдачі, втрати, хвороби і навіть смерть. Наші предки були упевнені, що поганий знак — побачити, як ворона кружляє і каркає над будинком, де є хвора людина.

Вважалося, що якщо в цей момент в будинку ніхто не хворіє, то ворон притягує невдачу. Неприємності віщує пташка, якщо вона купається в калюжі біля будинку або починає каркати, як тільки ви порівнялися з нею. Наші пращури вірили, що якщо зграя ворон різко покидає своє місцеперебування, то буде погана погода або навіть сильна епідемія.

Але не всі прикмети про цих пернатих друзів погані. У графстві Корнуолл і Уельсі пташка вважається священною, бо люди вірять, що саме в неї перетворився Король Артур. Тому люди вважають, що вона просто провісник змін в житті.

Забобони про пернатих друзів — ластівки і синички

Ластівки і синички, як і голуби, одні з найулюбленіших народних пташкаів. З ними пов’язано дуже багато забобонів. Наші предки були впевнені, що якщо ви розорили гніздо ластівки, то варто чекати неприємностей.

Але якщо ви почнете підгодовувати цих пташкаів, піклуватися про них, то повернете собі добробут і благополуччя. Якщо ластівка стукає у вікно, чекайте хороших подій, радісних новин і щасливе майбутнє.

Якщо у вікно б’ється синиця, це говорить про те що ви скоро зустрінете старого друга, приємну людину, який відіграє важливу роль у вашому житті, принесе гарні звістки, допоможе вирішити складну проблему.

Можливо вас зацікавить стаття: синиця залетіла на балкон прикмети

У англійців є одне цікаве марновірство. Вони вважають, що якщо ви вб’єте самця синиці, в наступному році обов’язково отримаєте перелом будь-якої частини тіла.

Сова — провісник бід?

Практично всім зараз подобаються сови. Це милі пташки, яких шалено хочеться погладити і помацати. Але наші предки були впевнені, що це одна з найбільш нещасливих пташкаів. Це не дивно, так як цей пернатий друг веде нічний спосіб життя, тихо літає, видає тривожні звуки, і все це могло значно налякати наших предків. У християнській релігії є легенда про сов.

У ньому записано, що одного разу Христос прийшов в таверну і попросив дати йому трохи хліба. Господиня поклала шматок тіста в піч, щоб спекти його, але її дочка пошкодувала для Христоса тісто і відщипнула шматок.

Вона дуже здивувалася, коли порівняно невеликий шматок тіста в грубці став набагато більше і в результаті виріс до розміру великого пирога. Жадібна дівчина вигукнула від подиву, і в покарання за її поганий характер Христос перетворив її в сову з великими виряченими очима.

Тому досить часто поява сови НЕ знаменувало нічого хорошого. Деякі люди вважають, що крик сови говорить про майбутній пожежі, інші впевнені, що якщо пташка сів на дах, в будинку ніколи не буде достатку. Але все прикмети не можуть бути поганими. Так, окремі народи світу вірять, що якщо сова кричить біля будинку, то скоро в ньому буде поповнення сімейства.

Павич — провісник поганих подій

Як не дивно, красивий і гордий павич в багатьох країнах вважався пташкаом-передвісником біди. Англійці вірили, що якщо в будинок хтось принесе павине перо, то ця людина прирече на довгу хворобу або смерть кого-небудь з господарів будинку. Актори театру були впевнені, що якщо з’явиться в театрі капелюх з павичевим пером або віяло, прикрашений пір’ям птиці, то вистава не відбудеться, з кимось із трупи трапиться нещастя.

Як не дивно, таке марновірство не стосувалося тільки танцівниць. Можливо, подібні забобони пішли з Стародавнього Риму та Греції. У ті часи люди вірили, що павич — це священний пташка богині Гери (Юнони). Тому торкатися до неї дозволено було лише жриць. Якщо проста людина доторкнувся до цього пташкаа, то його вважали святотатцем і негайно стратили.

Прикмети про пташкаів — чайки

З чайками також пов’язано чимало забобонів. Більшість людей вірять в те, що це смертоносна пташка, яка нічого, крім хвороб і нещастя, принести не може. У такого повір’я є цілком реальне пояснення.

За часів царювання Карла I було безліч бунтівників, вони практично завжди були змушені ховатися на болотах. Якраз там мешкали чайки. Бунтівники лякали пташкаів, і ті починали голосно кричати, літати, видаючи своєю поведінкою присутність людини. В результаті втікачів ловили.

У цьому випадку вони дійсно притягали смерть бунтівника. На сьогоднішній день повір’я трохи змінилося. Люди вважають, що смерть можуть провіщати тільки 3 чайки, які одночасно пролетіли над головою людини.

Прикмети, пов’язані з домашніми пташкаами

При згадці повір’їв, які пов’язані з пернатими друзями, складно обійти стороною домашніх пташкаів. Півні з давніх часів вважалися борцями зі злими духами і нечистю.

Тому, коли на світанку починав кричати півень, сили темряви були більш не владні над людиною і не могли завдати йому шкоди. Якщо ж у встановлений час пернаті друзі не кричать, це говорить про те, що вас чекають новини.

Наші пращури на Масляну ворожили, кидаючи півню цілий млинець. Якщо пернатий друг доклевал весь млинець до кінця, то це був поганий знак. Якщо ж півень клюнув млинець всього кілька разів, це говорило про те, що рік буде успішним і нічого поганого не трапиться.

Якщо кури довго б’ються, то чекайте скоро гостей. Якщо ж пернаті квочки вночі поводяться дуже тривожно і метушливо, то вас чекають різні неприємності.

Лелеки принесуть в дім щастя

Наші пращури були впевнені, що лелека — це найщасливіша пташка. Якщо на вашій даху пернаті друзі звили собі гніздо, то в домі завжди буде щастя, розуміння, прибуток. Також поява лелеки говорить про швидке поповнення сімейства. Ці пернаті друзі дуже добре відчувають енергетику будинку і людей, які в ньому живуть.

Тому вони не можуть перебувати в тому місці, де панує нерозуміння, бідність і злість. З лелеками пов’язано всього одне погане повір’я. Якщо вони залишають гніздо, в якому довгий час жили або переносять яйця в інше місце, то бути великій біді.

Пернаті друзі — це дивовижні істоти, посланці богів, які прагнуть донести до нас важливу інформацію, попередити про прийдешні негаразди і першими принести радісну звістку. Можливо, іноді вони випадково сідають на наші вікна, стукають у них, воркують, і в їх появі немає нічого містичного.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: