Прикмети про обручки
Автор: Валентина Мальгіна
Існують різноманітні прикмети про обручки, про які слід знати не тільки тим, хто має намір одружитися, але і тим, хто готується до розлучення або другий весіллі.
Зміст:
- Прикмети про обручки
- Якими повинні бути обручки — прикмети
- Вінчальний і помолвочноє кільце — прикмети
- Кільця вдів і розлучених — що робити з кільцем після розлучення
Прикмети про обручки
Обручки — символ щасливого шлюбу, тому прикметами про них надається чимале значення. Багато людей грають весілля лише раз у житті, і це ще одна причина ретельного вибору. З цієї статті ви дізнаєтеся все, що необхідно знати про цей предмет не тільки майбутньому подружжю, але і тим, хто розлучається, вдовам і вступає в другий шлюб. За старих часів весільні кільця вважали сильним оберегом, який захищав сімейне щастя і зберігав подружжя від усіх бід. Тому і носили його раніше, практично не знімаючи. Якщо і ви так будете робити, ваш шлюб буде міцним, всім на заздрість. Вважається, що знімати весільні кільця не можна.
Прикмети про обручки не дозволяють давати їх приміряти подружкам. Робити цього не можна ні до весілля, ні після неї. Вважається, що так можна віддати комусь свою долю або навіть сімейне щастя. Якщо ж від настирливої знайомої не вдається звільнитися, хоча б покладіть прикраса спочатку на стіл або іншу поверхню, не давайте його зі своїх рук.
Не можна втрачати обручки. Вважається, що це віщує різноманітні неприємності і сварки, що може навіть призвести до розлучення. Більш докладно про це марновірство ви можете дізнатися з окремої статті про прикмети і втрати кільця.
Деякі прикмети і забобони про обручки стосуються не тільки нареченого і нареченої, а й гостей на їх весіллі. Якщо незаміжня дівчина чи неодружений чоловік доторкнуться до них, то незабаром зіграють і своє весілля. Деякі люди знають про це марновірство і намагаються йому наслідувати, але довіряють таке зазвичай тільки близьким друзям. Схожа традиція є і з порожньою коробкою від прикрас, яку треба взяти в руки після того, як наречений з нареченою надінуть їх. Її треба взяти в руки, найчастіше це робить свідок, якщо бажає вийти заміж швидше.
Весільні прикмети про кільця застерігають молодих від того, щоб впустити їх випадковим чином. Це віщує безліч неприємностей в майбутньому сімейному житті. Якщо таке все ж сталося, необхідно спочатку протягнути білу нитку через впало кільце, а вже потім надягати його. Це часто довіряють свідкам. Коли з’явиться можливість, вони повинні віддати нитку того, хто впустив весільний символ, щоб той спалив її з такими словами:
Спали вогонь всі мої біди і печалі.
Також, такі прикраса не надягають на рукавичку. Якщо в ваш весільний наряд входять рукавички, доведеться спочатку зняти одну, а вже після цього давати нареченому свій палець. Кожному відомо, що носити його треба на безіменному пальці, який пов’язаний з Сонцем, як і золото, яке найчастіше служить матеріалом для виготовлення обручок.
Якими повинні бути обручки — прикмети
За старих часів покупка і рішення про те, якими мають бути обручки, а також знання прикмет про це були обов’язком нареченого. Він обов’язково купував обидва в одному і тому ж магазині, в один і той же час. Зараз їх часто вибирають удвох, але певні правила дотримуватися при цьому все-таки бажано. Відносно помолвочних, вінчальних кілець, а також кілець розведених і вдів існують окремі повір’я, з якими можна ознайомитися трохи нижче.
Обов’язково купуйте кільця в одному магазині і одночасно. Не варто робити це в різні дні і в різних місцях. Купівля в одному магазині двох кілець відразу символізує спільне життя, а вироби з різних місць можуть привести до сварки і розлучення.
Прикмети про те, як вибрати обручки, рекомендують брати ті, які зроблені з однорідного металу. Небажано, щоб на прикрасах була різьблення і навіть написи. Вважається, що у тих, хто виходить заміж з гладким кільцем, сімейне життя теж буде рівною і гладкою. Класичне обручку, яку вибирали ще наші бабусі, не має різьблення і не інкрустоване дорогоцінними каменями. Вважається, що саме такі моделі приносять щастя в шлюбі.
Проте, кільця з камінням все ж поступово завойовують свою популярність. Особливо це стосується діамантів. Вони завжди були символами достатку і щасливого життя, а матеріальна складова дуже важлива. Деякі асоціюють камені з «каменем спотикання» і тому уникають таких прикрас.
Деякі вважають за краще не купувати прикраси, а використовувати ті, які належали предкам і передаються наступному поколінню. Якщо ви вважаєте, що ваші батьки або бабуся з дідусем були щасливі разом, не варто брати кільця для свого шлюбу у них. Принести щастя в наступному поколінні можуть ювелірні вироби з весілля тих, хто прожив разом дуже довго — як мінімум, 25 років, і чий шлюб дійсно був щасливим. Кращими вважаються прикраси тих родичів, які відзначили золоте весілля. Їх обережна сила накопичується з роками, допомагаючи вам створити міцну і щасливу сім’ю.
Кільця розведених або овдовілих людей не варто не те що брати на своє весілля, а навіть приміряти. Це дуже погана прикмета, яка свідчить про повторення долі господаря цього ювелірного виробу. Переплавляти їх теж не можна. Нижче ви можете дізнатися, що робити з такими кільцями, щоб вони не шкодили вашому особистому житті.
Традиційно матеріал, з якого зроблені обручки — це золото. Але зустрічаються вироби з платини і срібла, які мають свою аудиторію і теж користуються популярністю. Якщо ви ставите собі за мету заощадити майбутній сімейний бюджет і не плануєте витрачати багато грошей на весілля, можете вибрати виріб зі срібла, яке може коштувати в кілька разів менше золотого. Але ні в якому разі не позичайте прикраси у друзів, особливо якщо вони нещасливі в шлюбі. Ви ризикуєте не тільки зіпсувати свій шлюб, але і посваритися з цими друзями.
Вінчальний і помолвочноє кільце — прикмети
Заручини, або сватання — це дуже стара традиція. Вона включає в себе офіційну пропозицію руки і серця майбутній дружині, а також розмову з її батьками щодо часу і місця урочистості. За часів наших предків не завжди при цьому підносили помолвочноє кільце, але прикмети про те, яким воно має бути, збереглися.
Зазвичай його носять тільки до весілля, але зовсім необов’язково його знімати навіть після того, як ви почали носити обручки. Тому краще підбирати ці ювелірні вироби так, щоб вони поєднувалися між собою, адже носять їх на одному пальці з обручками. Найчастіше вони зроблені з золота або платини. Бажаючі заощадити взагалі рідко купують помолвочние кільця, обмежуючись тільки обручками.
Помолвочное кільце, за прикметами, може бути інкрустована камінням. Найкраще, якщо це діаманти — самі відповідні для таких прикрас камені, які символізують щастя, достаток і любов, а також володіють сильними захисними властивостями.
Прикмети забороняють знімати помолвочноє кільце до того, як ви почнете носити обручку, тобто, до весільної церемонії. Це символ міцності відносин і серйозності намірів, який заслуговує відповідного ставлення. Також їх можна передавати у спадок, особливо, якщо ви щасливі в шлюбі. Як і обручки, воно буде зберігати ваш досвід і передавати його наступним поколінням.
До поганих прикмет відносяться втрата помолвочного кільця і випав камінь. Значення у них такі ж, як і у аналогічних прикмет про обручки, їх ви можете прочитати вище.
Вінчальні кільця носять разом з обручками, тому при їх виборі доведеться враховувати, як вони будуть поєднуватися. Іноді це одне і те ж кільце, адже заручини і вінчання в наш час може відбуватися в один день. Вважається, що у дружини повинно бути срібне, а у чоловіка — золоте. Вони не повинні мати на своїй поверхні гравіювань і прикрас у вигляді каменів. Як і заручні, їх не знімають протягом усього життя. Вінчальні кільця таять в собі дуже сильну магію, яка може вилікувати від хвороби, врятувати від порчі і зберегти шлюб.
Кільця вдів і розлучених — що робити з кільцем після розлучення
Вдови продовжують носити вінчальні, обручки і помолвочние кільця. Але тепер вони повинні знаходитися не на правій, а на лівій руці. Вдови не передають свої кільця у спадок, щоб нащадки не повторили її долі.
Якщо вдова буде виходити заміж ще раз, кільця від першого шлюбу їй слід зняти і зберегти, наприклад, в скриньці. Користуватися ними більше не можна, надягати теж небажано, щоб не накликати смерть на нового чоловіка. Нові кільця вдова надягає на праву руку.
Що робити з кільцем після розлучення? Його покладається зберігати там, де знаходиться відповідне для них місце, але ні в якому разі не надягають. Ними не можна користуватися ні колишнім дружинам, ні передавати у спадок. Якщо ви збираєтеся зробити висновок другий шлюб, доведеться придбати нові. Багато хто вважає, що навіть зберігається в будинку кільце від невдалого шлюбу обіцяє неприємності, тому викидають його у водойми або ще куди-небудь. Можна віддати його до церкви, якщо шкода викидати.
В цілому, ми сподіваємося, що знання всіх цих прикмет і забобонів зможе зробити ваш шлюб щасливим і поліпшити своє сімейне життя. Не варто нехтувати знаннями наших предків, які явно були мудрішими і мали більше часу на те, щоб помічати навіть найдрібніші зміни і деталі в життя своїх близьких.