Пташка стукає у вікно — чого чекати?

Пташка стукає у вікно - чого чекати?

Прикмета, пташка стукає у вікно, вважається в народі яка провіщає біду. Чи так це? Нижче ми розповімо про різні трактуваннях цієї прикмети, а також про те, що робити, щоб відвести біду.

Зміст:

Прикмета пташка стукнула в вікно: до худу або до добра?

Пташка у вікно стукає — прикмета, як правило, погана. В першу чергу тому, що вважається, що в пташкаів вселяються душі померлих. А прихід мерця в будинок — це завжди погано. Він або з собою покличе або попередити хоче про лихо, що насувається.

Власне, так і з’являються прикмети. Спочатку якась птиця прилітає до вікон житлового будинку, а потім люди помічають, що з ними відбувається щось погане. Наші предки такі збіги примічали і збирали.

Є й інша причина виникнення подібної прикмети. Однак пов’язана вона не з пташкаами, а з вікном. Справа в тому, що в давнину покійників виносили через вікна, а не звичним нам способом — через двері. Саме тому з’явилася погана прикмета — пташка постукала у вікно — посланник зі світу мертвих прийшов в будинок.

У свою чергу, народної мудрості можуть заперечити біологи. Адже найчастіше птиці наближаються до людини і його житла за їжею. Тобто, наприклад, якщо голуб стукає у вікно — це прикмета того, що йому не вистачає їжі, а не швидких бід на ваш будинок.

Погані прикмети: пташка стукає у вікно

Що ж робити, якщо у ваше вікно постукала дзьобом пташка? В першу чергу зверніть увагу на поведінку дитини, якщо такий є поблизу. Наші предки вважали, що діти можу бачити мертвих.

Відповідно, якщо дитина радісно реагує на пернатого прибульця, значить останній не приніс поганих звісток. Якщо дитина плаче, коли, наприклад, горобець стукає у вікно — прикмета працює. В цьому випадку необхідно вжити заходів.

Сорока стукає у вікно — прикмети або марновірство?

Отже, що ж робити, якщо, пташка стукає до вас у вікно, а ваша дитина заплакав? В першу чергу не можна такого пташкаа проганяти з підвіконня. По-друге, запропонуйте їй частування і скажіть:

Прилітай за їжею, не прилітай за душею.

Інший спосіб — це прив’язати до вікна червону стрічку. Вважається, що червона стрічка або нитка відлякує негатив, які пернаті створення можуть принести з собою в ваш будинок.

Цікаво, що червону нитку ви можете прив’язати як заздалегідь, так і коли побачили птицю. Проганяти її не треба, просто прив’яжіть стрічку.

Окремо варто згадати і про саму птиці, яка вас відвідала.

Прикмета, голуб стукнувся у вікно, вважається хорошою. Голуби здавна вважаються символами надії, хороших звісток, світу. Сама прикмета говорить про те, що хтось із ваших померлих друзів або родичів турбується про вас. У цьому випадку також не варто проганяти птицю. Покормите її і пом’янути своїх померлих близьких.

Ще один варіант тут — погодувати черствим хлібом голубів у церкві. Вважалося, що таким чином ви задобрити світ мертвих.

Плиска стукає у вікно — прикмета суперечлива. З одного боку, ця пташка вважається передвісником весни, а з іншого — вона є символом сліз. Це стосується саме білої плиски. Приліт такого пташкаа говорить про швидких сварках, образи з близькою людиною. Також це погана прикмета для вагітних. Кольорова трясогузка приносить з собою радість і веселощі в будинок.

А ось однозначно погана прикмета — ворона стукає у вікно. Справа в тому, що ці пташкаи у слов’ян вважалися провідниками між дійсністю і Навью. Тобто поява ворони у своїх вікон вважалося не до добра.

Що в цьому випадку робити, запитаєте ви. Звичайно ж, необхідно почистити ваш будинок. Мається на увазі, як звичайна вологе прибирання, так і обхід будинку зі свічок і молитвами. Рекомендується сходити до церкви.

Є й народні язичницькі способи. Наприклад, наймолодший член сім’ї, але йому не повинно бути менше семи років, повинен зібрати в будинку весь дріб’язок і віднести її на перехрестя. Там він залишає гроші зі словами:

Біда, відкуп візьми, по п’ятах за нами не ходи, нікого не чіпай, іди своєю дорогою!

Назад дитина повинна повертатися, не обертаючись і не розмовляючи ні з ким.

Також закликають на допомогу будинкового. Для цього йому три дні поспіль залишають частування зі словами:

Домовик, господиня, мій будинок, сім’ю захисти, біду відведи. Ось тобі частування, а нам дай розраду.

Крім того, не радиться при появі ворон у ваших вікон починати нову справу, здійснювати великих покупок і складати плани на майбутнє.

Синиця стукає у вікно — прикмета

Якщо синиця стукає у вікно — прикмета це неоднозначна. З одного боку, цю птицю в старовину асоціювали з Синьої Пташкаом Щастя. За старовинним повір’ям, вона приносила удачу. Якщо вірити хорошим прикметами, то стукала у вікно синиця приносить в дім щастя і хороші новини. Самотня людина знайде обранця, в сім’ї відбудеться довгоочікуване поповнення, а може бути, слід очікувати збільшення доходів глави сім’ї. За старих часів цей список доповнювали ще хорошим урожаєм, але зараз ця частина прикмети не так актуальна, як раніше.

Однак деякі повір’я називають синицю зовсім вісницею щастя, а пташкаом смерті. Вона уособлює душу померлого родича, який прийшов, щоб покликати з собою в світ мертвих когось із близьких людей. Деякі і зараз вірять, що синиця стукає у вікно — прикмета до смерті когось із родичів. Є і більш оптимістична версія цього марновірства — синиця стукає у вікно до збитків і матеріальних втрат.

В яку з версій прикмети слід вірити — сказати складно. Більшість людей вважає за краще показувати себе скептиками, коли мова йде про поганих прогнозах, і радіти, якщо доводиться спостерігати те, що вважається хорошою ознакою. Очікувати смерті родичів або заздалегідь переживати з приводу збитків — це в будь-якому випадку погана ідея, так можна налаштувати себе на негатив. Це явище іноді називають самопорчей — людина налаштовує себе на погане, і це відбувається.

Важливо розуміти, що прикмети частіше збуваються, якщо ви в них вірите. Якщо, побачивши птицю, стукати в ваші вікна, ви будете думати про неї і розповідати всім про свої сумніви і страхи, то прикмета обов’язково збудеться.

Інша справа, якщо ви не звернете на це увагу і забудете. Тоді і прикмета не спрацює. Звичайно, це не означає, що всі прикмети не працюють, якщо на них не звертати увагу, просто пам’ятайте про адекватної оцінки того, що відбувається. В умовах міста безліч пташкаів кожен день сідає на підвіконня житлових будинків, і це не приносить нещастя господарям цих квартир.

Адже наші предки не дарма вірили в подібні речі, та й самі прикмети перевірені століттями. У будь-якому випадку, вибір за вами: вірити чи ні.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: