Прикмети пов’язані з похоронами

Прикмети пов'язані з похоронами

Прикмети після похорону і під час них дотримуються не одну сотню років. Вважається, що зневажливе ставлення до них може загрожувати неприємними наслідками, аж до наведення на самого себе порчі.

Зміст:

Прикмети після похорону, до і під час поховання

Існує безліч прикмет, які наказують родичам покійного і всім іншим, хто прийшов проводити його в останню путь, як вести себе на похоронах, і що не можна робити. Частина з них втрачена в минулому і до наших днів не дійшла, але багато прикмет, пов’язаних з похоронами, дотримується і до цього дня.

Недотримання більшості забобонів і прикмет загрожує серйозними наслідками — від хвороб до летального результату. Енергетика смерті — дуже важка, і помилок вона не прощає. Тому постарайтеся запам’ятати і дотримуватися прикмети під час похорону.

У минулому всі знали і дотримувалися похоронні традиції. Сучасні ж люди мало замислюються про те, як правильно організувати поховання і що взагалі робити. Складно знайти представника сучасної молоді, які б мали такі знання, тому за тим, що відбувається під час поховання, зазвичай стежать люди старшого віку. Але це не означає, що вам не потрібно переймати цей досвід.

Забобони, пов’язані з похоронами — в будинку

Навіть під час існування численних ритуальних контор чимала частина організаційних питань лежить на родичів померлої людини. Є багато моментів, які необхідно враховувати.

Небіжчика не можна залишати одного, не тільки в будинку, але навіть в кімнаті. Поруч із труною постійно хтось повинен знаходитися. Цьому є безліч причин. Предмети, пов’язані з покійним, мають велику магічну силу. Іноді їх прагнуть вкрасти ті, кому потрібні ці речі для ритуалів. Слід намагатися, щоб це не потрапило в погані руки. Церква ж вважає, що душі померлого потрібна молитовна підтримка, тому потрібно читати псалми і молитви біля труни. Крім цього, залишити без нагляду — це нешанобливо.

Є і ще одна причина цього. У померлого можуть відкриватися очі, і той, на кого впаде його погляд, скоро помре. Для того, щоб не допустити цього, біля труни повинен знаходитися той, хто закриє очі мертвому в разі, якщо вони відкриються.

Можливо Вас зацікавить стаття: прикмети якщо впала ікона.

Відразу ж після смерті слід позавешівать все дзеркальні поверхні непрозорої тканиною. Це потрібно, щоб душа покійного не провалилася в дзеркальний світ замість загробного. Протягом сорока доби не відкривають дзеркал, адже весь цей час дух перебуває в рідних для нього місцях.

Предмет меблів, на якому стояла труна, слід перевернути догори ногами, коли його повезуть на кладовище. Поставити його назад можна тільки про закінченні доби. Якщо проігнорувати таку прикмету, померлий може повернутися у вигляді духу. Щоб не допустити накопичення негативної енергії смерті, слід покласти на місці труни сокиру.

Фотографії до небіжчика не кладуть ні в якому разі, інакше зображені на ній помруть. Так можна навести порчу і зжити ворога зі світу. Втім, до фотографій вже померлих (наприклад, батьків покійного) це не відноситься.

Вода, якою мили померлого, виливається в безлюдних місцях. Так ви не допустите її використання в магії, адже для добрих справ такою водою не користуються. Все, що було пов’язано з мертвим — гребінець, мило, використане для обмивання, джгути, для зв’язування рук і подібні речі — кладеться в труну. Користуються такими речами тільки для наведення порчі.

Коли у небіжчика жевріють ноги до самого поховання — це передвісник швидкої загибелі когось із проживаючих в будинку. Щоб уникнути цього, мерця слід задобрити, поклавши в труну хліб та сіль.

Поки в житло є померлий, не можна замітати, так можна «вимести» на кладовищі всіх, хто тут проживає. А ось коли його відвезуть ховати, повинен залишитися людина, яка підмете і вимиє підлогу, щоб вигнати з житла смерть. Інструменти для такого прибирання відразу ж забирають з приміщення і де-небудь викидають, зберігати їх і використовувати не можна.

Обов’язково слід залишити в труні новий носову хустинку, щоб померлому було чим під час суду витирати піт. Окуляри, протези і подібні речі також кладіть всередину труни — особисті речі повинні відправитися в інший світ разом з власником.

Якщо біля вас проходять похорони, а хтось із членів вашої родини спить, обов’язково розбудіть, адже в сплячої людини може влізти душа померлого. Не всі небіжчики спокійно приймають те, що їм більше не жити, і намагаються залишитися в світі живих. Особливо слід турбуватися за дітей і не давати їм спати під час похорону. А якщо ваша дитина в цей час їсть, ставте під колиска воду.

В кімнату, де знаходиться труна, не можна пускати собак і кішок. Вони можуть потурбувати його дух. Запригнувшій в труну кіт — дуже погана прикмета. Вой і нявкання лякають мертвих.

Біля порога будинку з небіжчиком, кладуться ялинові гілки, щоб родичі і друзі, які прийшли вшанувати пам’ять, не забрали смерть в своє житло.

Не можна спати в приміщенні з померлим. Якщо це сталося, з ранку потрібно з’їсти локшину на сніданок.

Обмивають мертвих тільки вдови. Обмити і одягнути в чисте потрібно до того, як охолоне тіло. Зате після подібного заняття можна зробити обряд, щоб руки ніколи не мерзли. Для цього з трісок та інших дерев’яних залишків, з яких робився труну, запалюють невеликий багаття і всі учасники обмивання гріють над ним руки.

Чому не можна дивитися через вікно на похорон

Якщо біля вас проходять похорони, не можна дивитися у вікно, інакше підете слідом. Є така прикмета, проте мало хто точно знає, чому не можна дивитися через вікно на похорон. Вважається, що деякий час душа покійного знаходиться поруч з тілом, яке, як відомо, під час похорону знаходиться в труні. Вона відчуває дискомфорт від пильної розглядання через віконне скло, і, навіть якщо ховають у всіх сенсах хорошого і незлобливу людини, його дух може помститися за таку неввічливість.

Відомо, як може помститися дух покійного — поцупити з собою в світ мертвих. Люди похилого віку стверджують, що якщо дивитися у вікно на похорон або небіжчика взагалі, можна серйозно захворіти. Ця хвороба може призвести до летального результату. Особливо це повір’я стосується дітей, енергетична безпека яких слабкіше, ніж у дорослих. Справитися з дитиною мстивий дух зможе набагато швидше.

Якщо погляд на покійного був випадковим, що зовсім не рідкість, за старих часів тут же відводили погляд і спадала на думку себе хресним знаменням тричі, а також подумки бажали Царства небесного покійному і молилися про його душі. Якщо у вас з’явилося бажання подивитися на похоронну процесію, потрібно вийти за двері квартири або хвіртку і дивитися з вулиці. У багатьох з’являється таке бажання, і нічого поганого в співчутті навіть незнайомій людині немає.

Погані прикмети на похоронах — на вулиці і на кладовищі

Ні за яких умов не переходьте дорогу похоронній процесії. Як правило, тих, хто не дотримується цього правила, чекає важка хвороба. Допустити подібне складно.

Деякі вважають, що якщо перейти дорогу похоронній процесії, можна померти з тих же причин, за якими помер той, кого ховали.

Якщо могила викопана занадто великих розмірів, це може загрожувати смертю ще одному члену сім’ї. Подібне значення надається забутої в будинку кришці труни. Не слід допускати цього.

Не можна нести труну родичам. Це повинні робити друзі, колеги, сусіди або люди з ритуального агентства — хто завгодно, крім рідні. Інакше покійний може забрати їх з собою. Люди, які несуть труну, повинні пов’язати на руку новий рушник.

Можливо Вам буде цікаво: прикмета втратити хрестик

Чи замислювалися ви, навіщо кожен, хто прийшов на похорон, кидає на труну жменю землі? Для того, щоб привид не міг приходити ночами.

Закривати кришку труни можна тільки на кладовищі. Якщо зробити це вдома, смерть прийде в сім’ю померлого і до тих, хто заколоти труну.

Коли виносять труну, не можна заглядати у вікна — не важливо, свої чи чужі, інакше притягатимете в цей будинок смерть. Для того, щоб ніхто з рідні померлого не помер незабаром, чи не обертаються назад.

Не можна йти перед труною — це до смерті.

Якщо при викопуванні могили натикаються на те, що залишилося від старої — кістки, наприклад, це віщує покійному гарне життя на тому світі і означає, що його дух не буде турбувати живих.

Перед тим, як опустити труну в землю, туди кидають монети на викуп місця на тому світі.

Прикмети і забобони на похоронах — після поховання

Під час поминок, як правило, ставлять фото небіжчика, а біля нього — стаканчик з горілкою (іноді з водою) і шматок хліба. Той, хто вип’є цю горілку або з’їсть хліб мертвого, захворіє і помре. Навіть тваринам не можна віддавати.

Після того, як повернетеся з похорону, обов’язково зігрійте руки живим вогнем або вимийте їх в гарячій воді. Так ви убезпечите себе від ранньої смерті. Багато натомість чіпають піч або запалюють свічки, щоб спалити всі, чого можна було нахапатися на похоронах.

Не можна плакати за померлим занадто багато, інакше він потоне в ваших сльозах на тому світі.

У кожної людини є улюблені місця. Залишайте там воду, адже душа ще деякий час перебуває серед живих, і час від часу їй потрібна вода. Нехай вона стоїть сорок днів, час від часу доливайте. Стільки ж не можна пити рідні померлого, а також повинна горіти лампадка.

Йти з кладовища отже, не озираючись назад. На виході витирають ноги.

Образ, який стояв перед померлим, потрібно пустити по воді. Їдуть до річки і кладуть на воду, щоб пливла. Зберігати її можна, викидати теж, вода — єдиний спосіб позбутися від ікони так, щоб це не принесло біду. У всіх інших випадках відносите ікони до церкви, там вирішать, що з ними робити.

Якщо були куплені зайві приналежності для поховання, їх кладуть в труну або залишають на кладовищі. Можна і потім забрати, якщо прогавили цей момент. Можна не брати до уваги кількість вінків і стрічок до них, але вони залишаться на кладовищі в будь-якому випадку. Покласти все улюблені речі покійного в труну іноді буває неможливо. Вони можуть притягувати його душу і змушувати лякати живих родичів. Тому найчастіше то, що належало мертвому, роздають жебракам. Чашку, ложку і тарілку померлого також віддають малозабезпеченим.

Ліжко, на якій помер чоловік, завжди викидають геть з дому. Це ж стосується і постільної білизни. Іноді ці речі спалюються поза двором або ділянки.

З похорону не можна ні до кого ходити в гості, інакше в той будинок прийде смерть.

Перший поминальний млинець і першу чашку киселю віддають покійному на частування. Млинці завжди подаються в якості самого першого поминального страви. Цокатися стопками під час поминок не можна, інакше можна перенести біду з цього будинку в інший. Якщо на столі під час поминок стоять свічки, їх повинно бути не більше однієї штуки.

Той, хто під час поминок почне співати або сміятися, скоро відчує багато горя. А у тих, хто не буде стримувати себе в алкоголі, діти будуть алкоголіками. У деяких регіонах під час поминок не говорять «спасибі».

Знання всіх таких прикмет допоможе вам уникнути невдач, пов’язаних зі світом мертвих і спокійно провести своїх друзів, рідних і близьких в інший світ.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: