Причини дзвону і шуму у вусі

Причини дзвону і шуму у вусі

Багато хто стикався з таким явищем, як дзвін у вухах. Він може проявлятися як шум від ненастроєного високочастотного приймача, дзижчання або скрип. У медицині цей стан називається тиннитус.

У народі існує прикмета: якщо відгадати з якого боку дзвенить, то можна загадати бажання, і воно обов’язково збудеться. Однак періодичні шуми і дзвін повинні насторожити людину.

Зміст:

 • Чому дзвенить у вухах?
 • Дзвін у лівому вусі
 • Шум в правому вусі
 • Дзвенить у вусі: що потрібно робити?
 • Чому дзвенить у вухах?

  Тиннитус — дзвін або шум, який виникає самостійно, без участі зовнішніх подразників. Зазвичай таке трапляється ввечері після галасливого дня в тихій обстановці. Подібне відчуття є приводом для візиту до фахівця — лікаря-отоларинголога (ЛОРа).

  Само по собі цей стан не вважається захворюванням, але може свідчити про серйозні порушення. Якщо основну причину не усунути, то можуть виникнути проблеми зі слухом, наприклад, його зниження і навіть втрата. Саме тому не варто зволікати з відвідуванням доктора, особливо коли дзвін супроводжується нудотою, блювотою, запамороченнями, болями в серці і проблемами з координацією.

  Поширені причини нездужання ми розглянемо нижче.

  Гіпертонія — підвищення артеріального тиску. Коли з’являється дискомфорт, варто виміряти тиск. Якщо він підвищений, необхідна консультація терапевта. Чому дзвенить у вухах і це триває постійно?

  Тривалий дзвін або шум дуже часто є ознакою стрибків тиску і в більшості випадків винна саме гіпертонія. Якщо даний симптом супроводжується головним болем, «мушками перед очима», болями в серці, то необхідно викликати швидку допомогу, так як ці стани свідчать про гіпертонічний криз.

  Мігрень. Як відомо, дана патологія викликає регулярні, сильні головні болі пульсуючого характеру, частіше за все охоплюють тільки одну половину голови. При цьому може виникнути і тиннитус. Найчастіше мігренню страждають особини жіночої статі.

  Отит. Запалення супроводжується й іншими симптомами — почервонінням слухового проходу, хворобливістю при пальпації, сверблячкою. Нерідко відбувається зниження слуху, а також виділення гною. Отит в більшості виникає після потрапляння в слуховий прохід рідини в результаті травми, а також як ускладнення після інфекції.

  Отосклероз. Варто зазначити, що медики все ще не можуть точно назвати причину цієї патології, яка характеризується розростанням кісткової тканини між внутрішнім і середнім вухом. Так само, як і мігрень, захворювання найчастіше спостерігається у жінок. У цьому випадку не можна нічого робити самостійно, так як лікування має на увазі тільки хірургічне втручання.

  Атеросклероз. Захворювання супроводжується утворенням в кровоносних судинах холестеринових бляшок. Внаслідок цього артерії головного мозку перестають пульсувати в такт руху крові, що, в свою чергу, викликає шум. Варто відзначити, що закупорка бляшками може статися і в кровоносних судинах внутрішнього вуха.

  Розсіяний склероз — аутоімунне захворювання, при якому пошкоджуються оболонки нервових волокон. При цьому спостерігається дзвін, запаморочення, нетримання сечі, порушення координації в просторі. Дана патологія може перетворити людину на інваліда.

  Невринома слухового нерва. Тривалий час захворювання протікає безсимптомно. Хворобливі відчуття виникають тільки після того, як пухлина досягне досить великого розміру. Одними з основних симптомів захворювання крім хворобливості є шум у вусі, запаморочення, зниження слуху і поколювання в ділянці обличчя. Лікування невриноми можливо тільки оперативним шляхом.

  Гучна обстановка (концерт, нічний клуб, дискотека та ін.). Гучні звуки ведуть до пошкодження клітин внутрішнього вуха. Вони, як відомо, реагують на звук і посилають імпульси до головного мозку, як наслідок людина може чути.

  Однак пошкоджені клітини посилають імпульси без наявності подразників, тобто звукових хвиль. Тому можна чути дзвін у вухах, який особливо часто виникає після сну.

  Різкий звук. Шум може виникнути після раптового вибуху або бавовни недалеко від людини.

  Прийом ряду медикаментозних препаратів: гентаміцину, стрептоміцину, аспірину, фуросеміду, хініну, кофеїну.

  Перепади атмосферного тиску, наприклад, при польоті, зануренні на глибину і т. п.

  Крім цього, причиною дзвону у вухах можуть бути простудні захворювання, грип, отруєння, стрес, травма голови, особливо струс мозку.

  Дзвін у лівому вусі

  Коли дзвенить в лівому вусі, то існують прикмети, до яких звертаються і трактують по ним це явище. Наприклад, часто можна почути, що дискомфорт виникає до зміни погоди чи на нещастя, коли людину сварять або чекають неприємних новин, коли згадують друзі і т. п.

  Варто відзначити, що прикмети можуть бути дуже різноманітними, але якщо дзвін виникає регулярно, то потрібно проконсультуватися у лікаря.

  Однак найбільш часто дзвін або шум з лівого боку є симптомом отиту, отосклерозу, закриття євстахієвої труби або наявності сірчаної пробки. Він може виникнути внаслідок гіпертонічної хвороби або через зниження гемоглобіну в крові. Нерідко появі шуму і дзвону передує анемія, перевтома, гіподинамія тощо Не виключаються рефлекторні дії остеохондрозу хребта.

  Шум в правому вусі

  Коли дзвенить у правому вусі, то існує прикмета, що людину в цей час хвалять, він почує хороші новини. Також дзвін взимку свідчить про відлигу, якщо вірити народним трактуванням.

  Причини шумів з правого боку ідентичні тим, що провокують дзвін зліва: гучні звуки, ускладнення після застуди, ураження внутрішнього вуха, гіпертонія, атеросклероз, пухлини хребцевих нервів, сірчані пробки, чужорідні тіла і т. д.

  Дзвенить у вусі: що потрібно робити?

  При наявності дискомфорту в першу чергу необхідно відвідати отоларинголога. Лікар повинен з’ясувати причину, яка спровокувала це явище. Якщо діагностовано інфекція, то зазвичай призначають прийом антибіотиків.

  Щоб послабити шум, існує кілька прийомів:

  Що стосується медичних препаратів, то при тиннитус найбільш часто призначають:

  У будь-якому випадку, коли дзвенить у вухах і це спостерігається досить часто або ж постійно, потрібно відвідати лікаря. Бажано звернутися до отоларинголога або ж терапевта, адже причини дискомфорту можуть бути дуже серйозними.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: