Чому з’являються бородавки і як з ними боротися?

Чому з'являються бородавки і як з ними боротися?

Бородавки є косметичним дефектом. Іноді вони не викликають дискомфорту, але, з’явившись на руках і пальцях, можуть заважати виконувати повсякденні і трудові обов’язки. Крім того, потрібно вміти відрізняти їх від інших новоутворень, дізнатися причину їх появи і способи лікування.

Однак не всі нарости є доброякісними новоутвореннями, деякі з них становлять велику небезпеку. Саме тому завжди потрібно звертатися до лікаря, щоб встановити їх походження.

Зміст:

 • Ознаки бородавок
 • Причини появи бородавок на руках
 • Причини виникнення бородавок на руках і пальцях
 • Типи бородавок
 • Як вивести бородавки на пальцях і руках
 • Лікування бородавок на руках медикаментозними препаратами
 • Як видалити бородавки на пальцях рук за допомогою спеціальних процедур
 • Чи треба видаляти бородавки на пальцях і руках у дитини
 • Ознаки бородавок

  Найчастіше на руках виникають прості бородавки. Вони підносяться над шкірою на 0,1-1 см, щільні, за кольором не відрізняються від шкірних покривів. В основному з’являються по кілька штук одночасно.

  Характерні ознаки:

  Причини появи бородавок на руках

  Провокує зростання новоутворень вірус папіломи людини. Майже кожна доросла людина є носієм будь-якого типу цього вірусу, а іноді навіть кількох. Інфекція характеризується тим, що вражає епітелій шкірних покривів і слизових оболонок.

  Сучасна медицина вивчила 120 видів вірусу папіломи і кожен з них провокує конкретне захворювання. Поява бородавок відбувається через зараження 2 і 4 типом.

  Причини виникнення бородавок на руках і пальцях

  Дані частини тіла найчастіше вражає, так як це самі травмуються ділянки. Крім того, контакт з носієм або побутовими предметами відбувається в основному за допомогою рук (рукостискання, поручні, перила, речі побуту і побуту і т. п.).

  Заражена людина може довго не знати про те, що в його організмі присутня інфекція. Нарости, як правило, виникають при зниженні імунітету. Іноді відбувається протилежне: під силою імунного захисту нарости саморуйнується.

  Типи бородавок

  Новоутворення можуть бути звичайними, або вульгарними. Найчастіше вони з’являються на пальцях, руках, ліктях і колінах. Вони мають невеликий розмір, тверді на дотик, куполоподібної форми, сірувато-коричневого кольору. Їх поверхня шорстка, що нагадує цвітну капусту.

  Плоскі бородавки на руках — досить часте явище. Вони мають дуже маленький розмір — з шпилькову головку. Їх особливостями є гладка поверхня і плоска вершина. Колір може варіюватися від жовтого до рожевого. Крім рук вони часто вражають обличчя, лікті і коліна.

  Інші види, наприклад, підошовні і філіформние, зустрічаються на стопах і особі відповідно.

  Як вивести бородавки на пальцях і руках

  Виникнення таких косметичних дефектів не можна пов’язувати з іншими захворюваннями, так як більшість останніх схильні до прогресування, але тут все інакше. Нарости можуть зовсім не реагувати на лікування або вирішуватися самостійно.

  На практиці вони зникають протягом 2 місяців з моменту виникнення у 20% хворих; через 3 у 30%; через 2 роки — в 50% випадків. Варто зазначити, що у дітей ці доброякісні новоутворення в більшості проходять самі по собі. Рідше вони зникають без лікування у дорослих, дітей зі зниженим імунітетом і при інтенсивному лікуванні.

  Бородавки на руках при відсутності лікування можуть збільшуватися в розмірах. Іноді росте їх кількість. У деяких випадках не відбувається ніяких змін. Крім того, як згадувалося вище, вони часто пропадають самостійно.

  При адекватному лікуванні можливі наступні варіанти: нарости повністю зникнуть на самому початку; руйнуватися в процесі терапії; не змінюватися і з’являться знову, незважаючи на ефективні методи їх усунення.

  Хвора людина повинна розуміти, що всі доступні на сьогоднішній день методи не здатні вивести з організму вірус папіломи. Можливо тільки видалити його прояви, але сама інфекція залишиться. Щоб уникнути рецидивів захворювання, лікування і профілактика включають в себе заходи по зміцненню імунітету.

  Лікування бородавок на руках медикаментозними препаратами

  Терапія в даній ситуації спрямована на руйнування наростів. Усувають їх двома методами: лікарськими засобами та загрозою фізичної розправи. Ці два способи часто комбінують.

  Усунення новоутворень можливо за допомогою наступних груп медикаментів:

  Як видалити бородавки на пальцях рук за допомогою спеціальних процедур

  Позбутися від дефекту можна за допомогою лазера. Позитивний ефект цього методу полягає в випаровуванні або коагуляції клітин шкіри. Також можливе застосування рідкого азоту, коли тканини наросту гинуть після заморозки. У ряді випадків застосовується електрокоагуляція — пошарове зрізання новоутворення за допомогою електричного струму при коагуляції навколишніх тканин.

  Останній ефективний метод — хірургічне видалення, яке використовується при видаленні великих уражених областей. В ході операції роблять місцевий наркоз і накладають косметичні внутрішньошкірні шви.

  Чи треба видаляти бородавки на пальцях і руках у дитини

  Кожне новоутворення необхідно показати лікарю-педіатру, щоб упевнитися в його доброякісності. Самостійно що-небудь робити строго не рекомендується, так як без діагнозу це може бути небезпечно.

  Тільки фахівець зможе правильно поставити діагноз і перевірити нарости на тілі дитини, підтвердити або спростувати їх доброякісність.

  Кращі методи видалення наростів у дитини:

  Самостійно позбавлятися від новоутворень небезпечно. Крім того, як уже згадувалося, у дітей вони часто пропадають самі собою через кілька місяців або років.

  Якщо дитина переносить їх нормально, то можливо, варто дати їм спокій. Але в разі коли вони доставляють незручність, краще видалити одним з відповідних методів, підібраних лікарем.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: