Чому з’являються бородавки і як з ними боротися?

Чому з'являються бородавки і як з ними боротися?

Бородавки є косметичним дефектом. Іноді вони не викликають дискомфорту, але, з’явившись на руках і пальцях, можуть заважати виконувати повсякденні і трудові обов’язки. Крім того, потрібно вміти відрізняти їх від інших новоутворень, дізнатися причину їх появи і способи лікування.

Однак не всі нарости є доброякісними новоутвореннями, деякі з них становлять велику небезпеку. Саме тому завжди потрібно звертатися до лікаря, щоб встановити їх походження.

Зміст:

 • Ознаки бородавок
 • Причини появи бородавок на руках
 • Причини виникнення бородавок на руках і пальцях
 • Типи бородавок
 • Як вивести бородавки на пальцях і руках
 • Лікування бородавок на руках медикаментозними препаратами
 • Як видалити бородавки на пальцях рук за допомогою спеціальних процедур
 • Чи треба видаляти бородавки на пальцях і руках у дитини
 • Ознаки бородавок

  Найчастіше на руках виникають прості бородавки. Вони підносяться над шкірою на 0,1-1 см, щільні, за кольором не відрізняються від шкірних покривів. В основному з’являються по кілька штук одночасно.  Характерні ознаки:

  Причини появи бородавок на руках

  Провокує зростання новоутворень вірус папіломи людини. Майже кожна доросла людина є носієм будь-якого типу цього вірусу, а іноді навіть кількох. Інфекція характеризується тим, що вражає епітелій шкірних покривів і слизових оболонок.

  Сучасна медицина вивчила 120 видів вірусу папіломи і кожен з них провокує конкретне захворювання. Поява бородавок відбувається через зараження 2 і 4 типом.

  Причини виникнення бородавок на руках і пальцях

  Дані частини тіла найчастіше вражає, так як це самі травмуються ділянки. Крім того, контакт з носієм або побутовими предметами відбувається в основному за допомогою рук (рукостискання, поручні, перила, речі побуту і побуту і т. п.).

  Заражена людина може довго не знати про те, що в його організмі присутня інфекція. Нарости, як правило, виникають при зниженні імунітету. Іноді відбувається протилежне: під силою імунного захисту нарости саморуйнується.

  Типи бородавок

  Новоутворення можуть бути звичайними, або вульгарними. Найчастіше вони з’являються на пальцях, руках, ліктях і колінах. Вони мають невеликий розмір, тверді на дотик, куполоподібної форми, сірувато-коричневого кольору. Їх поверхня шорстка, що нагадує цвітну капусту.

  Плоскі бородавки на руках — досить часте явище. Вони мають дуже маленький розмір — з шпилькову головку. Їх особливостями є гладка поверхня і плоска вершина. Колір може варіюватися від жовтого до рожевого. Крім рук вони часто вражають обличчя, лікті і коліна.

  Інші види, наприклад, підошовні і філіформние, зустрічаються на стопах і особі відповідно.

  Як вивести бородавки на пальцях і руках

  Виникнення таких косметичних дефектів не можна пов’язувати з іншими захворюваннями, так як більшість останніх схильні до прогресування, але тут все інакше. Нарости можуть зовсім не реагувати на лікування або вирішуватися самостійно.

  На практиці вони зникають протягом 2 місяців з моменту виникнення у 20% хворих; через 3 у 30%; через 2 роки — в 50% випадків. Варто зазначити, що у дітей ці доброякісні новоутворення в більшості проходять самі по собі. Рідше вони зникають без лікування у дорослих, дітей зі зниженим імунітетом і при інтенсивному лікуванні.

  Бородавки на руках при відсутності лікування можуть збільшуватися в розмірах. Іноді росте їх кількість. У деяких випадках не відбувається ніяких змін. Крім того, як згадувалося вище, вони часто пропадають самостійно.

  При адекватному лікуванні можливі наступні варіанти: нарости повністю зникнуть на самому початку; руйнуватися в процесі терапії; не змінюватися і з’являться знову, незважаючи на ефективні методи їх усунення.

  Хвора людина повинна розуміти, що всі доступні на сьогоднішній день методи не здатні вивести з організму вірус папіломи. Можливо тільки видалити його прояви, але сама інфекція залишиться. Щоб уникнути рецидивів захворювання, лікування і профілактика включають в себе заходи по зміцненню імунітету.

  Лікування бородавок на руках медикаментозними препаратами

  Терапія в даній ситуації спрямована на руйнування наростів. Усувають їх двома методами: лікарськими засобами та загрозою фізичної розправи. Ці два способи часто комбінують.

  Усунення новоутворень можливо за допомогою наступних груп медикаментів:

  Як видалити бородавки на пальцях рук за допомогою спеціальних процедур

  Позбутися від дефекту можна за допомогою лазера. Позитивний ефект цього методу полягає в випаровуванні або коагуляції клітин шкіри. Також можливе застосування рідкого азоту, коли тканини наросту гинуть після заморозки. У ряді випадків застосовується електрокоагуляція — пошарове зрізання новоутворення за допомогою електричного струму при коагуляції навколишніх тканин.

  Останній ефективний метод — хірургічне видалення, яке використовується при видаленні великих уражених областей. В ході операції роблять місцевий наркоз і накладають косметичні внутрішньошкірні шви.

  Чи треба видаляти бородавки на пальцях і руках у дитини

  Кожне новоутворення необхідно показати лікарю-педіатру, щоб упевнитися в його доброякісності. Самостійно що-небудь робити строго не рекомендується, так як без діагнозу це може бути небезпечно.

  Тільки фахівець зможе правильно поставити діагноз і перевірити нарости на тілі дитини, підтвердити або спростувати їх доброякісність.

  Кращі методи видалення наростів у дитини:

  Самостійно позбавлятися від новоутворень небезпечно. Крім того, як уже згадувалося, у дітей вони часто пропадають самі собою через кілька місяців або років.

  Якщо дитина переносить їх нормально, то можливо, варто дати їм спокій. Але в разі коли вони доставляють незручність, краще видалити одним з відповідних методів, підібраних лікарем.


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Тріскаються куточки губ: причини і лікування

  Тріщини в куточках губ — дуже поширене явище, що спостерігаються у людей різного віку. Причому сохнуть і тріскаються губи поза будь-якої залежності від погодних умов, пори року чи статевої приналежності….

  Як правильно лікувати варикоз?

  Багатьох цікавить питання як позбутися від варикозу на ногах назавжди, адже це не тільки помітний косметичний дефект, а й дуже небезпечна патологія, яка може спричинити за собою утворення трофічних виразок…

  Як позбутися від набряків під очима?

  Набряки під очима — досить неприємне явище, яке турбує багатьох. Щоб позбутися від них, необхідно визначити першопричину порушення. Шкіра цієї частини обличчя дуже ніжна, тонка і чутлива. Тут немає сальних…