Тріскаються куточки губ: причини і лікування

Тріскаються куточки губ: причини і лікування

Тріщини в куточках губ — дуже поширене явище, що спостерігаються у людей різного віку. Причому сохнуть і тріскаються губи поза будь-якої залежності від погодних умов, пори року чи статевої приналежності.

У переважній більшості випадків на таку незначну проблему мало хто звертає увагу, і тільки коли ці тріщини стають дуже хворобливими і глибокими, вони викликають у нас занепокоєння. Чому тріскаються губи і куточки губ, і як запобігти цій неприємності?

Зміст:

 • Чому виникають тріщини?
 • Що робити з тріщинами?
 • Як бути якщо тріщини з’являються часто?
 • Як запобігти лущення і розтріскування?
 • Чому виникають тріщини?

  Тріщини в куточках рота часто називають заїдами, тому що вони створюють враження запачканності в процесі прийому їжі. Раптово з’являючись, вони доставляють нам певний дискомфорт. Ігнорування таких тріщин є верхом легковажності, тому що їх поява може сигналізувати нам про наявність серйозних проблем зі здоров’ям.

  Чому тріскаються куточки губ? Причин, за якими тріскаються куточки губ, може бути кілька, але основною з них вважається авітаміноз. Найчастіше до появи тріщин призводить брак в організмі вітамінів групи В.

  Крім цього тріскаються губи і куточки рота в наступних випадках:

  Якщо часто тріскаються губи і причини цього явища виявити самостійно немає можливості, необхідно обов’язково звернутися за допомогою до лікаря.

  Що робити з тріщинами?

  Найчастіше тріщини в куточках рота не потребують будь-якого особливого лікування, позбутися від них цілком успішно можна і в домашніх умовах. При цьому можна використовувати як медикаментозні препарати, так і засоби народної медицини.

  До найпопулярніших засобів і способів народної медицини відносяться:

  Для тих, хто відноситься до засобів народної медицини скептично, в аптеці знайдеться кілька лікарських препаратів, цілком успішно справляються з проблемою тріщин в куточках рота. До числа таких препаратів відносяться: мазі «Левоміколь», «Ируксол», «Мелітураціловая».

  Перед застосуванням будь-якого препарату необхідно як мінімум проконсультуватися з фармацевтом, а найкраще використовувати лікарські препарати тільки за призначенням лікаря.

  Як бути якщо тріщини з’являються часто?

  Якщо губи сохнуть і тріскаються часто і причиною тому є неправильний прикус, за допомогою в такому випадку необхідно звертатися до лікаря ортодонта. В даний час можна абсолютно безболісно і за короткий проміжок часу виправити прикус і уникнути виникнення тріщин.

  Лущитися і тріскатися губи можуть при наявності досить серйозних проблем зі здоров’ям, наприклад, таких як наявність серйозних інфекцій в організмі, передраковий стан, при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту.

  Крім утворення тріщин можуть турбувати також сухість у роті, загальне погіршення стану, темні кола під очима. При прояві вищеперелічених ознак і симптомів необхідно негайно звертатися за допомогою до лікаря.

  Всім у кого часто сохнуть, лущаться і тріскаються куточки губ важливо знати, що їм ні в якому разі не можна користуватися чужою посудом, засобами особистої гігієни, рушниками та косметикою.

  Як запобігти лущення і розтріскування?

  Для того щоб запобігти розтріскування і лущення шкіри губ, за нею необхідно регулярно доглядати: перед виходом на вулицю наносити гігієнічну помаду, також використовувати її будинку під час опалювального сезону коли вологість повітря в квартирах дуже знижена через центрального опалення.

  По можливості придбайте таким потрібним приладом як зволожувач повітря, використання якого позитивним образів позначиться не тільки на стані ваших губ, а й загальний стан шкіри.

  І ще одна порада — забудьте про такий неприйнятний спосіб зволоження губ як їх облизування. Від цієї шкідливої ​​звички необхідно якомога швидше позбутися. Вся справа в тому, що містяться в слині травні ферменти запросто можуть стати причиною того що губи лущаться і пересихають. Здоров’я вам і гарного самопочуття!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: