Які гормони впливають на схуднення?

Які гормони впливають на схуднення?

Людина, що страждає від зайвих кілограмів, щоб позбутися від ожиріння повинен в першу чергу подолати власні лінощі, потім кардинально змінити спосіб життя, поміняти кулінарні пристрасті і відмовитися від шкідливих звичок.

Однак буває, що перераховані вище фактори врегульовані, а схуднути все одно важко. Таке трапляється, коли має місце гормональний дисбаланс. У такій ситуації людина робить все можливе для скидання ваги, але нічого не допомагає або зміни незначні.

В даному випадку гормони і схуднення — взаємопов’язані поняття, адже саме ці речовини відповідають за накопичення зайвих кілограмів, відкладаються по всьому організму. Така ситуація вимагає, крім усього іншого, нормалізації діяльності ендокринної системи.

Зміст:

 • Жіночі статеві гормони
 • Гормони щитовидної залози
 • Гормон росту — метод для схуднення
 • Жіночі статеві гормони

  У представниць слабкої статі фігура неспроста має округлі форми. За це відповідають естроген і прогестерон. Ці два гормони потрібні організму у великій кількості, а підшкірна жирова клітковина разом з залозами і яєчниками бере участь в їх синтезі.

  Вперше вироблення естрогену і прогестерону відбувається в період статевого дозрівання. У цей час будь-яка споживана їжа перетворюється в жировий запас. Мозок вирішує відкладати надлишки про запас.

  Надалі організм буде чинити так само, тому надбавка у вазі буде спостерігатися постійно. Уникнути таких неприємних явищ в підлітковому і молодому віці допоможуть елементарні заходи — правильне харчування і фізична активність.

  Проблеми очікують і жінок бальзаківського віку. У багатьох після 40 років видно надлишки жиру на талії і стегнах. Це пов’язано з тим, що в даний період відбувається гормональна перебудова, яка готує організм до настання менопаузи.

  Яєчники виробляють гормони естрогени і прогестерон, які сприяють схудненню, в менших кількостях, а в тілі накопичується все більше жиру. Звичайно ж, жінка може сидіти на дієтах і активно займатися спортом, але це не принесе бажаних результатів, а в деяких випадках призводить до досить неприємним явищам: задишка, пітливість, стрибків тиску, погіршення властивостей шкіри.

  Варто відзначити, що повні жінки набагато легше переносять клімакс. Однак це не означає, що не потрібно обмежувати себе в їжі і не займатися гімнастикою. Розумні обмеження повинні бути присутніми завжди.

  Деякі при менопаузі приймають штучний гормон (або декілька), що відповідає за схуднення. Доцільність цієї терапії все ще під питанням, але частина фахівців рекомендує таку. Якщо немає протипоказань, і лікар призначив відповідні препарати, їх прийом повинен проходити під його строгим контролем.

  Варто відзначити і гомеопатичні засоби, основою яких є фітогормони, що відрізняються меншим числом протипоказань і побічних ефектів.

  Крім того, можна просто урізноманітнити свій щоденний раціон продуктами, які містять рослинні гормони у великій кількості, наприклад, квітковим пилком або соєвими бобами. Натуральні засоби хороші в довгостроковій перспективі, але як екстрений метод — не підходять.

  Може скластися так, що прибавка в вазі викликана не гормональними і фізіологічними метаморфозами, а серйозною патологією яєчників, наприклад, полікістозом. Ця хвороба характеризується тим, що навколо придатка утворюється доброякісна пухлина. Симптоми захворювання досить яскраво виражені: порушення циклу менструацій, ріст волосся на обличчі, прищі.

  Варто згадати і про період вагітності, адже всім відомо, що жінки значно поправляються в цей час. Навіть самі худі жінки набирають понад десятка кілограм. Але після пологів можна повернути колишню красу і навіть поліпшити фігуру, хоча в багатьох випадках досягти допологового ваги досить складно.

  Гормони щитовидної залози

  Виключно прерогативою жінок є порушення функціонування щитовидки. Дана залоза виробляє тироїдні гормони: Т3 — трійодотіронін і Т4 — тироксин. Обидва цих речовини впливають на швидкість обмінних процесів організму.

  Чим активніше працює щитовидка, тим вище рівень продукуються гормонів і, відповідно, швидкість обміну речовин. Тобто з’їдена їжа переробляється в енергію, яка необхідна для повноцінного функціонування організму, а не відкладається про запас.

  У повних людей тироксин — головний гормон для схуднення, виробляється в невеликих кількостях, тому вони не зможуть скинути вагу навіть при серйозних обмеженнях в їжі. Організм не може переробити їжу в енергію і робить жирові запаси.

  Не дивно, що ожиріння часто супроводжується млявістю, сонливістю і апатією, адже енергії для повноцінного життя просто не вистачає.

  Активізувати тироксин досить просто. Для цього необхідно включити в щоденне меню продукти, які містять багато йоду, наприклад, морські водорості, молюсків, рибу і т. д. Дуже корисною буде морська капуста, так як в ній крім йоду в достатку міститися і інші корисні речовини, які стимулюють схуднення.

  Відновити роботу щитовидної залози можна за допомогою йоги. Перш за все необхідно виконувати вправи, які ґрунтуються на нахилах шиї вперед і назад.

  Варто відзначити і таблетки для схуднення, адже в них теж входять тироїдні гормони. Але краще не приймати їх без крайньої необхідності. Гормональна терапія призначається тільки людям. Тим, хто страждає хронічними захворюваннями залози.

  Якщо ж людина вибрала саме такий метод схуднення, то в першу чергу потрібно звернутися до лікаря і вислухати його поради. Організм досить швидко звикає до постачання потрібних речовин і при закінченні курсу може відмовитися виробляти їх самостійно.

  Чим довше дію штучних препаратів, тим швидше звикання. Тому терапія часто полягає в одноразовому або періодичному прийомі. Такий захід допоможе стимулювати схуднення і не викличе неприємних наслідків.

  Гормон росту — метод для схуднення

  Варто відзначити цікавий факт: підлітки іноді дуже багато їдять, але не поправляються. Тоді кажуть «в зростання пішло». І до певної міри це цілком вірне висловлювання. У підлітковому організмі активно виробляється гормон росту — соматотропін, який синтезується гіпофізом.

  Ці речовини не тільки спалюють зайві жири, але і підтримують весь організм в хорошій формі і дозволяють бути енергійними. Але починаючи з 30 років його вироблення знижується і до 50 років повністю припиняється.

  Щоб гормон росту, а точніше, зниження його рівня, не позначалося негативно, потрібно прийняти ряд профілактичних заходів:

  Люди, які вітають важкі фізичні навантаження, можуть проводити кілька годин в тиждень в спортзалі. У даній ситуації надійде навантаження на м’язи, а вночі активно синтезується соматропін.

  Варто згадати і про ін’єкції даної речовини, але гормони для схуднення є вкрай небажаними методами, тому що скинути більше декількох кілограмів не вийти, але може виникнути діабет або злоякісні новоутворення.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: