Судинні зірочки на ногах і методи лікування

Судинні зірочки на ногах і методи лікування

Часто на ногах у жінок можна помітити прожилки синього або червоного кольору, відомі під назвою «судинні зірочки». Цей косметичний дефект виникає навіть у молодих дівчат. Судинні зірочки, або телеангіоектазії — це кровоносні судини, які під дією певних факторів розширилися і здулися, тому знаходяться близько до верхнього шару шкіри.

Особливо схильні до такого процесу власниці світлої і ніжної шкіри. У чому ж причина такого явища і чи можна вирішити проблему?

Зміст:

 • Коли відбуваються такі зміни
 • Різновиди судинних зірочок
 • Як проходить лікування
 • Коли на допомогу приходить народна медицина
 • Коли відбуваються такі зміни

  Найчастіше з’являються судинні зірочки на ногах, але можуть вони бути і на обличчі, тоді жінки намагаються швидше дізнатися, як позбавитися від такого неприємного явища. Багато хто вважає, що судинна сітка на тілі є першою ознакою варикозного розширення вен.

  Але, як стверджують самі фахівці, лише зрідка сині прожилки на шкірі вказують на початковий етап розвитку варикозного захворювання, вони називають такі причини цього поширеного явища:

  Причин судинних зірочок на ногах безліч, визначити їх може тільки лікар.

  При вагітності виникнення телеагніоектазіі вважається цілком нормальним процесом, адже в цей період в організмі жінки значно підвищується рівень статевих гормонів — естрогенів.

  Крім того, збільшення маси тіла надає сильне навантаження на ноги, тому практично кожна вагітна жінка схильна до таких проявів. Зазвичай незабаром після народження дитини телеагніоектазіі проходять самі по собі, без медичного втручання.

  Різновиди судинних зірочок

  Телеангіоектазії можуть мати кілька видів, залежно від природи виникнення їх ділять на артеріальні, венозні або капілярні. Крім того, розрізняють їх і за зовнішнім виглядом.

  Виходячи з цієї класифікації, судинні зірочки на обличчі і ногах можуть бути таких видів:

  Лінійні зірочки на обличчі є косметичним дефектом і отримали окрему назву — купероз. Слід знати, що в однієї жінки на тілі можливим стає поєднання декількох видів телеангіоектазії.

  Як проходить лікування

  Якщо вас турбують видимі судини на ногах або особі, зверніться до лікаря-флеболога. Перед тим як провести видалення судинних зірочок на ногах, фахівець оцінює стан венозного кровообігу в судинах.

  З цією метою в медицині використовується метод доплерографії, що дозволяє оцінити стан стінок кровоносних судин і швидкість кровотоку по ним. Також пацієнтці необхідно пройти медичне обстеження, спрямоване на виявлення захворювань, що викликали утворення судинної сітки.

  При розширенні судин в результаті розвитку будь-яких захворювань, лікування на ногах судинних зірочок проводиться шляхом усунення причин таких змін. Після того як будуть вилікувані супутні патології, можна приступити до видалення судинних зірочок на обличчі або ногах.

  Для цього використовуються такі методи:

  Найпоширенішим сучасним методом, спрямованим на вирішення косметичної проблеми, є застосування лазерного випромінювання. При впливі лазерного променя на розширені вени відбувається їх нагрівання і запаювання просвіту.

  Більшість фахівців є прихильниками лазерного видалення судинних зірочок, так як лазер діє на шкіру вибірково, в процесі такої терапії не пошкоджуються здорові клітини.

  Коли на допомогу приходить народна медицина

  Іноді вирішити проблему розширених судин допомагають народні засоби. Таке лікування буде ефективним лише при відсутності захворювань внутрішніх органів, коли причиною проблеми стають фізичні навантаження, зайву вагу, зміна гормонального фону.

  У народі користується популярністю такий засіб, як яблучний оцет. Його потрібно нагріти, нанести на уражену ділянку тіла і масажними рухами втирати від низу до верху. Важливо використовувати натуральний продукт, а приготувати його будинку досить просто.

  Можете зробити і трав’яну ванночку: візьміть півсклянки ромашки та календули, залийте літром окропу, настоюйте 2 години, опустіть ноги в настій або робіть компреси на область судинних зірочок.

  Правильно обраний метод видалення судинних зірочок допоможе вам мати гарні ніжки, незалежно від свого віку!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: