Як зменшити біль при місячних і їх інтенсивність?

Як зменшити біль при місячних і їх інтенсивність?

Згідно зі статистичними даними, у кожній десятій представниці прекрасної статі місячні супроводжуються сильним болем, що істотно погіршує якість її життя. Але цей природний акт в організмі жінки, і він не повинен супроводжуватися такими симптомами.

Тому в цьому випадку необхідно виключити можливі захворювання статевих органів, а значить, краще звернутися за консультацією до фахівця і дізнатися, як зменшити біль при місячних.

Зміст:

 • Який буває менструальний біль?
 • Медикаментозні способи лікування
 • Народні способи лікування
 • Як боротися з рясними місячними
 • Народні засоби лікування
 • Який буває менструальний біль?

  Біль при менструації, а саме — альгоменорея може бути первинною і вторинною. Первинна алгоменорея може пройти самостійно після перших пологів. Вторинна викликає великі побоювання лікарів, так як в більшості випадків це означає, що щось в організмі пішло не так.

  Якщо молода жінка має проблеми з дітонародженням, а також страждає від передменструального синдрому і хворобливих менструацій, необхідно пройти комплексне обстеження у лікаря-гінеколога і вже на підставі поставленого діагнозу приступати до усунення наявного недуги.

  Медикаментозні способи лікування

  Як зменшити хворобливість місячних? При таких симптомах рекомендується приймати спазмолітики — «Но-шпу», «Спазган» і протизапальні препарати — «Ібупрофен», «Найз» і ін. «Но-шпа», «Дротаверин» і «Папаверин» є абсолютно безпечними лікарськими засобами, які можна приймати навіть при вагітності.

  Якщо кожен місяць з настанням «цих» днів жінку починають мучити нервово-психічні розлади, як то — слабкість, дратівливість, порушення смакових і нюхових відчуттів, депресія і анорексія, лікар може прописати їй заспокійливі засоби, наприклад, корінь пустирника, «Триоксазин» і ін.

  При подібних проблема у жінки лікарі рекомендують приймати оральні протизаплідні контрацептиви. Сьогодні у продажу можна знайти препарати нового покоління, які не викликають небажаних побічних ефектів, таких як збільшення ваги.

  Крім того, багато хто з них здатні надати додатковий лікувальний ефект, зменшивши рясне виділення підшкірного сала, усунувши вугровий висип і т. п. До таких препаратів належать «Ярина», «Тержинан», «Антіовін», «Діані-35» та ін.

  У період менструації жінці рекомендовано дотримуватися дієти, яка передбачає відмову від провокують здуття живота продуктів. Краще налягати на фрукти і овочі, кисломолочні продукти, так як в цей період жінка особливо потребує кальцію, Магне В6, вітаміни Е і групи В.

  Народні способи лікування

  Народними засобами можна і потрібно зменшити хворобливість менструації.

  Особливо можна рекомендувати такі рецепти:

  Як боротися з рясними місячними

  Рясні менструації або менорагія так само можуть бути наслідком будь-яких захворювань. Однак буває і так, що жінка думає, що виділення у неї занадто рясні, а насправді це норма.

  Їй не потрібно думати, як можна зменшити кровотеча при місячних, якщо їх тривалість варіюється від 2 до 7-ми днів, а обсяг виділеної рідини за весь період не перевищує 150 мл.

  Якщо жінка змушена міняти прокладки протягом 10-ти днів і більше і при цьому вона втрачає понад 150 мл крові, то їй необхідно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину такого явища.

  Халатність і потурання в цьому випадку неприпустимі, адже подібні ознаки можуть «говорити» про міому матки, ракової пухлини, нестачі продукування гормонів щитовидної залози, запаленні яєчників і ін. Як можна зменшити рясні місячні?

  Пройшовши всі необхідні обстеження і почавши приймати лікарські засоби для лікування виявленого захворювання, можна взяти на озброєння й інші способи вирішення проблеми. Зокрема, почати приймати препарати заліза.

  Справа в тому, що саме цей мінерал забезпечує згортання крові, а його дефіцит може призвести до рясної менструації. Отримати залізо можна і їх продуктів — яблук, печінки і ін.

  Як можна зменшити дні місячних? Приймати аскорбінку. Найбільшу користь може принести комплексний препарат «Аскорутин», що містить вітаміни С і Р. Він зміцнить стінки судин, що зменшить щедрість менструації.

  Народні засоби лікування

  Як можна зменшити виділення при місячних? Звернутися до народних засобів.

  Ось деякі з них:

  Жінкам з вищеназваними проблемами рекомендовано уникати стресів, обмежити вживання алкоголю і тютюну, підвищити фізичну активність і частіше проводити час на свіжому повітрі.

  Не можна допускати переохолодження, а ще велике значення має дотримання режиму сну, роботи і відпочинку. Не варто відмовлятися від рекомендацій лікаря пройти сеанси масажу, в тому числі і живота, а також фізіотерапії і акупунктури.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: