Причини смаку металу в роті і як позбутися від цього?

Причини смаку металу в роті і як позбутися від цього?

Поява металевого присмаку в роті — явище досить неприємне. На щастя, більшість людей стикається з ним на короткий час. Причини його виникнення дуже різноманітні: шкідливий вплив навколишнього середовища, системні розлади, медикаментозні препарати, харчові продукти і т. п. Як позбутися від цього явища? Щоб його усунути необхідно з’ясувати, чому він з’явився.

Зміст:

 • Симптоми захворювання
 • Причини появи металевого присмаку в роті
 • Металевий присмак у роті: домашнє лікування
 • Симптоми захворювання

  Як уже згадувалося вище, існує безліч факторів, які можуть вплинути на смакові відчуття. Найчастіше зміни смаку супроводжується й іншими явищами, які можуть допомогти з’ясувати, чому в роті з’явився металевий присмак. Багато з них пов’язані безпосередньо з ротовою порожниною.

  Коли у людини спостерігається кровоточивість ясен, поганий запах з рота, сухість або надмірне слиновиділення, то цілком можна пояснити і появу смаку металу.

  Ряд інших симптомів відноситься до зміни міміки і часто викликано патологією лицевого нерва. Крім того, може пропасти апетит, виникнути закладеність носа, набряклість, блювота, запалення мигдалин або горла, знизитися нюх.

  У ряді випадків металевий присмак на губах або мовою є симптомом більш серйозних захворювань, які потребують негайного втручання лікаря.

  У даній ситуації при виникненні таких станів потрібно терміново звертатися за медичною допомогою:

  Причини появи металевого присмаку в роті

  Так як причин досить багато і деякі з них становлять небезпеку не тільки для здоров’я, але і для життя, рекомендується звертатися до лікаря, який проведе діагностику і призначить адекватне лікування.

  Часто неприємний смак виникає через прийом медикаментозних препаратів, адже багато хто з них можуть викликати дуже незвичайні побічні ефекти, включаючи і зміна смакових відчуттів. Так як люди по-різному реагують на одні й ті ж речовини, то така реакція може виникнути на великий спектр медикаментів. Щоб з’ясувати це, необхідно проконсультуватися з лікарем.

  Захворювання ротової порожнини та придаткових пазух носа іноді включають в свою симптоматику зміни нюху. Інфекція, закладеність носа, проблеми з зубами і яснами і інші неприємні явища можуть спровокувати і поява неіснуючого присмаку.

  Деякі системні захворювання, які впливають на функціонування всього організму, зачіпають і смакові рецептори. До таких можна віднести цукровий діабет, порушення роботи нирок, дефіцит цинку, рак та ін.

  Причини можуть ховатися в збоях роботи нервової системи. Особливо сильно смакові відчуття змінюються при ураженні лицьових нервів якою-небудь недугою. Так як смак і запах взаємопов’язані, то все, що впливає на нюх, буде зачіпати і смакові відчуття.

  Організм жінки в період виношування малюка проходить через ряд метаморфоз, які часто включають підвищення чутливості до смаків і запахів. При вагітності дуже часто можуть виникати дивні, неіснуючі присмаки.

  Крім того, таким чином організм може реагувати на надлишок металу або міді. Занадто великий рівень цих елементів в першу чергу вплине саме на ротову порожнину.

  Отруєння морепродуктами, наприклад, при вживанні зіпсованої риби, характеризується неприємними відчуттями до виведення токсинів з організму. Так що гістамін отруєння дарами моря — ще одна причина, чому виникає металевий присмак у роті.

  При алергії найчастіше страждають носові пазухи. Внаслідок цього порушується функціонування смакових рецепторів.

  Нюх нерозривно пов’язане зі смаком, тому запахи теж можуть вплинути на смак. Особливо це помітно при вдиханні токсинів з навколишнього середовища, наприклад, бензину або гумового пилу.

  Якщо видимих ​​причин немає, то лікар може констатувати «идиопатическую дисгевзія» — розлад смакових відчуттів.

  Уповільнений почуття нюху впливає і на уповільнення реакції смакових рецепторів. Внаслідок цього вживані продукти можуть мати досить дивний смак, а іноді він може виникнути навіть не під час їжі.

  До зміни відчуттів призводять і такі серйозні захворювання ЛОР-органів як синусит, застуда, грип і т. д.

  Металевий присмак у роті: домашнє лікування

  Рекомендується в першу чергу звернутися до лікаря, тому що це явище може бути симптомом серйозного захворювання.

  Самостійне лікування в домашніх умовах не бажано, але якщо серйозної причини появи цього неприємного відчуття немає, то можна спробувати один з наступних способів:

  У будь-якому випадку необхідно звертати увагу на сигнали організму і орієнтуватися по своїх відчуттів.

  Якщо неприємні явища турбують часто або постійно, можливо причина набагато серйозніше, ніж здається на перший погляд, і потрібно негайне лікування, яке може призначити тільки кваліфікований фахівець.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: