Синці на тілі без причини

Синці на тілі без причини

Здавалося б, синці на тілі без причини з’явитися не можуть. Однак чому при відсутності ударів несподівано утворюється гематома? Насправді дане явище, звичайно, має причину і може бути сигналом присутності серйозного захворювання.

Зміст:

 • Поширені причини появи гематом
 • Форми і варіанти діагностики
 • Профілактичні заходи
 • Поширені причини появи гематом

  Дійсно, деякі захворювання стають провокуючими факторами появи синця. Чому утворюється гематома? Синяк — результат невеликого крововиливу під шкіру, викликаного порушенням цілісності стінок кровоносних судин.

  Привести до подібного стану можуть:

  Нерідко синці на тілі виникають через тривалого вживання фармакологічних препаратів. Найчастіше подібний побічний ефект викликають протизапальні та противоастматические засоби, анальгетики, антидепресанти. Вони істотно знижують в’язкість крові, що і призводить до кровотечі, в результаті якого з’являються гематоми.

  Особливо часто подібний негатив виникає через прийом Аспірину або Кавінтону. Якщо пацієнт спостерігає постійна присутність синців, точно знаючи, що не було ударів, необхідно припинити прийом даної групи препаратів, так як їх подальше використання може призвести до серйозного внутрішньої кровотечі.

  В даний час передбачається, що синці на тілі без причини з’являються через дефіцит групи вітамінів. Відсутність необхідної кількості вітамінів С, К, Р здатне негативно позначитися на стані кровоносних судин, підвищуючи їх крихкість.

  Якщо синяки на тілі утворюються регулярно, необхідно звернутися до професійного гематолога, який обов’язково виявить, в чому причина патології і призначить необхідне лікування.

  Форми і варіанти діагностики

  Як правило, дізнатися, чому у людини виникають гематоми, допомагає клінічний аналіз зразка крові і коагулограма. Коли причина дискомфорту і косметичного дефекту криється в нестачі вітамінів, рекомендується збалансувати свій раціон, ввівши в меню більше курячих яєць, морських водоростей, риб’ячого жиру, цитрусових, свіжої зелені, черешні, абрикосів і ожини.

  Можна придбати в аптечному кіоску готовий вітамінно-мінеральний комплекс, який містить аскорбінову кислоту, біофлавоноідів, геспередин, а також рутин.

  Протягом місяця після початку прийому вітамінно-мінерального комплексу дефект повинен бути усунений. Якщо цього не відбулося, слід пройти діагностику, що дозволяє точно з’ясувати, в чому причина патології.

  Нерідко, еластичність судин порушується в зв’язку з віковими змінами, що ослабляють тканини організму. Крім того, синці на тілі без причини здатні утворюватися через гормонального дисбалансу, частіше присутнього у жінок.

  Недостатній вміст естрогену в клімактеричному періоді безпосередньо впливає на стан кровоносної системи. Виниклі збої можуть легко спровокувати крихкість капілярних стінок і подальше їх руйнування.

  Коли гематоми з’являються через низьку згортання крові, бажано постаратися підвищити її, вживаючи більше продуктів, насичених вітаміном К, білокачанну капусту і свіжі листочки салату. Народна медицина нерідко радить для згущення крові використовувати відвар кропиви.

  До даного раді варто ставитися з великою обережністю, так як при гіпертонії цей метод лікування здатний привести до тромбоутворення.

  Також варто перевірити печінку, так як саме вона несе відповідальність за вироблення особливих ферментів, що забезпечують нормальне згортання крові. Якщо їх недостатньо, орган функціонує неправильно.

  Іноді синці з’являються при онкологічному захворюванні крові, тому не варто пускати справу на самоплив. Необхідно переконатися, що причиною появи синців на тілі став незначний забій, про який швидко забули, а не серйозне захворювання.

  Жінки, які страждають варикозним розширенням вен, прекрасно обізнані, чому на поверхні шкіри постійно «розцвітають» гематоми. Носіння високого вузького каблука, надмірне навантаження на ноги, ожиріння часто призводять до ослаблення капілярів і вен, розташованих в поверхневих тканинах.

  Висока ламкість судин провокується і васкулитом. При цьому захворюванні власна імунна система організму починає сприймати кровоносні судини в ролі чужорідного елементу, і направлено їх руйнує.

  Природно, позбутися від появи гематом можна тільки після відповідного лікування. Однак набагато простіше не лікувати захворювання, а попередити його. Знаючи, чому утворюються гематоми, можна використовувати ряд профілактичних заходів, здатних знизити ризик розвитку патологій кровоносних судин і усунути причини, через які синці з’являються.

  Профілактичні заходи

  Профілактика причин, чому на тілі регулярно з’являються синці, нескладна і не забирає багато часу.

  Це швидше спосіб життя, який враховує правильне харчування, а також необхідне фізичне навантаження:

  Синяк не може з’явитися безпричинно. Це ознака нездужання, часто, небезпечної хвороби, виявити яку можна тільки при зверненні до медичного закладу. Самолікування в цьому випадку загрожує ускладненнями, здатними завдати величезної шкоди здоров’ю.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: