Кожен день болить голова

Кожен день болить голова

Головний біль — результат порушення нормального функціонування мозкового кровообігу. Кровотік забезпечує нейрони мозку необхідною енергією, поживними речовинами і киснем. Збій в системі постачання призводить до кисневого голодування, яке і проявляється у вигляді головного болю.

Зміст:

 • Провокатори головного болю
 • Артеріальна гіпертонія
 • Цукровий діабет
 • Причина головного болю — атеросклероз?
 • Порушення гормонального балансу
 • Черепно-мозкова травма
 • А якщо це просто втома?
 • Провокатори головного болю

  Дискомфортний стан, що супроводжується хворобливими відчуттями, періодично відчуває будь-яка людина. Однак при повторюваних симптомах слід задуматися, чому болить голова практично кожен день?

  Даний симптом може бути пов’язаний з безсонням, хронічною втомою, частими стресовими ситуаціями. В цьому випадку позбутися від дискомфорту дозволить повноцінний відпочинок. Проте дуже часто болючий симптом може служити показником присутності серйозного захворювання.

  Ось деякі причини нездужання в області голови:

  До тих пір, поки на з’ясовані причини походження болю, неможливо від неї позбутися. Тому рекомендується пройти розгорнуте обстеження, щоб зрозуміти, чому кожен день по вечорах болить голова.

  Артеріальна гіпертонія

  Підвищення артеріального тиску — одна з найбільш поширених причин розвитку хворобливого синдрому. За статистикою гіпертонією страждає приблизно п’ята частина населення. Захворювання загрожує такими ускладненнями, як судинна деменція або ішемічний інсульт.

  Один з проявів хвороби — головний біль, виникнення яких відбувається при підвищенні показників на 25% від норми. Як тільки тиск стабілізується, болючий синдром проходить. Набагато рідше дискомфорт триває протягом усього дня.

  У цьому випадку язик може йти про феохромоцитоме, патології надниркових залоз, яка також призводить до підвищення значень артеріального тиску. Якщо стала боліти голова майже кожен день і симптом супроводжується нападами нудоти, сильним потовиділенням, тремором кінцівок, необхідно перевірити стан ендокринної системи.

  Найчастіше при захворюванні наднирників характерна двостороння розпирає головний біль, яка проявляється в ранкові години, локалізуючись в області потилиці. Звичайна тривалість нападу не перевищує чверті години.

  Нерідко головні болі у гіпертоніків спровоковані тривалим перебуванням в положенні сидячи і роботою за монітором. Розвиток остеохондрозу шийного відділу хребетного стовпа погіршує становище і призводить до деструкції клітинної тканини мозку, що викликає підвищену стомлюваність, відсутність нормального сну, зниження концентрації, часті запаморочення.

  Поряд з медикаментозною терапією в цьому випадку радять більше часу відводити відпочинку і дотримуватися суворого режиму дня, що дозволяє регламентувати час роботи.

  Втім, не варто забувати, що навіть на тлі підвищеного тиску біль здатна вражати людини абсолютно з інших причин.

  Цукровий діабет

  Коли фактично кожен день болить голова, варто перевіритися на цукровий діабет. Захворювання призводить до недостатності кровообігу, чому і уражаються кровоносні судини, що пронизують головний мозок.

  Досить часто діабетики скаржаться на нестерпний хворобливий синдром, що нагадує різкі удари. Біль носить завзятий характер і може тривати досить довго. Бажано заміряти артеріальний тиск.

  Якщо він підвищений, слід прийняти рекомендований ендокринологом фармакологічний препарат або скористатися порадами народної медицини для стабілізації показань.

  До речі, порушення кровообігу здатне розвинутися в результаті надмірного вживання солодощів. Тому діабетикам варто пам’ятати, що нехтування правильним харчуванням може значно погіршити загальний стан і спровокувати болі.

  Причина головного болю — атеросклероз?

  Атеросклероз — відкладення холестерину, що накопичується на стінках артерій. При атеросклерозі судин мозку розвивається хронічна або гостра недостатність кровообігу, що приводить до звуження просвіту артерії і кисневого голодування органу.

  Головний біль в цьому випадку може мати постійний характер і протікати на тлі такого захворювання, як гіпертонія. Супутніми ознаками патології стають безсоння, дратівливість, погана пам’ять, швидке зниження працездатності.

  Виявляється дискомфорт як в ранкові години, так і ввечері і не локалізується в певній галузі. Біль може супроводжуватися відчуттям важкості в голові. Однак помічено, що саме ввечері відбувається посилення хворобливих відчуттів. Також дискомфорт з’являється після вживання спиртовмісних напоїв.

  Природно, позбутися від хвороби можна тільки при відповідному лікуванні. Однак людина здатна самостійно підвищити його результативність, якщо зведе до мінімуму причини, що викликають біль і більше часу почне приділяти своєму здоров’ю.

  Необхідно виконувати найпростіший комплекс гімнастичних вправ, частіше прогулюватися на свіжому повітрі і поєднувати розумову працю з фізичною.

  Порушення гормонального балансу

  Коли у жінки болить голова кожен день, то причини нездужання можуть критися в гормональному збої.

  Нерідко болі поєднуються з такими ознаками, як:

  При наявності цих ознак жінці слід пройти ретельну діагностику, що дозволяє виявити причини гормонального дисбалансу. Особливо важливо провести діагностику дамам дітородного віку.

  Багато жінок визнають, що патологія гормонального фону, власна неграмотність в даному питанні і стала фактором, в подальшому викликав безпліддя, а також серйозні захворювання, наприклад, онкологію органів репродуктивної системи.

  Черепно-мозкова травма

  Отримавши травму черепа, людина далеко не завжди звертається за допомогою до медичного закладу, а згодом дивується, чому продовжує боліти голова, якщо гематома давно розсмокталася?

  Травми черепа можна диференціювати на 3 групи:

  Звичайний забій проявляється набряком тканин і появою гематоми. Головний біль при подібній травмі відчувається не більше декількох годин. Набагато серйозніше травмування, що приводить до струсу головного мозку.

  Якщо травма носить середній характер, голова продовжує хворіти до декількох днів, істотно посилюючись під час рухів. Часом відзначається запаморочення, загальна слабкість, нудота і дзвін у вухах.

  Коли кожен день болить голова, спостерігається параліч окремих груп м’язової тканини і порушення язика, діагностують тяжкий струс. При втратах свідомості ймовірно здавлювання головного мозку, пов’язане з кровотечею з ушкоджених під час травми артерій і призводить до утворення внутрішньочерепної гематоми.

  А якщо це просто втома?

  Звичайно, слід проконсультуватися з терапевтом, чому присутні регулярні головні болі. Однак найчастіше дискомфортний стан стає логічним наслідком стрімкого темпу сучасного життя і відсутності часу для відпочинку.

  Якщо медицина не виявила патологій, а все одно кожен день болить голова, потрібно дотримуватися кількох правил, що дозволяють підвищити тонус організму і таким чином позбутися від дискомфорту.

  Якщо медицина не може знайти причину дискомфорту, можливо, з’ясувати, чому тривають болю в голові, допоможе відвідування психолога?

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: