Порушення менструального циклу

Порушення менструального циклу

Практично кожна жінка з ретельністю стежить за своїм менструальним циклом з ранніх років і протягом усього дітородного періоду. Ведучи контроль місячних, завжди можна бути готовим до їх початку і супутнім нездужанням. Порушення менструального циклу — патологія, результатом якої може стати повна відсутність менструацій, збій їх регулярності, а також рясні і хворобливі виділення.

Зміст:

 • Ознаки та симптоми збою
 • Класифікація порушень менструального циклу
 • Можливі причини
 • Лікування порушень менструального циклу
 • Консервативне лікування
 • Хірургічне лікування
 • Лікування народними засобами
 • Профілактика
 • Ознаки та симптоми збою

  Перш, ніж вести розмову про лікування і причини порушення менструального циклу, слід чітко визначитися з симптомами, які супроводжують патологію.

  Бувають ситуації, коли місячні змінюються відразу за кількома показниками, наприклад, став іншим характер і час появи виділень.

  Класифікація порушень менструального циклу

  Можливі причини

  Багато фахівців говорять, що порушення менструального циклу саме по собі не є хворобою. Це яскрава ознака патологічних, а іноді природних вікових змін в жіночому організмі.

  Найчастіше за патологією криється гормональний збій, причому не завжди це може бути порушення діяльності залоз статевої системи. Дуже часто зустрічається менструальний збій, причини якої пов’язані з гормонами щитовидної залози, надниркових залоз і навіть головного мозку.

  Факторів, що провокують збої гормональної системи і подальше порушення циклу, безліч:

  Не варто забувати, що порушення менструального циклу після 45 років може бути викликано початком клімаксу.

  У деяких випадках навіть незначне порушення циклу свідчить про розвиток серйозних захворювань:

  Деякі жінки вважають, що використання гігієнічних тампонів може також спровокувати збої в менструальному циклі. Це помилкова думка, що підтверджено численними медичними дослідженнями.

  Лікування порушень менструального циклу

  У більшості випадків нерегулярність місячних носить тимчасовий характер і не пов’язана з серйозними захворюваннями, але все ж варто звернутися до гінеколога для постановки чіткого діагнозу. Тим більше не варто затягувати звернення лікаря, якщо порушення менструального циклу тривалий.

  Збої, викликані зміною клімату, стресом або перенапруженням, не вимагають серйозного лікування.

  При підвищених навантаженнях слід організувати тривалий і повноцінний відпочинок. Слід поменше ходити, але і лежати в ліжку не варто. Певна активність все ж вітається.

  При порушенні циклу, викликаного зміною клімату, не варто приймати ніяких дій. Проблема ліквідується самостійно, коли організм звикне до нових умов. Після деякого часу всі процеси відновляться.

  Лікування збоїв, викликаних стресом, слід починати з виявлення причини. Після цього її варто просто виключити.

  Коли порушення менструального циклу викликано новою дієтою, неодмінно варто припинити її дотримання і перейти на збалансоване харчування. Дуже часто причиною збоїв може стати авітаміноз. У такому випадку потрібно прийом комплексу вітамінів і мінеральних речовин, які зможе допомогти вибрати гінеколог або інший лікар. Правильна вітамінотерапія при порушенні менструального циклу допоможе максимально швидко відновитися.

  Консервативне лікування

  Лікар призначає медикаментозне лікування, якщо:

  Гормональна терапія призначається при підтвердженні гормонального збою, а також при наявності деяких інфекційних захворювань. Відновити цикл допоможуть:

  При рясних кровотечах спочатку усувається патологія згортання крові, а потім проводиться медикаментозне регулювання циклу.

  Як кровоостанавливающих засобів можуть бути використані:

  Хірургічне лікування

  При нерегулярних менструаціях, викликаних гормональними збоями, в порожнині матки можуть утворюватися скупчення згустків крові, які з різних причин не виливаються в піхву в повному обсязі. Подібні кров’яні скупчення чреваті розвитком запалення, запобігти яке можливо шляхом вишкрібання порожнини матки. Операція проводиться в умовах стаціонару під загальним наркозом.

  Витягнуте вміст матки відправляється на гістологічне дослідження, а менструальний цикл коригується в подальшому гормональної терапією. Якщо відмовитися від останньої, згустки можуть утворитися знову і потрібно повторне операційне втручання.

  Лікування народними засобами

  Жоден із засобів, яке пропонує народна медицина, не варто використовувати без попередньої консультації з гінекологом.

  Профілактика

  Так як причин і захворювань, здатних викликати порушення менструального циклу, велика кількість, то і профілактичні заходи повинні бути спрямовані на запобігання кожного з факторів.

  До ключових заходів профілактики відносяться:

  Кожна жінка, незважаючи на те, скільки їй років, повинна строго стежити за регулярністю місячних, використовуючи спеціальний календарик, і при щонайменших збої відправлятися на консультацію до лікаря. Чим раніше буде виявлено проблема, яка викликала порушення циклу, тим швидше і легше буде лікування.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: