Пронос при місячних: можливі причини і особливості лікування

Пронос при місячних: можливі причини і особливості лікування

Не кожна жінка здатна похвалитися відмінним самопочуттям в період менструації. Буває так, що до звичної дратівливості і болів внизу живота може додатися розлад шлунково-кишкового тракту з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками — діареєю, нудотою, блювотою. Пронос під час місячних — явище нерідке і дискомфортний, але все ж піддається лікуванню.

Зміст:

  • Чому під час місячних буває пронос
  • Захворювання, що провокують діарею
  • Коли потрібно звернутися до лікаря
  • Пронос і затримка місячних
  • Як лікувати пронос при місячних
  • Чому під час місячних буває пронос

    Причини появи рідкого стільця в період менструації індивідуальні для кожного жіночого організму. Хтось може зіткнутися з діареєю під час місячних, хтось — перед їх наступом. Деяким щастить більше за інших і пронос супроводжує їх тільки в перший день, а то і зовсім обходить стороною. Що відбувається в цей момент в кишечнику, спробуємо розібратися.    Захворювання, що провокують діарею

    Не завжди причини проносу під час місячних носять природний характер. Іноді симптом виникає в результаті патологічних змін в жіночому організмі. Чому так відбувається?

    Коли потрібно звернутися до лікаря

    Пронос і затримка місячних

    Дуже часто діарея під час затримки свідчить про настання особливого стану жіночого організму. Йдеться про вагітність.

    Одночасно можуть з’явитися блювання, часті позиви до сечовипускання і незначне підвищення температури тіла. Таким чином відбувається самоочищення організму і забезпечення комфортних умов для розвитку плода. Пронос в такому випадку триває від одного до декількох днів.

    Якщо ж вагітність виключена, але є затримка і розлад кишечника, не панікуйте. У ряді випадків такий стан настає з природних причин:

    Рідше затримка може сигналізувати про серйозні патологіях статевої сфери:

    Якщо затримка триває більше п’яти днів, негайно зверніться за консультацією до гінеколога.

    Як лікувати пронос при місячних

    Не слід поспішати і приймати протидіарейні таблетки, якщо понос не викликаний харчовим отруєнням або кишковою інфекцією. Як вже було сказано, розлад кишечника в менструальний період має зовсім інші причини розвитку.

    Але методи, здатні полегшити стан жінки, все ж існують:

    Взагалі, пронос перед або під час місячних — явище нерідке. Але якщо правильний режим життя і раціон харчування не рятують від делікатної проблеми, зверніться до гінеколога. Лікар допоможе впоратися з недугою. Будьте здорові!


    Автор: Валентина Мальгіна.

    Зараз ви знаходитесь тут:


    Схожі записи:

    Що робити, якщо збільшена селезінка?

    Збільшення селезінки (спеленомегалія) супроводжується хворобливими відчуттями різної інтенсивності. Розтягнута капсула органу тисне на навколишні тканини і затискає нервові волокна, викликаючи біль в області черевної порожнини, віддають в лопатки і верхні…

    Яке лікування є для усунення ерозії шийки матки?

    Виразковий дефект слизової шийки матки з боку піхви називається ерозією. Нормальний слизовий покрив заміщається циліндричним епітелієм — клітинами подібної структури покритий цервікальний канал. Процес заміщення вважається доброякісним, і до розвитку…

    Як лікувати гнійники в горлі?

    Освіта гнійників на слизовій горла — це стандартна захисна реакція на проникнення небезпечних мікроорганізмів. Найчастіше причиною абсцесу стають стафілококи і стрептококи, які осідають на мигдалинах. У більшості випадків подібний симптом…