Камені в сечовому міхурі — як боротися і чим лікувати?

Камені в сечовому міхурі - як боротися і чим лікувати?

При сечокам’яної хвороби конкременти зустрічаються не тільки в нирках і ниркових мисках, а й в сечовому міхурі. Вони можуть потрапляти в нього по сечоводу з нирок, але іноді безпосередньо утворюються в цьому органі.

Зміст:

 • Причини відкладення конкрементів в сечовому міхурі
 • Симптоми каменів в сечовому міхурі
 • Діагностика захворювання
 • Лікування каменів в сечовому міхурі
 • Медикаментозні і народні засоби при лікуванні захворювання
 • Раціон
 • Причини відкладення конкрементів в сечовому міхурі

  У чоловіків причиною утворення в сечовому міхурі каменів є чисто чоловічі проблеми — захворювання передміхурової залози різної етіології.

  У жінок камені в сечовому міхурі утворюються рідше — в основному ближче до клімактеричного віку, коли починаються фізіологічні зміни гінекологічних органів — опущення матки або зниження її тонусу. Після операцій конкременти можуть формуватися на лігатурі швів.

  Викликає утворення конкрементів стриктура уретри — її внутрішнє звуження. Хвороба викликають операційні втручання і травми органів малого таза, в тому числі — отримані при пологах.

  На відміну від утворення каменів в нирках, на їх відкладення в сечовому міхурі порушення метаболічних процесів в організмі впливають мало.

  Основною причиною, що викликає цю патологію, є інфравезікальная обструкція — цим терміном називаються всі захворювання і аномалії будови, які призводять до застою сечі, внаслідок чого з неї випадають сольові кристали, в подальшому формують камені.

  При порушенні зв’язку з центральною нервовою системою — поява нейрогенного сечового міхура — також порушується процес сечовипускання. Порушення іннервації з’являються після травм головного і спинного мозку або внаслідок вікових змін.

  Викликають порушення відтоку сечі:

  При лікуванні сечокам’яної хвороби видалення каменя з сечового міхура доводиться проводити, якщо опустився по сечоводу зрощення не бажає залишати організм самостійно і доставляє серйозні проблеми.

  Симптоми каменів в сечовому міхурі

  Ознаки каменів в сечовому міхурі у чоловіків і жінок не відрізняються. Основні симптоми подібного стану:

  Є ще ознаки, за якими можна підозрювати про присутність в сечовому міхурі конкрементів. Струмінь сечі при сечовипусканні раптово переривається, з’являється спазм і напад болю в нижній частині спини, що віддає в стегна і геніталії. При зміні положення тіла сечовипускання відновлюється і біль іде.

  Такий же стан може спостерігатися при енергійних рухах — наприклад, при виконанні спортивних вправ.

  У хлопчиків і дівчаток при цьому захворюванні симптоми відрізняються. У хлопчиків з’являється біль при спонтанної ерекції і нетримання сечі, у дівчаток — затримка сечовипускання.

  У деяких випадках хвороба протікає безсимптомно і виявляється випадково — під час огляду на спеціальному обладнанні.

  Діагностика захворювання

  Для виявлення присутності конкрементів в сечовому міхурі, проводяться основні і додаткові процедури обстеження.

  Оцінюють показники аналізу сечі, проводять УЗД сечового міхура, призначають цистоскопию. Якщо це необхідно, з використанням контрастної речовини роблять панорамний знімок і комп’ютерну томографію.

  Лікування каменів в сечовому міхурі

  Залежно від клінічної картини хвороби роблять вибір між хірургічним або консервативним методом.

  Хірургічні операції проводяться за такими технологіями:

  Консервативний метод лікування — призначаються лікарські засоби від каменів у сечовому міхурі і коригується харчування хворого — в залежності від типу конкрементів і їх структури. Це допомагає вивести камінь природним шляхом, без хірургічного втручання.

  Деякі урологи вважають, що консервативний метод — ненадійний, відкладання операції на невизначений термін призводить до того, що конкременти збільшуються. Самі ж пацієнти намагаються обійтися без операції.

  Медикаментозні і народні засоби при лікуванні захворювання

  Як вивести камінь із сечового міхура? Медикаментозні засоби для виведення каменів в сечовому міхурі не відрізняються від тих, які застосовують для розчинення ниркових конкрементів.

  До них відносяться:

  Діючі речовини препаратів збільшують кількість сечі, що виділяється і змінюють її властивості, сприяють розчиненню каменів. Лікарські засоби підбираються залежно від типу конкрементів.

  Величезне значення для розчинення конкрементів має дієта. Її необхідно підбирати правильно.

  За типами конкременти діляться:

  Оксалати і урати зустрічаються найбільш часто. Є ще камені змішаної природи, струвіти — не розчиняються, цистинові камені.

  Якщо не визначити тип каменю і структуру конкременту, народна медицина може нашкодити. Наприклад, при фосфатних каменях використовують відвари з фарбувальної марени,

  А при уратних — нирковий чай, відвар польового хвоща, брусничний чай, відвар з квіток бузини і кропиви дводомної.

  Оксалати розчиняються настоєм з трав’яного збору — в рівних частинах беруть польовий хвощ, чистотіл великий і грижнік гладкий.

  Якщо немає можливості визначити тип конкременту, або камені складені з опадів декількох типів, то підбір лікарських препаратів і народних засобів краще узгодити з лікарем.

  Самостійно ж можна тільки змінити питний режим — при наявності каменів в сечовому міхурі випивати слід рідини на 0,5-1 л більше, ніж у здоровому стані.

  Кількість рідини збільшують за рахунок чистої води, компотів із сухофруктів або морсів, вживання винограду і кавунів.

  Раціон

  Дієти при карбонатних і оксалатних каменях схожі. Необхідно виключити з раціону червоне м’ясо і рибу, субпродукти — не можна вживати їжу з великою кількістю пуринів і щавлевої кислоти.

  Легше скласти список дозволених продуктів, ніж страв, які слід виключити з раціону.

  Денне меню складається на наступній основі:

  Оксалати розчиняються важко, і якщо вони в діаметрі більше 0,5 см — це видно при огляді, краще проводити дроблення.

  При наявності фосфатних каменів дієта виглядає наступним чином — можна вживати:

  Необхідно обмежити кількість солі, зменшити в раціоні вміст кисломолочних продуктів, повністю виключити брусницю, смородину, прянощі, алкоголь.

  Щоб уратних камені не утворювалися і зменшувалися, з раціону також прибирають продукти з великим вмістом пуринів. Список дозволених продуктів нагадує дієту при карбонатних каменях.

  Міцні чай і кава, алкоголь, газовані солодкі напої та тоніки слід виключити з раціону незалежно від етіології захворювання.

  Як бачите, при своєчасному і адекватному лікуванні позбутися проблеми цілком можливо. Бережіть своє здоров’я!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: