Полуниця — користь і корисні властивості полуниці

Полуниця - користь і корисні властивості полуниці

Полуниця — королева ягід, саме так називають цей ароматний, соковитий, солодкий плід, який є улюбленими ласощами багатьох людей. Полуницю використовують в свіжому вигляді, варять компоти, варення, джеми, конфітюри, вона надзвичайно смачна і корисна в будь-якому вигляді. Однак ця ягода — не простий десерт, це дуже корисний продукт, який збагачує організм потрібними і цінними речовинами.

Корисні властивості полуниці досить великі і сильні, і багато в чому пояснюються її складом.

Склад полуниці

Полуниця (суниця) містить велику кількість корисних речовин, необхідних для підтримки життєдіяльності організму. У полуниці присутні фруктові цукру, вітаміни групи В і вітамін С, каротин, фолієва кислота, клітковина, каротин, пектини, органічні кислоти. А також хімічні елементи: залізо, йод, калій, фосфор, кальцій, марганець і ін.

Особливість харчового складу полуниці в тому, що вона абсолютно не містить жирів і холестерину, при цьому в ній велика кількість натрію (1 мг на 100 г), також в 100 г ягоди міститься 3 г клітковини, 7 г моно — і дисахаридів, 1 г білків.

Енергетична цінність полуниці — 46 кКал на 100 г ягід, її сміливо можна вживати всім, і тим, хто не стежить за своєю вагою, і тим, хто мріє схуднути.

Як і у всіх яркоокрашенних ягодах, в полуниці міститься велика кількість антиоксидантів (флавоноїди, вітамін С, органічні кислоти і фенольні сполуки), які запобігають і усувають велику кількість найрізноманітніших проблем зі здоров’ям.

Вплив полуниці на організм

Полуниця — це прекрасний профілактичний засіб Проти погіршення зору, і таких очних дефектів як: сухість очей, вікова макулярна дегенерація, дегенерація оптичних нервів, схильність до інфекцій. Основна причина всіх цих хвороб — це вільні радикали і нестача поживних речовин.

Корисні речовини і антиоксиданти, що містяться в полуниці, насичують організм необхідними елементами і усувають шкідливий вплив вільних радикалів.

Дегенерація м’язової тканини, втрата рідини, що впливає на рухливість суглобів, що накопичилися в організмі токсичні речовини, призводять до виникнення артриту та подагри. Полуниця є відмінним детоксикантом, вона сприяє виведенню з організму шкідливих речовин і позбавляє суглоби від нальоту солей.

Вітамін С, антоціан, кемферол, фолат, кварцетіт — це мала частина містяться в полуниці флавоноїдів, які мають протиракові властивості. Включення в меню полуниці уповільнює зростання ракових клітин і служить відмінною профілактикою онкології.

Завдяки магнію і калію, присутніх в цій корисній ягоді, вона сприяє зниженню артеріального тиску, викликаного надлишком шкідливих солей. Полуниця особливо корисна людям похилого віку, ягода омолоджує організм, Позитивно впливає на роботу головного мозку, покращує пам’ять, зупиняє старіння головного мозку і нормалізує роботу нервової системи.

Наявність в полуниці йоду заповнює його дефіцит в організмі.

Високий вміст фолату і харчових волокон, повна відсутність жирів, і великий набір антиоксидантів, утворюють ідеальний комплекс, що впливає на загальний стан серця, зміцнює серцевий м’яз, і знижує рівень холестерину в крові.

Унікальні лікувальні властивості полуниці використовують для усунення кишкових розладів, при порушеннях обміну речовин, запальних процесів і навіть хронічних шкірних захворювань. Вживання полуниці показано хворим на цукровий діабет — вона знижує рівень цукру в крові. Сік полуниці Розчиняє камені в жовчних протоках.

Полуницю не рекомендують вживати людям з індивідуальною непереносимістю, що страждають гастритами і виразковою хворобою. З великою обережністю слід ставитися до полуниці алергікам, так як ягода, завдяки пористій структурі, накопичує пилок, яка провокує загострення цієї хвороби.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: