Подячна молитва після Причастя

Подячна молитва після Причастя

У православній вірі кожна віруюча людина в будь-якій ситуації намагається звернутися до святого і за підтримкою, і за допомогою. Але крім молитовних прохань також в цій вірі присутні деякі таїнства, які дозволяють не тільки очистити душу від гріхів, але і стати душею ближче до Бога. Оним з православних Таїнств вважається Причастя. Після його проведення прийнято читати подячну молитву Богові. Вона дозволяє подякувати Всевишньому за всю надану допомогу.

Молитви після Святого Причастя

Кожен християнин знає, коли проводиться дане Таїнство — воно проводиться в кінці Божественної Літургії щодня. Але перед проходженням даного Таїнства потрібно обов’язково сповідатися. Після завершення ритуалу для всіх батюшка починає читати українською подячну молитву після Причастя.

Не рідко буває таке, що після закінчення служби віруючий, повернувшись додому сам бере в руки молитвослов і починають будинку перед образом Богоматері або Всевишнього читати прохання. Дуже важливо в такі хвилини знаходиться в повному спокої. Прохання після ритуалу включає в себе відразу кілька молитов: Святого Василя Великого, молитва Симеона, короткий четверте прохання, Богоматері. Яке б містило проханням є саме подяки.

В якій черговості потрібно читати

Дуже важливо щоб всі п’ять молитов були прочитані на правильній черговості. Це дозволить:

І так, першим читається прохання до Всевишнього. Воно дозволить повністю зцілиться і забезпечить надійний захист від ворогів. Текст молитви українською мовою:

Дякую Тобі, Господи Боже мій, що Ти не відкинув мене, грішника, але удостоїв мене долучитися Святинь Твоїх. Дякую Тобі, що мене, недостойного, причаститися пречистих Твоїх і небесних Дарів сподобив.

Але, Владика чоловіколюбець, заради нас помер, і воскреслий, і дарував нам ці страшні і життєдайні Твої Таїнства у благодіяння й освячення душ і тіл наших, зроби, щоб вони були і мені на зцілення душі і тіла, у відображення будь-якого ворога, на просвічення очей серця мого, в світ душевних моїх сил, в віру тверду, в любов нелицемірну, на виконання мудрістю, в дотримання заповідей Твоїх, в множення божественною Твоєю благодаттю і Твого Царства придбання.

Щоб, зберігається ними в освяченні Твоєму, я завжди пам’ятав милосердя й жив уже не для себе, але для Тебе, нашого Владики і Благодійника. І таким чином, пішовши з тутешнього життя в надії на життя вічне, досягнув я місця вічного спокою, де невпинний глас святкують і безмежну насолоду поглядають на невимовну красу лиця Твого.

Бо Ти — справжня мета прагнення і невимовна радість люблячих Тебе, Христе Боже наш, і Тебе оспівує все творіння повіки. Амінь.

Друга молитва читається святому Василю. Вона написана спеціально, як подяка Господу. Її текст наділений змістом того, що до проведення причастя потрібно підходити з чистими помислами. Вона була написана самим Василем з метою оспівування Всевишньому за те, що дарував йому всі блага:

Владика Христе Боже, Царю віків і Творець всього світу! Дякую Тобі за всі блага, які Ти дав мені, і за причастя пречистих і життєдайних Твоїх Таїн. Молю ж Тебе, Благий і Людинолюбний, збережи мене під покровом Твоїм і в тіні крил Твоїх і даруй мені з чистою совістю до останнього мого подиху достойно причащатися святинь Твоїх прощення гріхів і на життя вічне. Бо Ти — Хліб Життя, Джерело освячення, Податель благ, і Тобі славу віддаємо з Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Потім читається молитва Симеону Метафрастом. Даний святий порівнював Всевишнього з очисним вогнем. Тому в тексті він просить вберегти віруючого від гріха і просить захисту від усього нечистого:

Що дав в їжу мені плоть Твою добровільно, Ти — вогонь, той, хто палить недостойних! Чи не спали ж мене, Творець мій, пройди краще в частині тіла мого, в усі суглоби, у нутрощі, в серце, і спали терня всіх моїх гріхів. Душу очисти, освяти думки, коліна утверди з кістками разом, просвіти п’ять головних почуттів, всього мене Прикуй страхом перед Тобою.

Завжди захищай, охороняй і бережи мене від будь-якого шкідливого для душі справи і слова. Очищай, омивається і збудуєш мене, прикрашай, він напучував і просвіщай мене. Яви мене Твоєї обителлю, єдиного Духа, і вже не оселею гріха, щоб бігли від мене по прийнятті до Причастя кожного лиходій, всяка пристрасть як від дому Твого, як від вогню. Заступниками за себе Тобі уявляю всіх святих, Начальників воинств безтілесних, Предтечу Твого, мудрих Апостолів, А окрім них — Твою непорочну, чисту Матір.

Прийми їх молитви, милосердний Христе мій, і сином світла і зробиш твого служителя. Бо Ти, єдиний Благий, освячення, і сяйво душ наших, і Тобі, як личить Богу і Владиці, всі ми славимо у всякий день.

Передостаннє прохання має досить глибокий зміст. У ній просять обдарування вічного життя і милості під час проведення Страшного Суду:

Тіло Твоє Святе, Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай буде мені на життя вічне, і Кров Твоя дорогоцінна — в прощення гріхів. А тепер щоб було мені це подяка на радість, здоров’я і радість. В страшне ж і друге пришестя Твоє сподоби мене, грішника, стати праворуч від слави Твоєї, за клопотаннями всечістой Твоєї Матері і всіх Твоїх святих. Амінь.

Цикл прохань завершується зверненням до Діви Марії. У ньому воно є найголовнішою ознакою праведності. Так як саме Богоматір виконує роль головної заступниці перед Всевишнім.

Пресвята Владичиця Богородиця, світло затьмареної моєї душі, надія, покрив, притулок, розраду, радість моя! Дякую Тобі, що Ти сподобила мене, недостойного, стати причасником пречистого Тіла і дорогоцінної Крові Сина Твого.

Але, що породила істинне Світло, просвіти духовні очі серця мого. Джерело безсмертя породила, оживи мене, знищену гріхом. Милостивого Бога любляча добросердя Мати, помилуй мене і дай мені розчулення й знищення в серці моєму, і смирення в думках моїх, і покликання до помислів добрим, коли полонений буває розум мій.

І сподоби мене до останнього мого подиху не в осуд приймати святиню пречистих Таїнств на зцілення душі і тіла. І подай мені сльози покаяння і подяки, щоб мені співати й хвалити Тебе в усі дні життя мого, бо Ти благословенна і прославлена ​​навіки. Амінь. Твоего служителя.

Бо Ти, єдиний Благий, освячення, а також сяйво душ наших, і Тобі, як личить Богу і Владиці, всі ми славимо кожен день.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: