Персик — користь і шкода

Персик - користь і шкода

Персик — плодове дерево родини розоцвітих. Його вирощують на Кавказі, в Молдові, на півдні Криму і в Казахстані.

Корисні властивості персиків полягають в тому, що люди, які їх їдять, не страждають серцево-судинними захворюваннями, недоумством, забудькуватістю, тому що в плодах міститься багато калію і фосфору. Елементи покращують роботу не тільки головного мозку, але і зміцнюють стінки судин.

Якщо у вас порушений обмін речовин або анемія, персики повинні бути присутніми в раціоні. У них багато заліза — головного елемента крові.

Щоденне вживання персиків допомагає зняти напругу. Відзначено користь плодів для вагітних жінок, дітей і підлітків, а також для людей зі зниженою кислотністю в шлунку.

Корисні властивості персиків

З м’якоті роблять оздоровчі маски для обличчя. Через великий вміст корисних мікроелементів шкіра відновлюється і стає пружною і ніжною.

Плоди стиглого персика містять корисні речовини: вітаміни групи B, вітамін С, калій, магній, залізо, фосфор, мідь, пектин і багато каротину. З кісточок персика роблять масла з мигдальним запахом. Таким чином, користь від персика проявляється в косметології.

Плоди мають проносний ефект при поїданні їх у великій кількості. Але є їх потрібно в міру, не більше 5-8 штук в день.

Якщо ви часто хворієте застудою або інфекційними захворюваннями, страждаєте авітамінозом — їжте більше персиків.

Спробуйте хоча б тиждень раз в день з’їдати по 1-3 персика, і ви станете менше втомлюватися, життя насититься яскравими фарбами. Ефекту можна досягти, вживаючи фрукти щодня.

Толк від корисних властивостей персиків буде, наприклад, тоді, коли ви після гарного застілля, на наступний день з’їсте пару плодів «похмелитися» дерева. Вживання смачних плодів необхідно при лікуванні перших стадій цирозу печінки.

Шкода персиків

Фрукти не завжди можуть бути корисні. Наприклад, вони шкідливі діабетикам і людям з легковозбудимой психікою, тому що в плодах міститься багато цукру і вони є тонізуючим засобом. Здається, що для людей, які дотримуються дієти, персики не підійдуть, але це не так. У них багато не тільки цукру, але і клітковини, яка доповнює раціон худне людини.

Обмежте вживання персиків, щоб не порушувати роботу травлення з судинною системою. Їжте плоди в першій половині дня і тоді травна система не буде навантажена.

Слід виключити персики з раціону алергіків. Плоди можуть приносити шкоду через вуглеводів в складі і можливості алергічних реакцій на шкірку. Кісточки фрукта теж токсичні.

Протипоказання для інших груп людей не виявлено. Шкода персиків при вагітності не відзначений, особливо якщо майбутня мама відрізняється міцним здоров’ям і відсутністю алергії.

Їжте більше персиків — вони дуже корисні!

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: