Абрикос — користь, правила зберігання і протипоказання

Абрикос - користь, правила зберігання і протипоказання

Зміст:

Абрикоси — це красиві помаранчеві плоди, які сповнені бета-каротину і клітковини. У сушеному і консервованому вигляді вони доступні незалежно від сезону. Із сусідніх країн свіжі абрикоси з’являються на прилавках магазинів в період з квітня по жовтень. Основні імпортери абрикосів в Росію в цей період:

У зимовий період імпорт йде з країн південної півкулі: Нова Зеландія, ПАР, Чилі.

Золотисті або помаранчеві плоди з оксамитової шкіркою. Чи не занадто соковиті, але солодкі з кислинкою, яка нагадує персик і сливу. На запах визначаються хвилюючим легким ароматом, схожим на мускус.

Корисні властивості абрикоса

Плоди містять багато рослинних антиоксидантів. Деякі представлені у вигляді добре відомих вітамінів. Фрукти вважаються смачною їжею, що містить корисні властивості при невеликій калорійності.

Захист від вільних радикалів

Плоди абрикосового дерева містять ряд потужних антиоксидантів. Велика кількість вітамінів А і С дозволяє вважати фрукт корисним в боротьбі з вільними радикалами.

Для задоволення добової потреби у вітаміні А досить з’їсти 6-7 плодів.

Поліфенольні сполуки у вигляді флавоноїдів забезпечують абрикосу можливість впливати на скорочення ризику серцево-судинних захворювань.

Захист зору

Дослідники вважають, що ксантофилл і каротиноїди, які містяться в плодах, можуть допомогти захистити зір в процесі старіння організму. Для відчутної користі їх слід вживати регулярно протягом усього доступного сезону. Наприклад, якщо ви любите вранці фруктові коктейлі, додайте в них пару плодів абрикоса.

Протизапальні властивості

Катехіни — речовини з сильними протизапальними властивостями. Їх зміст в абрикосах велике, щоб надавати протизапальну дію на стінки судин і артерій. Катехіни уповільнюють активність ферменту ЦОГ-2 (циклооксигенази-2), не даючи розвиватися процесу запалення. Крім абрикосів, велика кількість катехінів міститься в зеленому чаї.

Зниження холестерину

М’якоть абрикоса — джерело корисних харчових волокон. Вони важливі для підтримки здоров’я травлення. 50% харчових волокон в абрикосі мають можливість розчиняться в організмі. Розчинні харчові волокна підтримують співвідношення поганого і хорошого холестерину.

Як вибирати і зберігати абрикоси

Вживайте тільки повністю дозрілі плоди. Злегка м’який на дотик, яскраво-пахне, насиченого оранжевого кольору абрикос, — те, що потрібно. Уникайте блідо-жовтих фруктів, особливо з зеленими плямами. Кількість корисних речовин в них нижче.

Зрілі плоди зберігайте в холодильнику не більше 3 днів. Якщо ви купили трохи нестиглі абрикоси, то покладіть їх в паперовий пакет. Через деякий час вони дозріють при кімнатній температурі.

Заморожування абрикосів слід робити, попередньо розрізавши на часточки. В процесі заморозки, щоб продукт не знебарвився, покладіть його в розчин аскорбінової кислоти. Заморожені плоди зберігаються не більше 3 місяців.

Як вживати абрикоси

Шкода і протипоказання абрикосів

З абрикосів роблять курагу. В процесі виготовлення сушених абрикосів на промисловому рівні в них додають діоксид сірки і сульфіти. Ці речовини дозволяють продовжити термін зберігання і товарний вигляд продукції.

За даними медиків, сульфіти можуть викликати побічні дії приблизно в 1% випадків у здорових людей. У того, хто схильний до астми, ризик прояву побічних реакцій 5%.

Щоб трохи убезпечитися від негативних наслідків добавок, вибирайте курагу коричневого кольору. У ній менше сульфітів і інших сірчистих сполук.

Харчова цінність

1 абрикос (30 грамів) містить 15 кКал. Білків — 0,3 гр, жирів — менше 0,1 гр, вуглеводів — 3 гр. Харчові волокна — 7 грамів. Плід складається на 85% з води.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: