Нектарин — корисні властивості, шкода і застосування
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Користь нектарина
- Де застосовують нектарин
- Шкода нектаринів
Фрукт отримав назву через високий вміст цукру, тобто нектару. Родина нектарина — Китай, і, перш ніж потрапити в країни Європи, він подорожував по Греції і Персії.
Зараз він вирощується в Криму, Молдавії, на Україні, в Молдавії, Італії, Греції та Тунісі. його витривалість і морозостійкість дозволяє садівникам Центральної Росії і Північного Кавказу збирати багатий урожай. Це підвид вже знайомого нам звичайного персика, але не виведений штучно, а що з’явився випадково в природних умовах.
Зовні, за смаком і хімічним складом він схожий з персиком.
Користь нектарина
Корисні властивості нектарина застосовні для дитячого харчування, так як забезпечують силами і енергією. Використовують нектарин в дієтичному харчуванні, так як у нього низька калорійність. Як і персик, він консервується, заморожується і засушувати. Найбільш повно корисні властивості нектарина реалізуються при вживанні в свіжому вигляді.
В користь легко переконатися, дізнавшись хімічний склад. У ньому міститься багато вітамінів, мінералів і поживних речовин, таких як кремній, натрій, магній, залізо, фосфор, калій, сірка, органічні кислоти, наприклад, аскорбінова і пектин. У ньому є вітаміни А, С, E, D.
У ньому міститься багато клітковини, що дозволяє рекомендувати його для тих, хто бажає врегулювати роботу кишечника.
Цей фрукт допоможе вивести зайву рідину з організму і очистити кров, знижуючи ризик виникнення гіпертонії і атеросклерозу. Антиоксиданти надають омолоджуючий ефект.
Корисні властивості нектарина застосовні в лікуванні анемії, аритмії, захворювань шлунково-кишкового тракту, пов’язаних з порушенням травлення або підвищенням кислотності шлунка.
Де застосовують нектарин
Завдяки смаку, калорійності і користь нектарина, він використовується в виготовленні джемів, желе і фруктових салатів. У вигляді начинки його додають в торти, пироги, булочки, морозиво, йогурти, запіканки, в тому числі і сирні.
З нектарином виходить багато смачних страв з сиру, м’яса і птиці. Таке поєднання вважається вдалим: краще засвоюються фруктові кислоти, що містяться в нектарина.
Цей фрукт поєднується і взаємодіє з жирною їжею, причому як до, так і після її вживання, допомагаючи травним залозам її перетравлювати і засвоювати.
Корисні властивості нектарина використовуються в косметичній і фармацевтичній промисловості: з ядер отримують масло, а фрукт використовується для приготування натуральних масок для шкіри обличчя, рук і тіла.
Шкода нектаринів
Фрукт слід виключити з ужитку, якщо ви страждаєте на цукровий діабет або ожиріння. Людям із зайвою вагою не можна вживати навіть сік нектаринів.
В кісточках міститься синильна кислота, визнана сильною отрутою. Ще шкоду проявляється на людях, схильних до алергії. Це може бути спровоковано містяться в шкірці білками. Нектарин є корисним і смачним фруктом, але, якщо ви не знаєте, чи є у вас алергія або схильність до цукрового діабету — не варто ризикувати.
Близький родич персика має безліч корисних властивостей. Немає нічого кращого, коли користь поєднується з відмінним смаком. Нектарини — кращий приклад!