Нектарин — корисні властивості, шкода і застосування

Нектарин - корисні властивості, шкода і застосування

Зміст:

Фрукт отримав назву через високий вміст цукру, тобто нектару. Родина нектарина — Китай, і, перш ніж потрапити в країни Європи, він подорожував по Греції і Персії.

Зараз він вирощується в Криму, Молдавії, на Україні, в Молдавії, Італії, Греції та Тунісі. його витривалість і морозостійкість дозволяє садівникам Центральної Росії і Північного Кавказу збирати багатий урожай. Це підвид вже знайомого нам звичайного персика, але не виведений штучно, а що з’явився випадково в природних умовах.

Зовні, за смаком і хімічним складом він схожий з персиком.

Користь нектарина

Корисні властивості нектарина застосовні для дитячого харчування, так як забезпечують силами і енергією. Використовують нектарин в дієтичному харчуванні, так як у нього низька калорійність. Як і персик, він консервується, заморожується і засушувати. Найбільш повно корисні властивості нектарина реалізуються при вживанні в свіжому вигляді.В користь легко переконатися, дізнавшись хімічний склад. У ньому міститься багато вітамінів, мінералів і поживних речовин, таких як кремній, натрій, магній, залізо, фосфор, калій, сірка, органічні кислоти, наприклад, аскорбінова і пектин. У ньому є вітаміни А, С, E, D.

У ньому міститься багато клітковини, що дозволяє рекомендувати його для тих, хто бажає врегулювати роботу кишечника.

Цей фрукт допоможе вивести зайву рідину з організму і очистити кров, знижуючи ризик виникнення гіпертонії і атеросклерозу. Антиоксиданти надають омолоджуючий ефект.

Корисні властивості нектарина застосовні в лікуванні анемії, аритмії, захворювань шлунково-кишкового тракту, пов’язаних з порушенням травлення або підвищенням кислотності шлунка.

Де застосовують нектарин

Завдяки смаку, калорійності і користь нектарина, він використовується в виготовленні джемів, желе і фруктових салатів. У вигляді начинки його додають в торти, пироги, булочки, морозиво, йогурти, запіканки, в тому числі і сирні.

З нектарином виходить багато смачних страв з сиру, м’яса і птиці. Таке поєднання вважається вдалим: краще засвоюються фруктові кислоти, що містяться в нектарина.

Цей фрукт поєднується і взаємодіє з жирною їжею, причому як до, так і після її вживання, допомагаючи травним залозам її перетравлювати і засвоювати.

Корисні властивості нектарина використовуються в косметичній і фармацевтичній промисловості: з ядер отримують масло, а фрукт використовується для приготування натуральних масок для шкіри обличчя, рук і тіла.

Шкода нектаринів

Фрукт слід виключити з ужитку, якщо ви страждаєте на цукровий діабет або ожиріння. Людям із зайвою вагою не можна вживати навіть сік нектаринів.

В кісточках міститься синильна кислота, визнана сильною отрутою. Ще шкоду проявляється на людях, схильних до алергії. Це може бути спровоковано містяться в шкірці білками. Нектарин є корисним і смачним фруктом, але, якщо ви не знаєте, чи є у вас алергія або схильність до цукрового діабету — не варто ризикувати.

Близький родич персика має безліч корисних властивостей. Немає нічого кращого, коли користь поєднується з відмінним смаком. Нектарини — кращий приклад!


Автор: Валентина Мальгіна.

Зараз ви знаходитесь тут:


Схожі записи:

Апельсин — користь, шкода і склад

Зміст: Про червоних апельсинах Склад апельсина Користь апельсина Як вибрати апельсин Шкода апельсинів Батьківщиною апельсина вважається Древній Китай. У перекладі з нідерландської мови назва означає «китайське яблуко». Ще в 19…

Авокадо — користь, шкода і секрети вибору

Зміст: Склад авокадо Корисні властивості авокадо Загальні Для жінок Для чоловіків При вагітності Для дітей Шкода і протипоказання авокадо Як правильно вибрати авокадо Як правильно вживати авокадо Норма вживання в…

Груша — користь, шкода, склад і правила вибору

Зміст: Склад груші Користь груші Груша при вагітності Шкода і протипоказання груш Груші при схудненні Правила вибору Плоди грушевого дерева ще до появи Римської імперії залучали людей п’янким солодким ароматом…