Груша — користь, шкода, склад і правила вибору

Груша - користь, шкода, склад і правила вибору

Зміст:

Плоди грушевого дерева ще до появи Римської імперії залучали людей п’янким солодким ароматом і медово-солодким смаком. Приємний смак і запах — не єдині переваги груші. Плід привабливий поживну цінність.

Склад груші

Хімічний склад вивчили академіки Скурихин І. М. і Тутельян В. А., а отримані результати занесли в довідник «Таблиці хімічного складу і калорійності російських продуктів харчування».

Плід багатий Вітамінами:

М’якоть містить Мінерали:

100 грамів містять:

За вмістом цукру груша трохи відрізняється від яблук: в яблуках близько 10,39 гр. цукру, а в груші 9,8 гр. Але на смак груша солодше яблук, так як в ній менше кислот.

Цукор в груші складається з фруктози — 5,2 гр, менша частка припадає на сахарозу — 2 гр, і глюкозу — 1,8 гр. Калорійність залежить від сорту: від 47 до 54 ккал.

Користь груші

У плодах міститься арбутин — природний антибіотик, який згубний для бактерій. У природі арбутин — рідкісне речовина: ще він зустрічається в мучниці і чорниці. Арбутин вбиває шкідливі мікроорганізми в кишечнику.

Лікує хвороби сечостатевої системи

Позбутися від циститу, уретриту і інших захворювань сечостатевої системи нелегко. Хвороби переходять в категорію хронічних із загостреннями і рецидивами. Груша містить арбутин — природний антисептик. Арбутин не дає бактеріям розмножуватися в сечостатевих органах і вбиває мікроорганізми. Люди, які не з чуток знають, що таке біль при сечовипусканні, впораються з недугою за допомогою груші.

Очищає підшлункову залозу

Фрукт містить речовини, які абсорбують омертвілі клітини слизових покривів органів травлення: шлунка, підшлункової залози, печінки і вивідних проток.

Коли м’якоть очищає внутрішні органи і протоки від непотрібних клітин, налагоджується травлення. Ферменти з підшлункової залози вільно по «канальцям» надходять в шлунок, жовч тече легше і печінка не перевантажується відходами. Завдяки очисним лікувальними властивостями груші, її використовують як засіб для чищення підшлункової залози і профілактики панкреатиту.

Дозволена при цукровому діабеті

Через високий вміст цукру грушу вважають ворогом стрункості і забороненим продуктом для діабетиків. Але це помилка. Це продукт з низьким глікемічним індексом: 33 одиниці. У яблука і граната — 35, ківі — 40, винограду — 45, і банана — 60. Цукор у груші представлений фруктозою, яка в два рази солодша за глюкозу, повільніше всмоктується і не викликає стрибків цукру в крові. Для засвоєння фруктози потрібно мінімум інсуліну.

Для діабетиків користь подвійна: фрукт стане десертом і заповнить запас мінералів і вітамінів.

Знімає запалення

У грушах міститься кверцетин, який привертає увагу вчених. У 2008 році в журналі «Журнал доклінічних досліджень» опублікували дані експериментів, з яких стало відомо, що речовина знімає запалення. Хворі артритом приймали крерцетін і відчули полегшення. Через це флавоноїду помічена користь груші для чоловіків: кверцетин знімає запалення передміхурової залози.

Запобігає алергію

Плід не викликає алергічних реакцій і є природними ліками від алергії, завдяки кверцетину. Непереносимість продуктів і речовин, свербіж, висип, чхання і кашель виникають через гісматіна. У алергіків гісматін при контакті з подразником вивільняється в великих кількостях і дратує клітини. Кверцетин пригнічує викид гістаміну і запобігає алергію.

Підвищує імунітет

Деякі сорти зберігаються з осені до пізньої весни, і весь цей час зберігають корисні властивості. На зиму можна заготовити сушені фрукти. Користь сухофрукти не поступається користь свіжих плодів. Взимку і ранньою весною груша — порятунок від авітамінозу і простуд. Природа «закодувала» в плоди комплекс імуностимулюючих речовин: вітамін С, кверцетин і ефірні масла.

Противірусні властивості кверцетину доведені Джимом Девісом — главою наукової групи з Університету Південної Кароліни. Неодноразові експерименти, проведені вченим над мишами, підтвердили, що кверцетин знижує ризик захворювання на грип та застуду.

Зміцнює кісткову тканину

Здатність зміцнювати кістки груші зобов’язані бору. Про його ролі у формуванні кісткової тканини замовчується, і заслуги приписують кальцію і фосфору. Але без бору кальцій, фосфор і магній не засвоїли б організмом. У грушах міститься 130 мкг бору, а це в рази більше, ніж у яблук — 0,2 мкг. Якщо в організмі не вистачає бору, то сповільнюється зростання кісткової тканини і скелет стає крихким.

Бор бере участь в регулюванні гормонів, що відповідають за здоров’я кісток, тому корисні груші для жінок в період менопаузи, коли зростає ризик розвитку остеопорозу. Фрукти корисні для дітей в період активного росту, так як бор перетворює вітамін D і допомагає йому засвоюватися.

Захищає клітини від вільних радикалів

Вільні радикали руйнують клітини. В результаті клітини деструктуріруются і виникають передумови для ракової пухлини. Вільні радикали неминуче утворюються в організмі людини і єдиний спосіб захиститися — нейтралізувати їх антиоксидантами. Але в умовах підвищеної атаки радикалами, антиоксиданти окислюються і завдають організму шкоди.

У груші міститься глутатіон, який захищає антиоксиданти і сам є антиоксидантом. Поступово в організм, глутатіон притягує шкідливі речовини, солі важких металів і виводить з організму. Груші корисні як профілактичний засіб проти раку, так і в якості природного ліки для зменшення пухлини.

Проводить прибирання в кишечнику

За допомогою груші можна виконати «генеральне прибирання» в кишечнику. Грубі харчові волокна приберуть сміття і дубильні речовини, залікують мікротріщини стінок кишечника. Арбутин вбиває шкідливі палички і мікроби, а кислоти і ефіри пригнічують процеси бродіння і гниття. З усіх видів рекордну кількість харчових волокон містить терпка дика груша. Корисно їсти «дички» в свіжому вигляді, варити компоти та варення.

Груша при вагітності

Кверцетин підвищить імунітет жінки, а бор утримає кальцій. Вітамін В9, який міститься в груші, запобіжить аномалії розвитку плода. Грубі волокна очистять кишечник.

Шкода і протипоказання груш

Через грубої клітковини фрукт відноситься до важко засвоюваним продуктам. На перетравлення організм витрачає багато енергії, тому при вживанні плода потрібно допомогти організму.

Не слід поєднувати грушу з іншими важкими продуктами, наприклад, з м’ясом.

Не варто пити після фрукта, так як можливі запори, здуття і відчуття переповненості шлунка. З цієї причини будь-який сорт, включаючи дику грушу, шкідливо їсти натщесерце: жорсткі волокна дратують слизову оболонку кишечника.

У деяких видах фруктів є тверді частинки — склереїди, які відчуваються при пережовуванні. Склереїди складаються з вапна, кремнезему і особливого воску — кутіма. Речовини є відмерлими тканинами фрукта і навантажують травну систему. Тому є небезпека груш з «зернистої» структурою для хворих панкреатитом, гастритом, при захворюваннях кишечника на стадіях загострення.

Протипоказання:

В’ялена груша шкідлива в більших кількостях, так як відрізняється високою калорійністю: 249 ккал на 100 гр.

Груші при схудненні

Існує хибна думка, що фрукти шкідливі при схудненні, адже вони солодше яблук. Критиці піддаються жовті плоди, які мають нудотну солодкість. Але навіть такі сорти в помірних кількостях безпечні для фігури, так як цукор в м’якоті представлений фруктозою. На відміну від глюкози, фруктоза не викликає швидкого насичення, а переходить в енергію порціями.

Правила вибору

Вибрати фрукт правильно на прилавку в магазині легко, якщо знати кілька простих правил. Візитна картка — це її аромат: він повинен бути солодким і відчутним. Погані груші не пахнуть.

Купуйте груші недозрілими. Перестиглі фрукти мають темні плями, зернисту структуру і пухку м’якоть. У світі налічується близько 5 000 сортів, але на прилавках продаються 4 види:

Батьківщиною фрукта вважається Центральна Європа і Західна Азія. Ще на фресках Помпеї були знайдені їхні зображення. А у відомому «Домострої» згадується факт обробітку фруктів на Русі. Зараз їх вирощують в Молдавії, на Україні і в Закавказзі.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: