Апельсин — користь, шкода і склад

Апельсин - користь, шкода і склад

Зміст:

Батьківщиною апельсина вважається Древній Китай. У перекладі з нідерландської мови назва означає «китайське яблуко». Ще в 19 столітті увійшло в моду вирощувати його в особливих приміщеннях — оранжереях, які названі по імені цього дерева.

В даний час виведено близько 300 сортів апельсинів. Їх прийнято розділяти на 4 групи:

Покупець може зустріти червоні сицилійські апельсини — це ті самі апельсини-корольки з оранжевою м’якоттю.

Про червоних апельсинах

У червоних апельсинів антоциан дає яскраве забарвлення, як і природний барвник каротин, що забезпечує помаранчевий колір. Сицилійські корольки на смак кислі звичайних, а корисні властивості апельсина такого сорту перевершують побратимів.

У червоних плодах міститься більше вітаміну С, і одного фрукта в день достатньо для поповнення добової норми. А назва, дана через місцевості, закріпилася через те, що червоний апельсин вимогливий до умов зростання.Склад апельсина

Користь апельсина має економічне значення. Вирощування цитрусового є промислом у багатьох країнах: США, Іспанія, Бразилія, Індія і Мексика. Кількість врожаю щорічно зростає.

Високий вміст вітамінів і поживних речовин доводить корисні властивості апельсина. У ньому є вітаміни А, В, С, Р, калій, кальцій, магній і залізо, а також органічні кислоти, пектинові речовини, антіоксіданди, флавоноїди і фітонциди.

Користь апельсина криється в ефірному маслі, що міститься в цедрі. Його використовують в косметичних цілях і в кондитерському виробництві.

Користь апельсина

Корисні властивості апельсина нададуть негайна дія, якщо потрібно надати людині сил або поліпшити апетит, зміцнити організм і підвищити вміст вітамінів в організмі. Пам’ятати про корисність фруктів варто і людям, страждаючим захворюваннями серця, судин і печінки. Фрукт здатний активізувати функції кишечника.

Користь апельсина дає можливість знизити холестерин, зняти кровоточивість ясен, допомогти при простудних захворюваннях, надати швидке жарознижувальну дію.

Невисока калорійність дозволяє рекомендувати його тому, хто хоче знизити вагу.

Апельсини при помірному вживанні допоможуть налагодити роботу травної та нервової систем, втамувати спрагу і зняти втому.

Користь апельсина з низькою калорійністю зберігається в соку, цедру, варення або джем. З апельсинів готують смачні лікери і настоянки.

Як вибрати апельсин

Зовнішній вигляд може мало розповісти про вміст. Можна взяти в руку апельсин і відчути його вагу. Чим фрукт важче, тим більше в ньому соку і свіжості.

Шкода апельсинів

Вживати фрукти не варто людям з підвищеною кислотністю шлунка, виразкову хворобу і гастритами.

Вони виключаються з раціону людей, які:

Шкода апельсина може проявлятися при надмірному вживанні. Це загрожує ожирінням або розвитком цукрового діабету. Приділяйте увагу емалі зубів, яка піддається впливу несприятливих наслідків апельсинів: обполосніть рот після закінчення трапези.


Автор: Валентина Мальгіна.

Зараз ви знаходитесь тут:


Схожі записи:

Авокадо — користь, шкода і секрети вибору

Зміст: Склад авокадо Корисні властивості авокадо Загальні Для жінок Для чоловіків При вагітності Для дітей Шкода і протипоказання авокадо Як правильно вибрати авокадо Як правильно вживати авокадо Норма вживання в…

Груша — користь, шкода, склад і правила вибору

Зміст: Склад груші Користь груші Груша при вагітності Шкода і протипоказання груш Груші при схудненні Правила вибору Плоди грушевого дерева ще до появи Римської імперії залучали людей п’янким солодким ароматом…

Яблука — користь, шкода і лікувальні властивості

Зміст: Склад яблук Користь свіжих яблук Загальна При вагітності Користь мочених яблук Користь сушених яблук Користь печених яблук Лікувальні властивості При подагрі і атеросклерозі При гастритах і виразках При застуді…