Банани — користь, шкода і протипоказання

Банани - користь, шкода і протипоказання

Банан — плід великого трав’янистої рослини. Висота рослини від трьох до десяти метрів. Банан приносить плоди один раз в житті, після стовбур відмирає, і відбувається ріст нових пагонів від кореневища. Батьківщиною банана є Південно-Східна Азія. Саме з Азії банан потрапив в Центральну і Південну Америку, а також в Африку в стародавні часи.

Банани прийнято вживати в переробленому і в сирому вигляді. З м’якоті готують джем, сурогат кави і виробляють борошно.

Чи можна їсти на дієті

Склад бананів оцінить той, хто стежить за фігурою. У ньому містяться ферменти, які допомагають засвоєнню вуглеводів, а також яблучна кислота, цукор і крохмаль. У м’якоті є речовини, які покращують травлення — пектинові речовини і клітковина.

Користь бананів

У складі містяться солі калію, що сприяють виведенню рідини з організму, що важливо при набряках.

У бананах багато калію, який допомагає серцю правильно працювати. Причиною появи серцевих недуг, зокрема аритмії, є недолік цього мікроелемента.

Банани корисні людям, які мають шлунково-кишкові захворювання і хвороби печінки. При вживанні злегка недостиглі бананів знижується ризик захворювання раком кишечника. Люди, які вживають щодня в їжу банани, оптимістичні і сконцентровані.

Часте вживання бананів очищає організм і знижує стомлюваність. Тим, хто прагне збільшити м’язову масу, необхідно оцінити вживати фрукти їжу в складі страв або в сирому вигляді кожен день. Стиглі банани забезпечують нормалізацію лактації у годуючих жінок і підсилюють статевий потяг.

Банан є чудовим джерелом енергії, тому перед і під час змагань спортсмени вживають його в їжу.

Фрукт є природним снодійним. Рецепт снодійного простий: подрібніть банан в блендері, додайте трохи кориці і 50 м коньяку. Перед сном з’їжте трохи апетитною суміші, якщо вам важко заснути.

Шкода і протипоказання бананів

Вживання фруктів в сильно незрілому вигляді приносить шкоди організму людини. Вміст крохмалю в незрілому банані велике, а це викликає гази. Ще не можна вживати багато бананів людям, що страждають на цукровий діабет.

Фрукти не рекомендується давати в їжу дітям до трьох років, так як у дитини може з’явитися алергія.

Можлива шкода може проявитися для людей з підвищеною масою тіла через калорійності, але це не означає, що банан повинен бути виключений з раціону. Його вживання обмежити або узгодити з лікарем-ендокринологом.

Вживання фрукта може принести шкоду хворим з ішемічною хворобою серця і тим, у кого підвищена згортання крові.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: