Переїзд на нову квартиру — прикмети і рекомендації
Автор: Валентина Мальгіна
Додаткова допомога для тих, хто планує переїзд на нову квартиру — прикмети і диктуються ними правила. В даний час до них мало хто прислухається, але якщо цього не робити, можна накликати на себе неприємності. Тому розберемося в традиціях, пов’язаних з переїздом.
Зміст:
- Переїзд на нову квартиру — прикмети наших предків
- Прикмети при переїзді в новий будинок — феншуй
- Прикмети про новосілля
- Що дарувати на новосілля — прикмети
Переїзд на нову квартиру — прикмети наших предків
Переїжджаючи в нове місце, наші предки обов’язково запрошували будинкового в новий будинок.Якщо не забрати з собою будинкового, він буде страждати, вити ночами і заважати новим мешканцям. Ви ж не хочете страждань суті, яке вам допомагало весь час?
Коли на старому місці проживання залишається частина родини, будинкового не забирають. Якщо в новому для вас будинку хтось жив до цього, домовик там, швидше за все, вже є, і з ним слід подружитися. Якщо ж будинок новий і побудований недавно, доброго домашнього духу треба покликати.
Старий віник зазвичай забирався на нове житло. Цьому дві причини. Перша — під віниками живуть будинкові. Друга причина полягає в тому, що на старий віник можна навести сильну порчу.
Їдучи зі старого місця проживання, залишали кілька монет, щоб нові мешканці жили в достатку. Відповідно, достаток чекав і новоселів, адже чого побажаєш іншому, отримаєш сам. Перед приїздом на місце нову квартиру також кидають монети на підлогу для заможного життя.
Хтось із родичів, не зайнятих перевезенням речей, замішував на старому місці тісто. З нього потім пекли хліб уже в новому будинку.
У минулому вважалося, що той, хто першим зайде до хати, помре. Нове житло бере собі жертву за добробут нових мешканців і довгий термін служби ім. Тому було прийнято, щоб заходили першими старші члени родини. Пізніше стали запускати першим в будинок кота. Саме кота, а не кішку. Бажано, щоб він був чорним. Коту шкоди від цього не буде, і проживе він стільки, скільки йому відпущено. Вважалося, що окот для нечисті свій — не образять.
Спостерігайте, куди ляже кіт, які місця він вибере для сну і відпочинку. Зазвичай туди ставили ліжка або колиска для дитини. Коти завжди вибирають сприятливі місця в будинку і намагаються триматися подалі від несприятливих. Зараз не всі тримають котів, тому першою в нові будинки часто «заходять» статуетки, що зображують чорних котів. Надалі вони стоять біля дверей і охороняють будинок від нечистої сили.
Після того, як кіт освоїться на новому місці, робили генеральне прибирання всього приміщення. У воду при цьому часто додавали сіль для очищення.
У селах до цих пір перед переїздом на нове житло запускають в нього на ніч півня. Вранці своїм кукурікання півень виганяє всю нечисту силу, яка могла оселитися в приміщенні. А після цього з птиці готують холодець і подають на новосілля гостям. Також півень вважається символом багатства і родючості, що він і приносить за час перебування в будинку.
Кути нового житла змащували медом, щоб жилося солодко.
За старих часів було прийнято обкурювати нове житло полином, ялівцем або іншими травами з очисними і Бесогон властивості. Очищали приміщення також свічками і спеціальними молитвами. Можна читати і «Отче наш», це універсальна молитва, що підходить до будь-якої ситуації.
Прикмети при переїзді в новий будинок — феншуй
Фахівці фен-шуй вважають, що слід правильно вибрати дату переїзду на нове житло. Для того, щоб полегшити це завдання, можна скористатися календарем феншуй. Переїжджати найкраще за один день, відразу перевезти всі речі і більше не мати необхідності повертатися на старе місце. Не починайте переїжджати ввечері. Ідеально, коли ці клопоти починаються з ранку і закінчуються до вечора.
Вчення феншуй не радить мешканцям самостійно виносити речі з старого будинку. Можна попросити родичів зайнятися цим або найняти вантажників. Якщо родичі запитають, чому вони повинні займатися зборами, поки ви ледарює — так і відповідайте: феншуй велить.
А ось заносити в нову квартиру нажите добро повинні саме ті, хто збирається там жити. Звичайно, іноді це нездійсненно, але брати участь слід навіть у тому випадку, якщо ви найняли помічників.
У нове житло не йдуть з порожніми руками — якщо треба зайти по якійсь справі, принесіть нову річ або будь-який предмет зі старою квартири. Це стосується періоду від укладення договору купівлі-продажу до повного переїзду. Можливо Вас зацікавить стаття: заговір на продаж квартири
В першу чергу слід заносити в будинок найцінніші і дорогі речі. Це принесе багатство і процвітання.
Переїжджати вагітним жінкам не рекомендується. Якщо є така можливість, цей захід краще здійснити до планування вагітності або вже після пологів. Також вагітна жінка може не займатися клопотами, пов’язаними з переїздом.
Залишати старе житло брудним не слід. Обов’язково наведіть в ньому порядок перед тим, як поїдете в новий будинок. Цим висловлюється подяка старого будинку за тепло і затишок, що дозволить почати жити в приємній атмосфері за новою адресою. Старе житло може подбати про вас і зробити життя в новому краще. Попрощайтеся з ним, подякуйте за роки турботи вголос або про себе, заберіть з собою приємні спогади, а погані відпустіть.
Є і ще одна причина для прибирання в старій квартирі, але до феншуй вона відношення не має. Наші предки вважали, що на сміття нові мешканці могли навести порчу. Причому зовсім необов’язково спеціально, адже негативні слова і емоції теж мають значення. Ніхто не зрадіє, побачивши бруд в своєму новому житлі, і вже точно не буде дякувати за це попередніх господарів. З цієї ж причини усувають дрібні неполадки на кшталт підтікає кранів.
Очищення нового місця для життя — важливий етап переїзду. Відкрийте вікна, щоб впустити свіже повітря, а потім відкрийте ненадовго все крани у ванній і на кухні. Потім слід запалити світло в кожній кімнаті, включити будь-яку приємну музику і поставити чайник, щоб вперше випити чаю в новому будинку.
Прикмети про новосілля
Наші предки влаштовували два свята новосілля. Перший був святковий обід для всіх мешканців нового будинку, а на другий вже запрошували гостей і приймали подарунки.
Перше святкування зараз відзначають досить просто — готують кілька відносно простих страв заздалегідь і відразу після заселення в новий житлове приміщення відкорковують шампанське. Іноді в цьому невеликому святковому обіді чи вечері беруть участь ще родичі і допомагали з переїздом друзі. Після закінчення святкування зазвичай пригощають будинкового тим, що було на столі. Не забувайте про те, що він не любить м’ясо і яйця.
Через кілька днів, коли всі питання, пов’язані з облаштуванням нової квартири, будуть вирішені, вже можна покликати гостей і влаштувати застілля в честь новосілля. Навіщо це потрібно з точки зору прикмет? Справа в тому, що веселі посиденьки з друзями і родичами залучають в будинок позитивну енергію. Особливо добре, якщо у вашому будинку під час новосілля прозвучить дитячий сміх.
Якщо під час святкування новосілля гості сядуть за багатий і щедрий стіл, значить, люди в цьому будинку завжди будуть в достатку. Гарно оформлений стіл з чистою скатертиною і «парадної» посудом віщує довге і щасливе життя. За столом говорять тільки про приємне, не обговорюють речі і явища негативного характеру.
У центрі столу зазвичай кладуть рушник з вишивкою червоних і зелених кольорів, а на нього — Новосільна коровай. Його прикрашають гілочками горобини, калини або інших ягід, які виростають у вашому регіоні.
Кожен гість повинен перекинути по монеті через поріг, всередину будинку. Цей грошовий дощ привертає енергію отримання матеріальних благ і кар’єрного зростання. Добре, якщо господарі будинку потраплять під нього.
Коли запрошені розходяться по домівках, замість слів прощання їм потрібно говорити такі слова:
Мир вашому дому!
Постарайтеся не перетворювати новосілля в банальну пиятику, нічого хорошого це не принесе. Проведіть екскурсію по новому будинку, обміняйтеся досвідом ремонту та покупки меблів, влаштуйте танці і проведіть цікаві конкурси для своїх друзів. Не забувайте про добрих словах і тому, що час має пройти максимально приємно для вас і ваших гостей.
Що дарувати на новосілля — прикмети
Гості зазвичай приходять з подарунками. Про те, що дарувати на новосілля, прикмети сходяться на думці — практично всі, крім грошей. Звичайно, можна подумати, що новоселам необхідно робити багато покупок для дому, витрачатися на ремонт та інші потреби. Але якщо вручити гроші замість подарунка, можна закликати до хати нужду.
Гострі предмети — це небажані подарунки. Як і у всіх інших випадках, наприклад, при отриманні такого подарунка на день народження, слід дати взамін дарувальнику кілька монет. Також не прийнято дарувати годинники і дзеркала.
Є також речі, які ідеально підходять для подарунка на новосілля. У минулому дарували ложки, кружки і горщики з побажаннями ситості і достатку. Зараз же більш доречний буде сервіз, набір келихів, каструль або сковорідок або кухонна техніка — блендер або кухонний комбайн.
З такими ж побажаннями в старовину дарували столи. Не обов’язково дарувати обідній стіл, можна подарувати невеликий журнальний або навіть спеціальний столик для сніданку в ліжку.
Хороший подарунок новоселам — це підкова. Якщо вибрати стильно оформлену, то вона стане не тільки талісманом, що привертає удачу, але і оригінальною прикрасою прихожей.
Наші предки дарували овечу вовну з побажаннями багатства. Зараз же можна дарувати ковдри, пледи і подушки — непогані аналоги натуральної овечої вовни. А ось постільна білизна дарувати небажано, вважається, що вибирати його повинні тільки ті, хто буде на ньому спати. Символізує тепло і багатство вогонь, що робить обігрівачі, електричні каміни, світильники і свічки непоганими варіантами для вручення новоселам.
Захоплюєтеся китайськими навчаннями? Можете подарувати який-небудь талісман фен-шуй, але тоді доведеться пояснити його власникам, де його бажано ставити і який сенс він в собі несе. Непогано підходять такі нейтральні варіанти, як грошове дерево або декоративний вітрильник.
Обов’язково звертайте увагу на переваги і світогляд тих, кому робите подарунок на новосілля, адже позитивні емоції від отримання подарунка не менш важливі, ніж прикмети. Не соромтеся запитувати у них, що б вони хотіли отримати від вас. У сучасному світі це не вважається нечемним, багато хто навіть складають списки бажаних подарунків на будь-який гаманець, щоб уникнути незручності і позбавити своїх гостей від складності вибору.
В цілому, знання традицій наших предків і прикмет, пов’язаних з переїздом, допоможе вам зробити ваше життя на новому місці куди більш комфортною і щасливою.