Пакетований сік — користь і шкода соку з пачки

Пакетований сік - користь і шкода соку з пачки

Зміст:

Якщо намічається якесь торжество, ми вирушаємо в магазин за кількома коробками пакетованого соку, та й просто для втамування спраги в літню спеку забігаємо за коробочкою, наївно вважаючи, що вона піде на користь нашому організму. Однак, загальновідомо, що корисними можуть бути тільки свіжовичавлені соки, а як же ті, які продаються в пакетах?

Користь соку в коробках

Користь пакетованого соку багато в чому визначається його складом. Вибираючи даний продукт, потрібно з особливою ретельністю розглядати етикетку і звертати увагу на те, що пише виробник.

Натуральний сік, «витяжка прямого віджиму» або «відновлений», є, мабуть, самим вигідним придбанням з точки зору користі для організму. Він найменше піддається обробці і не містить в собі шкідливих домішок типу ароматизаторів, консервантів, підсилювачів смаку. Такий продукт може бути освітленим, неосвітлений і містити м’якоть.

Пачка соку, на якій написано «нектар», містить в собі близько 25-50% натуральної витяжки фруктів, а все решта припадає на частку води, цукру, лимонної кислоти.У морсе соку витяжки з плодів і фруктів ще менше — всього 15%, а все інше становить вода і штучні добавки. Соковмісний напій вже і соком назвати не можна. Користі для здоров’я від його вживання явно не буде, тому як відсоток натуральних компонентів дуже малий, а хімічних гранично високий.

Шкода соку з пачки

Шкода пакетованого соку можна порівняти з шкодою, що приносяться газованими солодкими напоями. У склянці відновленого соку з апельсина міститься аж 6 ч. л. цукру! При регулярному вживанні такого продукту ризик розвитку цукрового діабету підвищується в кілька разів.

Шкода соку в пакетах, що включає масу різних хімічних добавок ще більше. Всілякі фосфати, хлориди, сульфати і інші викликають онкозахворювання, алергію, гастрит і виразку шлунка. Велика їх частина являтся найсильнішими токсинами, отруйними організм.

Особливу небезпеку вони становлять для дитячого незміцнілого організму, імунна і інші системи якого ще тільки формуються. Консерванти і стабілізатори мають принцип дії, подібний з антибіотиками. Тобто вони вбивають як шкідливі мікроорганізми, так і корисні, порушуючи природну мікрофлору.

Рекомендації та поради

Як вже було сказано, пакетований сік потрібно вміти вибирати.

 • Продукт прямого віджиму краще пити тільки в сезон дозрівання тих фруктів і овочів, з яких він зроблений. І краще, якщо він буде укладений в скляну пляшку. Наприклад, вишневий сік потрібно купувати з червня по липень, тому як в серпні його продаватимуть уже як відновлений.
 • Уважно прослідкуйте, щоб етикетка містила інформацію про термін придатності, дотримання законодавства, харчову та енергетичну цінність, контактах виробника.
 • Цукор, продукти бджільництва та лимонна кислота є найбезпечнішими добавками. Всі інші вже можуть завдати шкоди здоров’ю.
 • Пам’ятайте, що той продукт, який вказаний в списку першим, превалює у складі обраного вами соку.
 • Піклуючись про своє здоров’я і фізичному стані своїх близьких, не варто пити багато пакетованого соку. Робіть це зрідка, а краще вичавлювати сік зі свіжих ягід, фруктів і овочів, зібраних в сезон їх дозрівання. Готуйте домашні морси і компоти і поїть своїх дітей — користі від цього буде більше у сто крат. Здоров’я вам!


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Важливі вітаміни для жіночої краси

  Напевно, ви чули про те, що краса починається зсередини. Тому для максимально довгого збереження молодості, краси і здоров’я необхідно, щоб харчування було збалансованим і повноцінним, таким, яке забезпечило б організм…

  Вітаміни для зору

  Зміст: Вітамін А Вітамін Е Вітамін С Вітамін В Інші речовини, необхідні для очей Такі блага цивілізації як комп’ютер, книги, телевізор, яскраве світло ламп і т. п. призвели до того,…

  Вітаміни для росту волосся — корисні джерела краси

  Зміст: Вітаміни, що стимулюють ріст волосся Топ-5 вітамінних комплексів для росту волосся Ревалід Фітовал Lady’s formulа. Для волосся, шкіри та нігтів Серія «Експерт для волосся» від Евалар Серія засобів для…