Навіщо в’язати червону нитку на руці?

Навіщо в'язати червону нитку на руці?

Незважаючи на розвиток науки, людство як і раніше продовжує вірити в вроки. І, відповідно, докладає зусиль, щоб відвести порчу. До одного з таких ритуалів можна віднести старовинний оберіг у вигляді червоної нитки.

Зміст:

  • Звідки з’явилася червона нитка
  • Яке вкладається значення в червону нитку на руці
  • Як правильно використовувати нитку
  • Звідки з’явилася червона нитка

    Вважається, що цей обряд виник завдяки стародавнім вченням — Каббали. Помічено, що і сьогодні деякі світські персони, які дотримуються Каббали, носять на зап’ясті оберіг.

    В Європу східну традицію привезли моряки, котрі відвідували під час плавань східні базари. Місцеві знахарки пропонували їм купити особливий амулет, який створював путній вітер, а значить забезпечував удачу. Зовні амулет виглядав, як пов’язані між собою обривки мотузок, забарвлених в червоний колір. Над кожним оберегом поводився особливий ритуал, що полягає в читанні заклинань.

    Крім того, на Сході часто нитку пов’язували на руку немовляті, щоб відлякати злих духів, відповідальних за появу почервоніння на тілі. Якщо ручка малюка вже оточена кільцем потрібного кольору, демони вирішують, що дитина і так вже хворий і не чіпають його.

    Не менш вірогідною здається версія про походження червоної нитки на руці, якої дотримуються в Ізраїлі. У цій країні вірять, що місця поховання святих людей є своєрідними енергетичними порталами.

    Колись могила проматерія людства, Рахілі, була обв’язана ниткою червоного кольору. З тих пір, на місці поховання віруючі люди можуть зарядити шматочки ниток любов’ю, яку відчуває Рахіль до своїх нащадків, і захистити за допомогою оберега близьких людей.

    До речі, традиція носити червону нитку на зап’ясті існує і в Індії. Амулет тут називають «молі» і пов’язують всім незаміжнім жінкам, які відвідують індуїстські храми. Зав’язують нитку на лівій руці.

    Якщо жінка або чоловік вже має сім’ю, «молі» пов’язують на правій руці. Ритуал здійснюють при виході з храму. Як з’явилася традиція і що вона означає, достеменно невідомо.

    Яке вкладається значення в червону нитку на руці

    Основне значення амулета — захист від негативної енергії. Однак захищає оберіг не тільки від негативного впливу з боку, але і самої людини виліковує від злості і заздрості.

    Прихильники Кабали вважають, що даний предмет потужно впливає на думки людини і радикально змінює його поведінку. Проста нитка, зав’язана на руці, здатна направити власника по правильному шляху, зробити його помисли чистіше, і допомогти самовдосконалення душі.

    Деякі люди стверджують, що амулет володіє не тільки захисної, а й цілющою функцією. Нібито нитка, закріплена поверх зап’ястя або щиколотки, дозволяє істотно поліпшити кровообіг. Природно, сучасна медицина спростовує подібні вигадки. Але там, де присутня віра, часом трапляються чудеса.

    Обережна червона нитка на руку надягала для обплутування хвороби. Після того як людина починала себе відчувати краще, талісман піддавали вогню. Разом з ним горіла і хвороба. Спалювати оберіг рекомендувалося на полум’я лампади перед святою іконою.

    Зате, жінкам під час місячних носити амулет суворо забороняється. За повір’ям в цей час з її тіла виходить «погана» кров і присутність оберега здатне ускладнити її вихід.

    Як правильно використовувати нитку

    Недостатньо просто надіти оберіг. У цьому випадку людина не отримує ніякого захисту.

    Щоб амулет дійсно був ефективним, необхідно дотримуватися правил виготовлення та носіння, які удосконалювалися століттями:

    Якщо людина вклала частинку своєї душі в виготовлення оберега, чому б і не погодиться носити на своєму зап’ясті червону ниточку, навіть не вірячи в її дію. У будь-якому випадку вона постійно буде нагадувати про люблячих і піклуються людей.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: