Чи шкідливі електронні сигарети?

Чи шкідливі електронні сигарети?

Про шкоду куріння сказано чимало. Уряд РФ та інших країн світу робить все нові спроби оздоровити населення і підштовхнути громадян до відмови від куріння. Але розлучитися з цією згубною звичкою не так-то просто. Альтернативою звичайним сигаретам виступають спеціальні пристрої — електронні сигарети, шкода чи користь яких ще не вивчені до кінця.

Зміст:

 • Що таке електронні сигарети
 • Шкідливо курити електронні сигарети
 • Склад рідини для електронних сигарет
 • Що таке електронні сигарети

  Електронна сигарета за принципом роботи можна порівняти з інгалятором. Головний діючий механізм пристрою — генератор холодного пара. В спеціальні картриджі заправляється ароматизована рідина, і коли людина затягується, вона перетворюється в пар.

  Куріння електронної сигарети повністю відтворює візуальну атмосферу куріння звичайної, так як в процесі ширяння обладнаний світлодіодом кінець пристрою червоніє і людина отримує подібне естетичне задоволення.

  Тобто з психологічною залежністю, пов’язаної з відтворенням ритуалу куріння, такий пристрій здатний впоратися на всі 100%, а ось для контролю фізичної залежності важливо правильно підібрати картридж, які відрізняються за змістом нікотину і можуть бути міцними, середніми, легкими і безнікотинові.

  Шкідливо курити електронні сигарети

  Більшість новинок технічного прогресу, перш ніж бути визнаними суспільством, викликали масу нарікань. Пристрій, про який тут йде мова, теж не є винятком.

  Нерідко можна почути, що електронні сигарети є шкідливішим звичайних, хоча навіть за логікою речей вони повинні надавати на організм людини менший негативний вплив і допомогти йому позбутися згубної звички. Адже в звичайному тютюновому виробі, що вимагає розкурки, крім нікотину містяться ще кадмій, бутан, чадний газ, гексамін або амоній і ін.

  У процесі горіння звичайна сигарета виділяє понад 4000 шкідливих речовин, що містять величезну кількість канцерогенів, які з кожним днем, рік за роком подразнюють слизові поверхні верхніх дихальних шляхів, викликаючи різні запалення і провокуючи розвиток раку легенів.

  Не секрет, що у курця неприємно пахне з рота, в його одязі і волоссі так само присутній запах сигарет, який неможливо нічим перебити. Речовини, що виділяються спалимої папером і тютюном, мають низькою щільністю, а значить, швидко осідають, провокуючи онкозахворювання у близьких курцеві людей.

  Наскільки шкідливі електронні пристрої-сигарети можна зрозуміти, тільки порівнявши їх склад зі складом звичайного тютюнового виробу. Так, в них присутня нікотин, але якби його не було, тонізуючий ефект від куріння був би зведений до нуля і залежний від тютюну просто б викинув такий пристрій за непотрібністю.

  Але крім нікотину і води в картриджі електронного пристрою більше нічого немає. Вдихаючи водяна пара, чоловік не залишає після себе неприємного запаху і димових завіс, здоров’ю оточуючих нічого не загрожує, тому електронні сигарети дозволено курити в громадських місцях.

  Склад рідини для електронних сигарет

  Якщо розглядати нікотинові рідини для таких електронних пристроїв, то вони бувають різної міцності, починаючи від 0,6 мг / мл, що відповідає екстра легким сигаретам і закінчуючи 18 мг / мл. У міру збільшення вмісту нікотину зростає і шкоду, яку завдає організму таке куріння. Чи шкідлива рідина для електронних сигарет?

  Що входить до її складу нікотин є алкалоїдом, який імітує дію дофаміну — гормону задоволення. Коли людині приємно, легко і добре, запускається процес вироблення цього гормону, але, якщо він почне забезпечувати поставку дофаміну із зовні, тобто штучним шляхом, організм буде звикати до цього і знижувати синтез власного гормону.

  При спробах кинути палити виникає синдром відміни — організм, який звик отримувати дофамін із зовні, відчуває його недолік, а виробляти власний він вже розучився. В результаті йому потрібно більше часу, щоб знову почати синтезувати гормон в потрібних кількостях.

  Виходить, що рідина, яку заправляють в картриджі електронних пристроїв, шкідлива, але тільки для тих, хто ніколи не брав в рот сигарети. У курця може розвинутися така ж нікотинова залежність від викурювання електронного пристрою. Надалі це може привести до того, що людина захоче спробувати щось більш сильне, тобто звичайну сигарету.

  Але говорити про те, шкідливі чи ні електронні сигарети для курців зі стажем, не доводиться. За допомогою цих пристроїв вони можуть мінімізувати шкоду, що наноситься організму курінням і, врешті-решт, побороти це згубна пристрасть.

  Відгуки лікарів про цей пристрій не включають гнівних відгуків. Шкода від нікотину, який в них міститься, можна порівняти з негативним впливом, що мають нікотиновими пластирами. Але це тільки за умови, що курець буде використовувати пристрій належної якості.

  На жаль, сьогодні у продажу з’явилося дуже багато підробок, наповнювач в яких не так нешкідливий, як заявляє його виробник.

  Звичайно, не можна сказати, що кожен, хто кидає курити за допомогою електронної сигарети, дійсно звільняється від цієї згубної звички, але 100% результату не може дати жоден інший спосіб. Але якщо вибирати між електронним пристроєм і звичайним тютюновим продуктом, то перевагу варто віддати першому. Будьте здорові!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: