Молоко — користь, шкода і сумісність з продуктами

Молоко - користь, шкода і сумісність з продуктами

Зміст:

Коров’яче молоко — продукт, про користь і шкоду якого існує багато точок зору. Російські вчені-лікарі Ф. І. Іноземців та Ф. Я.Карелль в 1865 році опублікували праці Медико-хірургічної академії, в яких виклали факти і дослідження про унікальні лікувальні властивості.

С. П.Боткин лікував молоком цироз, подагру, ожиріння, туберкульоз, бронхіт та гастрит. Однак, у великих умів 19 століття через століття з’явилися противники: Гарвардські вчені і професор Колін Кемпбелл, які в дослідженнях висувають версії і докази про шкоду коров’ячого молока.

Склад

Хімічний склад продукту жирністю 3,2% наведено в довіднику Скурихина І. М.: «Хімічний склад харчових продуктів».

Мінерали:

Вітаміни:

У несприятливій екологічній обстановці коров’яче молоко може бути забруднене свинцем, миш’яком, ртуттю, антибіотиками та мікотоксинів, які отримуються з їжею з неякісного корму. У парному молоці в достатку міститься жіночий гормон — естроген. При промислової очищення в продукт можуть потрапити миючі засоби, антибіотики і сода.

У парному молоці збережені мінерали і вітаміни. Якщо корова паслася далеко від виробничих грязей і харчувалася екологічно чистим кормом, то напій безпечний і корисний.

Магазинний продукт піддається обробці. Його нормалізують — доводять до потрібної жирності, і пастеризують. Для цього незбиране нормалізоване молоко нагрівають до температури 63-98 ° С. Чим вище температура, тим менше час нагрівання: при 63 ° С пастеризують до 40 хвилин, якщо температура вище 90 ° С — кілька секунд.

Пастеризація потрібна, щоб убити мікроорганізми, які потрапили в продукт від тваринного і на фермі. Мінерали і вітаміни змінюють форму. Іонізований кальцій при температурі 65 ° С перевтілюється в молекули і не засвоюється в організмі.

Але якщо в пастеризоване молоко збереглися корисні речовини, то в ультрапастеризоване зруйновані всі вітаміни і мінерали. Воно нагрівається до 150 ° С для знищення бактерій. Такий продукт зберігається до півроку, але не несе користі.

Користь молока

У напої містяться амінокислоти — фенілаланін і триптофан, які беруть участь в синтезі гормону серотоніну. Він відповідає за стійкість нервової системи до зовнішніх подразників. Для позбавлення від безсоння і почуття тривоги випийте склянку молока на ніч.

Загальна

Виводить токсини

Продукт виводить солі важких металів і пестициди. У статті 22 ТК РФ, в наказі Міністерства охорони здоров’я Росії від 16 лютого 2009 р № 45 закріплена видача молока «за шкідливість» працівникам шкідливих виробництв. Але токсини накопичуються і у жителів великих міст. У молоці міститься білкова молекула — глутатіон, яка «вбирає» бруд і виводить з організму.

Позбавляє від печії

Важливі корисні властивості молока — зниження кислотності в шлунку і усунення печії, так як кальцій створює лужне середовище в шлунку. Продукт рекомендується пити при виразковій хворобі і гастриті з підвищеною кислотністю, щоб зняти біль і зупинити розвиток захворювання.

Для жінок

Чи корисно молоко жінкам середнього віку, які схильні до ризику розвитку остеопорозу — спірне питання. Вчений і лікар, професор кафедри харчової біохімії Корнельського університету, який має понад 300 наукових праць, Колін Кемпбелл в книзі «Китайське дослідження» стверджує і підтверджує статистичними даними те, що молоко вимиває кальцій з організму. До думки професор прийшов тому, що в країнах-лідерах по вживанню напою, наприклад, в США, жінки на 50% частіше страждають від переломів кісток. Заява професора було піддано критиці іншими вченими — Лоуренсом Вільсаном, Марком Сіссон і Крісом Мастерджоном. Опоненти посилаються на те, що Кемпбелл односторонньо дивиться на дослідження.

Російський лікар-ендокринолог, дієтолог Марія Пацков стверджує, що з ранніх років в раціоні дівчата повинні бути присутніми молоко і молочні продукт, тому що запаси кальцію в кістках формуються в молодості. Якщо в «свого часу» організм накопичить резерв кальцію, то з приходом менопаузи йому буде звідки черпати елемент, і шанси захворіти остеопорозом зменшуватися. А то, що американки при частому вживанні молока хворіють на остеопороз, дієтолог пояснює тим, що жінки мало рухаються і їдять багато солі.

Для чоловіків

Продукт багатий білком — казеїном. Казеїн засвоюється швидше і легше інших тваринних білків. У напою низька енергетична цінність — 60 ккал у продукту з жирністю 3,2%. Стакан заповнить запас білків, які потрібні для нарощування м’язової маси, при цьому ситість залишиться надовго.

Для дітей

Підвищує імунітет, захищає від інфекцій

Імунітет людини складно влаштований, але коротко його дію можна описати так: при попаданні ззовні чужорідних тіл — вірусів і бактерій — організм виробляє імуноглобуліни або антитіла, які «пожирають» ворога і не дають йому розмножитися. Якщо організм виробляє багато антитіл — імунітет сильний, мало — людина слабшає і стає вразливим до інфекцій.

Продукт стимулює вироблення імуноглобулінів, тому при частих застудах і вірусних захворюваннях корисно коров’яче молоко. А в парному містяться природні антибіотики — лактеніни, які мають протимікробну дію.

Зміцнює кістки

У молоці містяться іони кальцію, які готові до засвоєння організмом. Ще міститься фосфор — союзник кальцію, без якого елемент не засвоюється. Але в напої мало вітаміну D, який допомагає засвоєнню кальцію. Деякі виробники, наприклад, «Tere», «Lactel», «Агуша», «Останкінське», «Растишка» і «BioMax» намагаються виправити ситуацію і випускають молоко, збагачене вітаміном D.

Для вагітних

Запобігає анемії

Вітамін В12 виконує функцію кровотворення і він важливий на стадії поділу клітин-попередників еритроцитів. Ціанокобаламін допомагає «заготівлях» клітин ділитися на дрібні еритроцити. Якщо розподілу не буде, то утворюються гігантські еритроцити — мегалобластов, не здатні проникати в судини. У таких клітинах мало гемоглобіну. Тому корисно молоко людям, які пережили велику втрату крові, і вагітним жінкам.

Допомагає клітинам ділитися

Вітамін В12 допомагає фолієвої кислоти перетворюватися в тетрагідрофолієву, яка бере участь в діленні клітин і утворення нових тканин. Для плода важливо, щоб клітини ділилися правильно. Інакше дитина може народитися з недорозвиненими органами.

Шкода молока

Гарвардські вчені прийшли до висновку, що дорослим слід відмовитися від напою, так як він призначений для дитячого організму. Науковці Гарвардської школи загального здоров’я попереджають про шкоду для людини. продукт:

К. Кемпбелл пояснює шкоду молока для кісток так: 63% кальцію молока пов’язані з казеїном. Потрапляючи в організм, казеїн створює в шлунку кисле середовище. Організм намагається відновити кислотно-лужний баланс. Щоб знизити кислотність, йому потрібні лужні метали. Для відновлення балансу використовується кальцій, з яким було пов’язано молоко, але його може виявитися мало і тоді в хід йде кальцій з інших продуктів або із запасів організму.

Протипоказання

Правила зберігання молока

Місце і час зберігання залежать від першої обробки продукту.

Тривалість

Час зберігання домашнього молока залежить від температури і обробки.

температура

Обробка

Умови

Магазинне молоко в пляшці краще зберігати в своїй упаковці із закритою кришкою.

Домашнє молоко і напій з пакета перелийте в скляну тару, оброблену окропом, і закрийте щільною кришкою.

Продукт вбирає запахи, тому його не можна зберігати поруч з пахучими продуктами.

Сумісність молока

Це вибагливий продукт, який в організмі може «не вжитись» з іншою їжею.

Молоко нейтралізує дію аспірину: якщо запити аспірин, то ліки не зробить ефекту.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: