Молочна дієта — види, особливості, меню

Молочна дієта - види, особливості, меню

Зміст:

Ідея схуднення за допомогою молочних продуктів зовсім не нова. Вони нерідко виступають в якості основної або додаткової їжі різних програм, спрямованих на зниження ваги. До однієї з таких програм відноситься молочна дієта. Про неї сьогодні і піде мова.

Трохи про шкоду і користь молочних продуктів

Останнім часом ведеться багато суперечок щодо реальної користі молока і продуктів, виготовлених з нього. Противники вживання подібної їжі стверджують, що вона лише посилює травлення, перетворюючись в шлунку лише на казеїнові згустки і жир. Лактоза, що міститься в ній, діє на організм практично так само, як і вуглеводи, перетворюється в глікоген і переходить в жирові відкладення, а також викликає затримку рідини.

Можливо, частка правди в цьому і є. Але не можна заперечувати і величезної користі молочних продуктів, яка з лишком перекриває всі мінуси їх вживання. Вони багаті мінеральними речовинами, поліпшують стан шкірних покривів, волосся і нігтів, амінокислотами, необхідними для забезпечення нормального функціонування багатьох органів і систем, лактозою, що допомагає засвоювати кальцій, імунними тілами, що захищають від хвороботворних бактерій, жирними кислотами, ферментами, вітамінами і багатьма іншими цінними для людського організму компонентами. При цьому молочні продукти мають високу поживністю і містять в собі достатньо білків, вуглеводів і жирів.

Переваги та недоліки молочної дієти

Як і будь-яка інша дієта, молочна має свої переваги і недоліки. До її достоїнств, перш за все, варто віднести те, що:

Недоліки молочних дієт для схуднення полягають в наступному:

Молочні дієти для схуднення

Існує чимало видів молочних дієт, до таких навіть можна віднести знамениту кефірну або сирну. Ми розглянемо ті, що засновані на вживанні саме молока.

Молочна дієта на 7 днів

З усіх видів молочних дієт — ця одна з найсуворіших, оскільки під час неї допускається вживання одного лише молока. Зате вона обіцяє дуже непогані результати. Ті, хто дотримувався дану молочну дієту, відгуки про неї залишають самі позитивні і стверджують, що за тиждень з її допомогою можна позбутися від шести кілограм.

Як зрозуміло з назви, розрахована така програма на тиждень. Довше її дотримуватися не можна, оскільки це може згубно відіб’ється на здоров’ї і загальному стані.

Під час молочної моно-дієти молоко (воно повинно бути середньої жирності) рекомендується вживати за особливою схемою — його необхідно пити тільки по склянці, перший його прийом повинен відбутися о 8 ранку, останній — не пізніше 8 вечора. При цьому в перший день дієти молоко необхідно пити кожні дві години, в другій — кожні півтора, в третій — щогодини, в усі інші — кожні півгодини.

Оскільки дана дієта не передбачає вживання жорсткої їжі, щоб не нашкодити травній системі з неї слід виходити поступово. У перші два дні, після закінчення програми, до обіду кожні дві години потрібно випивати тільки по склянці молока. Після обіду рекомендується їсти лише легкі овочеві салати. З третього дня можна починати харчуватися у звичному режимі.

Коротка молочна моно-дієта

Це теж досить жорстка дієта, на якій необхідно пити одне лише молоко. Однак на відміну від попередньої її рекомендується дотримуватися три дні. Під час даної дієти в день дозволяється випивати тільки літр молока. Весь його обсяг слід розділити на чотири прийоми. Між ними потрібно пити негазовану воду, іноді можете собі дозволити чашечку трав’яного чаю, наприклад, ромашкового. Така дієта на молоці дозволяє за добу позбутися до одного зайвого кілограма.

Проста молочна дієта

Даний варіант молочної дієти переноситься легше попередніх, оскільки в його меню крім молока входять чимало й інших продуктів. Дотримуватися її рекомендується вісім днів, за цей час можна розлучитися з чотирма кілограмами.

Меню молочної дієти:

Всю добову норму продуктів необхідно ділити так, щоб в день у вас вийшло 4, а краще п’ять прийомів їжі. Наприклад, вранці ви можете з`їсти сир і трохи молока, під час полудня фрукт, в обід знову молоко з сиром, на полуденок фрукт і на вечерю — молоко.

Молочна дієта проти живота

Багатьом жінкам не стільки потрібно загальне схуднення, скільки необхідно прибрати обсяги в області живота. З цим непогано впорається будь-яка з перерахованих вище молочних дієт. Також для позбавлення від живота існує і спеціальна програма харчування. Дотримуватися її рекомендується два тижні. У цей період для найкращого ефекту бажано щодня робити очисні клізми.

Дана дієта передбачає чотири прийоми їжі, за чверть години до кожного з них необхідно обов’язково випивати склянку води, краще мінеральної без газу. Раціон щодня залишається незмінним. Виглядати він повинен таким чином.

Молочно-рослинна дієта

На відміну від інших молочних дієт, молочно-рослинна більш збалансована, а, отже, і безпечна, тому дотримуватися її можна досить довго. Суть її полягає в повній відмові від будь-яких м’ясних продуктів, білого хліба, риби, смажених страв, здоби, морепродуктів, солодощів, макаронів, алкоголю, снеків, консервів, магазинних соусів і т. д. Також рекомендується утриматися від цукру і солі.

Основу меню повинні складати маложирні кисломолочні продукти, круп’яні, овочеві, молочні супи, маложирное молоко, овочі та фрукти, їх можна гасити, відварювати, їсти в сирому вигляді або готувати з них салати. Раз в день або в два можна їсти каші, в невеликих кількостях допускається хліб з висівками. Всю їжу вживати потрібно невеликими порціями (близько 250 гр.), При цьому число її прийомів слід збільшити до п’яти разів.

Бананово-молочна дієта

Якщо вам необхідно терміново позбутися від пари-трійки зайвих кілограмів, можете спробувати бананово-молочну дієту. Розрахована вона всього на три дні, при бажанні можете продовжити її і до п’яти, але не більше. Протягом цього часу за день дозволяється випивати лише три склянки молока (бажано знежиреного) і з’їдати три банана, воду можете вживати в необмежених кількостях. Ці продукти необхідно розділити на чотири прийоми їжі. Наприклад, на сніданок і обід можна випивати цілий стакан молока і з’їдати цілий банан, на вечерю і один з перекусів — половинку банана і півсклянки молока.

На весь період будь-який з молочних дієт рекомендується відмовитися від цукру, магазинних соусів, смакових добавок і алкоголю. Крім цього бажано звести до мінімуму споживання солі, кави і чаю. Паралельно з цим необхідно істотно збільшити обсяги, споживаної води і фізичну активність.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: